« galvenā        draugiem.lv/LAMB  
Kā mūs atrast?    Show your Card!       
 
   
 

 

Noslēdzies starptautisks satiksmes drošības projekts „Brauc droši!”

Latvijas Automoto biedrība (LAMB) ar Starptautiskās automobiļu federācijas (FIA) satiksmes drošības programmas (FIA Road Safety Grant Programme) atbalstu no 2013. gada 20. septembra līdz 27. oktobrim organizēja satiksmes drošības projektu „Brauc droši!”, kura mērķis bija pievērst sabiedrības uzmanību FIA 10 satiksmes drošības Zelta likumiem un automašīnas tehniskajam stāvoklim. Tā uzdevums bija aktualizēt autovadītāju izpratni, cik svarīgas gan kopējai satiksmes drošībai, gan katra autovadītāja un pasažiera veselībai un pat dzīvībai ir regulāras rūpes par automašīnas tehnisko stāvokli. Jau pirms projekta uzsākšanas LAMB un Drošas braukšanas skolas veiktā autovadītāju aptauja liecināja, ka regulāras sava auto tehniskās pārbaudes veic tikai 32% respondentu.   

Projekta ietvaros tika izvērsta plaša informatīva kampaņa, kurā autovadītāji tika aicināti savlaicīgi pārbaudīt savu spēkratu tehnisko stāvokli, lai tas uz ceļa neapdraudētu nedz pašu autovadītāju, nedz pasažierus, nedz citus satiksmes dalībniekus.

Akcijas laikā pie dažādiem tirdzniecības centriem un „Statoil” degvielas uzpildes stacijām bez maksas tika veikta autogaismu, stāvbremžu, riepu spiediena un protektoru, kā arī vējslotiņu nodiluma pārbaude. Pārbaudes notika ne tikai Rīgā, bet arī Liepājā, Daugavpilī, Limbažos, Jelgavā un Tukumā.

Autogaismas tika pārbaudītas 1125 automašīnām. 675 automašīnām gaismas tika noregulētas, 112 automašīnām bija jādodas uz autoservisu, lai veiktu remontu, bet pārējām 338 automašīnām autogaismas bija kārtībā. Procentuāli tas liecina, ka aptuveni 60% automašīnu gaismas tika noregulētas, bet 10% bija jādodas tās labot uz autoservisu. Tas gan neliecina par kopējo statistiku Rīgā vai Latvijā, jo uz pārbaudi tomēr dodas autovadītāji, kuriem ir bažas par autogaismu stāvokli.

Pārbaudot riepas, tika secināts, ka 50% projekta dalībnieku vasarā brauc ar ziemas riepām. Tā ir satiksmes drošībai bīstama statistika, jo arī pārāk dziļš protektors vasaras apstākļos ir bīstams, it īpaši, kad ceļa segums ir slapjš. 

Projekta „Brauc droši!” ietvaros autovadītāji tika aicināti personiski ar savu parakstu atbalstīt 10 Zelta likumus un pievienoties drošo braucēju pulkam. Šie likumi aptver katram autovadītājam zināmus noteikumus, kas jāievēro, lai piedalītos satiksmē, piemēram, vienmēr piesprādzēties, nebraukt nogurušam, ievērot ātruma ierobežojumus, būt pieklājīgam un citas prasības. Vairāk nekā tūkstoš autovadītāju ar savu parakstu apliecināja atbalstu satiksmes drošībai.

Visas parakstītās anketas piedalījās loterijā, kas notika projekta noslēguma pasākumā tirdzniecības centrā „Mols”. Tirdzniecības centra vadītāja Liene Apine: „Mēs esam ļoti priecīgi par iespēju iesaistīties projektā „Brauc droši!” un ceram sadarbību nākotnē attīstīt arvien plašāk. „Mols” ir autobraucējiem draudzīgākais tirdzniecības centrs, uz kuru 85% apmeklētāju ierodas ar auto, tādēļ arī mēs saskatām zināmu atbildību par to, lai arvien izglītotu autobraucējus par viņu drošību uz ceļa.

10 Zelta likumi ir it kā vienkāršas patiesības, kas var glābt pat dzīvības. Ar kampaņas noslēgumu nekas nebeidzas, jo „Mols” meklēs arvien jaunus veidus, kā autovadītājiem, kas ik dienas iegriežas pie mums, atgādināt gan šos 10 Zelta likumus, gan citus būtiskus satiksmes drošības aspektus.”

Noslēguma pasākuma laikā tā dalībnieki bija vienoti pārliecībā, ka satiksmes drošības jomā vēl daudz darāmā.

„Projekta rezultāti pierādīja, ka tas ir devis nozīmīgu ieguldījumu satiksmes drošībā. 10 Zelta likumos ir it kā labi zināmas lietas, tomēr, to neievērošana ir svarīgākais iemels, kādēļ jopprojām esam līderos Eiropas Savienībā, vērtējot bojā gājušo skaitu uz miljons iedzīvotājiem.  Ievērosim 10 Zelta likumus un regulāri sekosim auto tehniskajam stāvoklim,” aicina LAMB prezidents Juris Zvirbulis.

Projektu atbalstīja CSDD, OCTA, Drošas braukšanas skola, Goodyear, Latvijas Automobiļu federācija un Statoil.

Latvijas Automoto biedrība

 
 

Juris Zvirbulis

Jau daudzus gadus LAMB ir līdzās autobraucējiem, lai pildītu savu galveno uzdevumu – radīt drošības sajūtu ceļā. Autovadītājam svarīgi zināt, ka viņam vienmēr ir uz ko paļauties grūtā brīdī, neatkarīgi no laika apstākļiem un diennakts stundas.

Ar cieņu
Juris Zvirbulis
LAMB autokluba prezidents

 
Copyright © .:: LAMB ::. 2005-2019. All Rights Reserved

Latvijas Reitingi Top.LV
autoevakuators, evakuators, auto evakuators, SOS autoevakuators, SOS evakuators, diennakts SOS evakuators autoevakuācija, auto evakuēšana, auto pārvietošana, auto palīdzība uz ceļa, uz ielas, uz šosejas, auto tehniskā palīdzība uz ceļa, auto transportēšana Latvijā, evakuatora pakalpojumi, evakuatora palīdzība, automašīnu evakuācija, automašīnu transportēšana, automašīnu ievilkšana, automašīnu izvilkšana no grāvja, automašīnu labošana uz ceļa ( pēc situācijas ), automašīnu pārvietošana, bojātu automašīnu transportēšana, bojātu auto evakuācija, bojātu auto uzglabāšana, avarējušu, pēc avārijas automašīnu transportēšana, pārvietošana, vilkšana, diennakts auto SOS palīdzība, diennakts autoevakuācija, diennakts auto evakuācija, diennakts autoevakuators, diennakts tehniskā palīdzība uz ceļa, evakuatora pakalpojumi, evakuācija, iestigušu mašīnu izvilkšana, izvilkšana no grāvja, bedres, nogādāšana mājās, servisā, birojā, stāvlaukumā, SOS diennakts tehniskā palīdzība uz ceļa, SOS diennakts tehniskā palīdzība uz ceļa, ielas, šosejas, autostrādes ( ceļā ), izbraukumā, SOS palīdzība, tehniskā palīdzība ceļā, transporta līdzekļu transportēšana, transporta līdzekļu evakuācija, tehnika palīdzība uz ielas Centrs , Āgenskalns, Bolderāja, Beberbeķi, Bieķensala, Bieriņi, Bišumuiža, Bukulti, Buļļi, Botāniskā dārza rajons, Brasa, Brekši, Čiekurkalns, Dārziņi, Daugavgrīva, Dārzciems, Dreiliņi, Dzirciems, Grīvas masīvs, Grīziņkalns, Iļģuciems, Imanta, Jaunciems, Jaunmīlgrāvis, Jugla, Katlakalns, Klīversala, Ķīpsala, Kleisti, Kundziņsala, Lucavsala Ķengarags, Mangaļsala, Mežciems, Mežaparks, Pārdaugava, Pļavnieki, Purvciems, Pētersala , Rumbula, Sarkandaugava, Šampēteris, Suži, Šmerlis, Teika, Titurga, Torņakalns, Vecāķi, Vecrīga, Vakarbuļļi, Vecmīlgrāvis, Zasulauks, Ziemeļblāzma, Ziepniekkalns, Zolitūde, Spilve, Berģi, Autoevakuācija, Palīdzība uz ceļa, Evakuators Rīgā, Autopalīdzība Rīga, Evakuatori Rīgā, Diennakts auto palīdzība, Diennakts SOS, Diennakts tehniskā palīdzība uz ceļa, Diennakts auto evakuācija, Auto evakuators, Autoevakuators, Auto evakuācija, Automašīnu evakuācija, Auto evakuēšana, Automobiļu atvēršana, Auto piestartēšana, Dzinēja piestartēšana, Auto pārvietošana, Automašīnu pārvietošana, Auto palīdzība uz ceļa, Auto tehniskā palīdzība, Bojātu automašīnu transportēšana, Auto transportēšana, Auto transportēšana Latvijā, Autoevakuatora palīdzība, Automašīnu izvilkšana no grāvja, Automašīnu labošana uz ceļa, Auto remonts uz ceļa, Automobiļu transportēšana, Bojātu auto evakuācija, Avarējušu automašīnu evakuācija, Auto evakuācija, Evakuatora, autoevakuatora pakalpojumi, Evakuācija pēc avārijas, SOS palīdzība uz ceļa, Tehniskā palīdzība ceļā, Transporta līdzekļu transportēšana, evakuācija