« galvenā        draugiem.lv/LAMB  
Kā mūs atrast?    Show your Card!       
 
   
 

 

Vai Rīga ir neizmantoto iespēju zeme?

(12.04.2012)

Autoklubs LAMB jau vairakkārt ir pievērsis uzmanību kopējai Eiropas pilsētu tendencei – mēģinājumiem arvien aktīvāk pārsēdināt pilsētas autovadītājus sabiedriskajā transportā. Tam jānotiek piedāvājot rīdziniekiem arvien izdevīgākas iespējas, lai sabiedriskais transports tiktu izvēlēts brīvprātīgi, vienlīdzīgas konkurences nevis administratīvu uzstādījumu rezultātā. Viens no tādiem mēģinājumiem ir bezmaksas sabiedriskā transporta izmantošanas ieviešana, kas arvien aktīvāk tiek apspriesta Rīgā un nākamgad tiek solīta Tallinā. Savukārt Vācijas pilsētā Leipcigā šonedēļ tiek īstenots eksperiments, kura ietvaros autovadītājs, uzrādot automašīnas reģistrācijas apliecību, saņem īpašu zaļo karti, ar kuru viņš un vēl tik pat cilvēku, cik vietu reģistrētajā automašīnā, līdz nedēļas beigām var braukt sabiedriskajā transportā bez maksas
Vērojot šīs tendences, neizprotama ir pilsētas vilcienu sliežu tīkla nepilnvērtīga neizmantošana Rīgas iedzīvotāju interesēs. Labi zināms, ka ES lielākajās pilsētās vilciens ir sabiedriskā transporta būtiska artērija. Diemžēl valsts institūcijas kā Satiksmes ministrija un „Pasažieru vilciens” dzīvo savu dzīvi, bet Rīgas dome un „Rīgas satiksme” savu, no kā cietēji ir rīdzinieki. Piemēram, ceļš ar automašīnu no Imantas uz Ķengaragu var būt visai ilgs un nepatīkams, pie kam arī dārgs, ņemot vērā degvielas cenas. Laba alternatīva būtu iesēsties vilcienā Imantas stacijā un izkāpt, piemēram, Jāņavārtos. Lai to ieviestu, pirmkārt, Imantā būtu nepieciešams autobuss, kurš operatīvi savieno dzelzceļa staciju ar mikrorajonu un laika ziņā ir saskaņots ar vilciena kustības maršrutu. Otrkārt, vienotajam e-talonam jābūt ieviestam arī vilcienos, lai pasažierim nav jāpērk cita biļete vai šajā gadījumā pat divas, no Imantas uz Rīgu un no Rīgas līdz Jāņavārtiem. Treškārt, svarīgi būtu ieviest jau vairākkārt apspriesto laika biļeti, lai, piemēram, stundas laikā pasažieris dažādos sabiedriskā transporta veidos varētru braukt par vienu cenu.
Iekāpjot vilcienā ar to būtu jāaizbrauc līdz galastacijai nevis jāizkāpj Rīgas Centrālajā stacijā, jākāpj lejā pa bīstamajām un arhaiskajām trepēm, jāmeklē vilcienu saraksts, lai uzzinātu nākamā vilciena kustības laiku un tad atkal jākāpj augšā pa trepēm nu jau uz citu peronu. Šādu ilgu un apgrūtinošu ceļošanas murgu diez vai rīdzinieki izvēlēsies, tādēļ turpinās braukt pilsētā ar auto, kurināt dārgo degvielu, piesārņot vidi,  jo klasiskā sabiedriskā transporta sistēma Rīgā ir attīstīta no piepilsētas uz centru nevis savienojot mikrorajonus. Sakārtojot vilciena sasaisti ar pārējo transportu un tā kustību pilsētā, ieguvēji būtu gan pasažieri, gan pilsētas vide. Dažādajām institūcijām gan valsts gan pašvaldības līmenī ir jāsaprot, ka viņu uzdevums ir rūpēties par iedzīvotāju nevis tikai savu resorisko komfortu.
Autoklubam LAMB kā sabiedriskai organizācijai ir 20 gadu pieredze satiksmes drošības procesu analīzē. Dalība Starptautiskajā automobiļu federācijā (FIA), kurā ir miljoniem biedru 132 pasaules valstīs, sniedz zināšanas par satiksmes drošības aktualitātēm piecos kontinentos, tādējādi paverot iespēju salīdzinājumiem un labākās prakses meklējumiem Latvijas satiksmes drošībai.
 
Juris Zvirbulis,
Autokluba LAMB prezidents,
Ceļu satiksmes drošības padomes loceklis.
 
 
 
 
Šī publikācija ir veidota ar  Eiropas Savienības Eiropas Sociālā fonda finansiālu atbalstu projekta Nr. 1DP/1.5.2.2.2/11/APIA/SIF/108 "Latvijas automoto biedrības administratīvās kapacitātes stiprināšana satiksmes dalībnieku zināšanu līmeņa paaugstināšanai" ietvaros. Par publikācijas saturu atbild Latvijas automoto biedrība.


Iepriekšējie raksti:
09.10.2018 » Vai drons izvilks no stagnācijas?
30.08.2018 » Uz skolu ar segveju?!
29.06.2018 » Vai iespējams pilnībā novērst bojāeju uz ceļiem? Jā!
25.04.2018 » Ziemassvētku dāvana, kuru negaidām!
07.03.2018 » Satiksmes drošību vai peļņu budžetam?!
28.11.2017 » Kad nelaime atnāk brēkdama
25.10.2017 » Vai autovadītājs ir budžeta lāpītājs?
14.09.2017 » Pērkam automašīnu vai pārvietošanās iespēju?
28.08.2017 » Kā mainās OCTA?
21.07.2017 » Aizaugušas ceļa zīmes kā dabas stihija vasarā!

 
 

Juris Zvirbulis

Jau daudzus gadus LAMB ir līdzās autobraucējiem, lai pildītu savu galveno uzdevumu – radīt drošības sajūtu ceļā. Autovadītājam svarīgi zināt, ka viņam vienmēr ir uz ko paļauties grūtā brīdī, neatkarīgi no laika apstākļiem un diennakts stundas.

Ar cieņu
Juris Zvirbulis
LAMB autokluba prezidents

 
Copyright © .:: LAMB ::. 2005-2019. All Rights Reserved

Latvijas Reitingi Top.LV
autoevakuators, evakuators, auto evakuators, SOS autoevakuators, SOS evakuators, diennakts SOS evakuators autoevakuācija, auto evakuēšana, auto pārvietošana, auto palīdzība uz ceļa, uz ielas, uz šosejas, auto tehniskā palīdzība uz ceļa, auto transportēšana Latvijā, evakuatora pakalpojumi, evakuatora palīdzība, automašīnu evakuācija, automašīnu transportēšana, automašīnu ievilkšana, automašīnu izvilkšana no grāvja, automašīnu labošana uz ceļa ( pēc situācijas ), automašīnu pārvietošana, bojātu automašīnu transportēšana, bojātu auto evakuācija, bojātu auto uzglabāšana, avarējušu, pēc avārijas automašīnu transportēšana, pārvietošana, vilkšana, diennakts auto SOS palīdzība, diennakts autoevakuācija, diennakts auto evakuācija, diennakts autoevakuators, diennakts tehniskā palīdzība uz ceļa, evakuatora pakalpojumi, evakuācija, iestigušu mašīnu izvilkšana, izvilkšana no grāvja, bedres, nogādāšana mājās, servisā, birojā, stāvlaukumā, SOS diennakts tehniskā palīdzība uz ceļa, SOS diennakts tehniskā palīdzība uz ceļa, ielas, šosejas, autostrādes ( ceļā ), izbraukumā, SOS palīdzība, tehniskā palīdzība ceļā, transporta līdzekļu transportēšana, transporta līdzekļu evakuācija, tehnika palīdzība uz ielas Centrs , Āgenskalns, Bolderāja, Beberbeķi, Bieķensala, Bieriņi, Bišumuiža, Bukulti, Buļļi, Botāniskā dārza rajons, Brasa, Brekši, Čiekurkalns, Dārziņi, Daugavgrīva, Dārzciems, Dreiliņi, Dzirciems, Grīvas masīvs, Grīziņkalns, Iļģuciems, Imanta, Jaunciems, Jaunmīlgrāvis, Jugla, Katlakalns, Klīversala, Ķīpsala, Kleisti, Kundziņsala, Lucavsala Ķengarags, Mangaļsala, Mežciems, Mežaparks, Pārdaugava, Pļavnieki, Purvciems, Pētersala , Rumbula, Sarkandaugava, Šampēteris, Suži, Šmerlis, Teika, Titurga, Torņakalns, Vecāķi, Vecrīga, Vakarbuļļi, Vecmīlgrāvis, Zasulauks, Ziemeļblāzma, Ziepniekkalns, Zolitūde, Spilve, Berģi, Autoevakuācija, Palīdzība uz ceļa, Evakuators Rīgā, Autopalīdzība Rīga, Evakuatori Rīgā, Diennakts auto palīdzība, Diennakts SOS, Diennakts tehniskā palīdzība uz ceļa, Diennakts auto evakuācija, Auto evakuators, Autoevakuators, Auto evakuācija, Automašīnu evakuācija, Auto evakuēšana, Automobiļu atvēršana, Auto piestartēšana, Dzinēja piestartēšana, Auto pārvietošana, Automašīnu pārvietošana, Auto palīdzība uz ceļa, Auto tehniskā palīdzība, Bojātu automašīnu transportēšana, Auto transportēšana, Auto transportēšana Latvijā, Autoevakuatora palīdzība, Automašīnu izvilkšana no grāvja, Automašīnu labošana uz ceļa, Auto remonts uz ceļa, Automobiļu transportēšana, Bojātu auto evakuācija, Avarējušu automašīnu evakuācija, Auto evakuācija, Evakuatora, autoevakuatora pakalpojumi, Evakuācija pēc avārijas, SOS palīdzība uz ceļa, Tehniskā palīdzība ceļā, Transporta līdzekļu transportēšana, evakuācija