« galvenā        draugiem.lv/LAMB  
Kā mūs atrast?    Show your Card!       
 
   
 

 

Fiksētus ieņēmumus fotoradaru ieviesējiem!

(24.04.2012)

Nosacījumi līgumam ar fotoradaru ieviesēju, uzņēmumu „Vitronic Baltica” ir  jāmaina, nosakot tam fiksētos nevis procentuālos ieņēmumus par projekta īstenošanu. Sākotnējā eiforija par „inovatīvo”  ideju realizēt valstiskas nozīmes projektu bez „neviena valsts lata”  un tajā pat laikā panākt nozīmīgu satiksmes drošības uzlabojumu ir izgāzusies. Valsts, vēloties stiprināt satiksmes drošību, bet neieguldot līdzekļus, ir kļūdījusies, savukārt komersanta vēlme gūt peļņu ir loģiska un bija labi prognozējama. Domājams, ka prieks par līdzekļu ekonomijas iespēju krīzes apstākļos amatpersonām aizēnoja spēju prognozēt notikumu attīstību.
Materiālā ieinteresētība ir stimuls, tomēr šoreiz tas ir aizvedis nevis uz satiksmes drošības, bet „lielā lata” mērķi. Ņemot vērā, ka līdz 20. maijam uzņēmums „Vitronic Baltija” diez vai ieviesīs visus stacionāros radarus, līguma nosacījumi būtu jāmaina, nosakot uzņēmumam nevis procentuālos, bet fiksētos ieņēmumus, kurā iekļauti izdevumi par aparatūras iegādi, apkalpošanas un apkopes izdevumi un saprātīga peļņa. Ja konkrētais uzņēmējs turpinās projekta īstenošanu, tad nedrīkstētu ierobežot viņa tiesības saņemt atlīdzību, tomēr tās fiksēšana šoreiz varētu dot lielāku satiksmes drošības pievienoto vērtību.
Valsts politika attiecībā uz fotoradariem šobrīd ir nonākusi it kā pretrunā, un iezīmējami divi viens otru izslēdzoši scenāriji. Sasniedzot ievērojamus panākumus satiksmes drošībā tik pat strauji samazināsies ieņēmumi budžetā no soda naudām, tādēļ svarīgi atkal un atkal definēt, ka prioritāte tik tiešām ir satiksmes drošība. Ja tomēr   valstij šobrīd svarīgāka ir budžeta konsolidācija, tad kādēļ kaitināt autovadītājus ar daiļrunību par satiksmes drošības nozīmi?
Pa retam izskan vārgas balsis, ka ne jau viss līdzšinējā projektā ir tik slikts. Pakāpeniski tiek izskausti agresīvie braucēji, kas ātrumu pārkāpa ievērojami un apzināti, nedaudz samazinājies vidējais braukšanas ātrums, autovadītāji kļuvuši uzmanīgāki. Tomēr, ja darbs nav paveikts kvalitatīvi, diez vai ir saprātīgi priecāties par paveikto, nepievēršot uzmanību trūkumiem. Šo uzskatu pamato arī aptaujas fotoradaru jautājumā, kurās vairākums autovadītāju atbalsta līguma lauzšanu, bet vairākums respondentu, kuru vidū ir ne tikai autobraucēji, atbalsta pašu fotoradaru klātbūtni uz Latvijas ceļiem.
Autoklubam LAMB kā sabiedriskai organizācijai ir 20 gadu pieredze satiksmes drošības procesu analīzē. Dalība Starptautiskajā automobiļu federācijā (FIA), kurā ir miljoniem biedru 132 pasaules valstīs, sniedz zināšanas par satiksmes drošības aktualitātēm piecos kontinentos, tādējādi paverot iespēju salīdzinājumiem un labākās prakses meklējumiem Latvijas satiksmes drošībai.
 
Juris Zvirbulis,
Autokluba LAMB prezidents,
Ceļu satiksmes drošības padomes loceklis.
 
 
 
 
Šī publikācija ir veidota ar  Eiropas Savienības Eiropas Sociālā fonda finansiālu atbalstu projekta Nr. 1DP/1.5.2.2.2/11/APIA/SIF/108 "Latvijas automoto biedrības administratīvās kapacitātes stiprināšana satiksmes dalībnieku zināšanu līmeņa paaugstināšanai" ietvaros. Par publikācijas saturu atbild Latvijas automoto biedrība.


Iepriekšējie raksti:
09.10.2018 » Vai drons izvilks no stagnācijas?
30.08.2018 » Uz skolu ar segveju?!
29.06.2018 » Vai iespējams pilnībā novērst bojāeju uz ceļiem? Jā!
25.04.2018 » Ziemassvētku dāvana, kuru negaidām!
07.03.2018 » Satiksmes drošību vai peļņu budžetam?!
28.11.2017 » Kad nelaime atnāk brēkdama
25.10.2017 » Vai autovadītājs ir budžeta lāpītājs?
14.09.2017 » Pērkam automašīnu vai pārvietošanās iespēju?
28.08.2017 » Kā mainās OCTA?
21.07.2017 » Aizaugušas ceļa zīmes kā dabas stihija vasarā!

 
 

Juris Zvirbulis

Jau daudzus gadus LAMB ir līdzās autobraucējiem, lai pildītu savu galveno uzdevumu – radīt drošības sajūtu ceļā. Autovadītājam svarīgi zināt, ka viņam vienmēr ir uz ko paļauties grūtā brīdī, neatkarīgi no laika apstākļiem un diennakts stundas.

Ar cieņu
Juris Zvirbulis
LAMB autokluba prezidents

 
Copyright © .:: LAMB ::. 2005-2019. All Rights Reserved

Latvijas Reitingi Top.LV
autoevakuators, evakuators, auto evakuators, SOS autoevakuators, SOS evakuators, diennakts SOS evakuators autoevakuācija, auto evakuēšana, auto pārvietošana, auto palīdzība uz ceļa, uz ielas, uz šosejas, auto tehniskā palīdzība uz ceļa, auto transportēšana Latvijā, evakuatora pakalpojumi, evakuatora palīdzība, automašīnu evakuācija, automašīnu transportēšana, automašīnu ievilkšana, automašīnu izvilkšana no grāvja, automašīnu labošana uz ceļa ( pēc situācijas ), automašīnu pārvietošana, bojātu automašīnu transportēšana, bojātu auto evakuācija, bojātu auto uzglabāšana, avarējušu, pēc avārijas automašīnu transportēšana, pārvietošana, vilkšana, diennakts auto SOS palīdzība, diennakts autoevakuācija, diennakts auto evakuācija, diennakts autoevakuators, diennakts tehniskā palīdzība uz ceļa, evakuatora pakalpojumi, evakuācija, iestigušu mašīnu izvilkšana, izvilkšana no grāvja, bedres, nogādāšana mājās, servisā, birojā, stāvlaukumā, SOS diennakts tehniskā palīdzība uz ceļa, SOS diennakts tehniskā palīdzība uz ceļa, ielas, šosejas, autostrādes ( ceļā ), izbraukumā, SOS palīdzība, tehniskā palīdzība ceļā, transporta līdzekļu transportēšana, transporta līdzekļu evakuācija, tehnika palīdzība uz ielas Centrs , Āgenskalns, Bolderāja, Beberbeķi, Bieķensala, Bieriņi, Bišumuiža, Bukulti, Buļļi, Botāniskā dārza rajons, Brasa, Brekši, Čiekurkalns, Dārziņi, Daugavgrīva, Dārzciems, Dreiliņi, Dzirciems, Grīvas masīvs, Grīziņkalns, Iļģuciems, Imanta, Jaunciems, Jaunmīlgrāvis, Jugla, Katlakalns, Klīversala, Ķīpsala, Kleisti, Kundziņsala, Lucavsala Ķengarags, Mangaļsala, Mežciems, Mežaparks, Pārdaugava, Pļavnieki, Purvciems, Pētersala , Rumbula, Sarkandaugava, Šampēteris, Suži, Šmerlis, Teika, Titurga, Torņakalns, Vecāķi, Vecrīga, Vakarbuļļi, Vecmīlgrāvis, Zasulauks, Ziemeļblāzma, Ziepniekkalns, Zolitūde, Spilve, Berģi, Autoevakuācija, Palīdzība uz ceļa, Evakuators Rīgā, Autopalīdzība Rīga, Evakuatori Rīgā, Diennakts auto palīdzība, Diennakts SOS, Diennakts tehniskā palīdzība uz ceļa, Diennakts auto evakuācija, Auto evakuators, Autoevakuators, Auto evakuācija, Automašīnu evakuācija, Auto evakuēšana, Automobiļu atvēršana, Auto piestartēšana, Dzinēja piestartēšana, Auto pārvietošana, Automašīnu pārvietošana, Auto palīdzība uz ceļa, Auto tehniskā palīdzība, Bojātu automašīnu transportēšana, Auto transportēšana, Auto transportēšana Latvijā, Autoevakuatora palīdzība, Automašīnu izvilkšana no grāvja, Automašīnu labošana uz ceļa, Auto remonts uz ceļa, Automobiļu transportēšana, Bojātu auto evakuācija, Avarējušu automašīnu evakuācija, Auto evakuācija, Evakuatora, autoevakuatora pakalpojumi, Evakuācija pēc avārijas, SOS palīdzība uz ceļa, Tehniskā palīdzība ceļā, Transporta līdzekļu transportēšana, evakuācija