« galvenā        draugiem.lv/LAMB  
Kā mūs atrast?    Show your Card!       
 
   
 

 

Pilsētas vilciens kā Rīgas sabiedriskā transporta elements.

(05.04.2012)

Jau sen Rīgā diskutējam par jaunas, mūsdienu Eiropas metropolei atbilstošas sabiedriskā transporta sistēmas izveidi, kurā visi transporta elementi būtu vienoti un kalpotu rīdzinieku vajadzībām un komfortam. Lai šos jautājumus atrisinātu nepieciešams pasākumu komplekss, kuru neatņemama sastāvdaļa ir piepilsētas un iekšpilsētas vilcienu reāla sasaiste ar pārējo pilsētas sabiedrisko transportu.
Šādu pilotprojektu ļauj izveidot plānotā 6. tramvaja kustības pagaidu reorganizācija, kas saistīta ar sliežu ceļu un pieturvietu rekonstrukciju. Ja reiz tiek plānots piesaistīt 6. tramvajam Ropažu ielas pieturvietā 6T autobusu, kas vestu pasažierus tālāk līdz pat Berģiem, būtu svarīgi nodrošināt arī Juglas dzelzceļa stacijas piesaisti kopējam maršrutam un vienotu kustības laiku saskaņošanu. Ne tikai Juglā, bet arī citos Rīgas mikrorajonos, piemēram, Vecmilgrāvī un Ziepniekkalnā dzelzceļa piedāvātās transporta iespējas netiek pilnvērtīgi izmantotas, jo vietējiem iedzīvotājiem nav nodrošinātas pietiekami komfortablas iespējas nokļūt stacijā. Dažādo sabiedriskā transporta veidu, tajā skaitā vilcienu savienojumi bieži nav saskaņoti laika ziņā, kā rezultātā brauciens kļūst nepieņemami ilgs. Juglas iedzīvotājiem, vismaz nozīmīgai to daļai, būtu noderīgs autobuss, kas operatīvi pievestu pie dzelzceļa stacijas un tādejādi uz pilsētas centru vai prom no pilsētas varēto doties ar vilcienu. Saprotams, ka kopēja, iedzīvotājiem derīga risinājuma meklējumos visiem būtu jāatmet personiskās ambīcijas, lai prioritāte būtu rīdzinieku intereses nevis „Pasažieru vilciena” vai „Rīgas satiksmes” subjektīvie ieguvumi. Konkrētajā 6T autobusa gadījumā, būtu nepieciešams veikt korekcijas plānotajā maršrutā, novirzot to pus kilometru pa Baltezera ielu līdz Juglas dzelzceļa stacijai. Iespējams, ka līdzīgs risinājums varētu būt cita papildus autobusu maršruta ieviešana, savienojot staciju ar Juglas mikrorajonu. Jebkurā gadījumā dzelzceļa piedāvātās iespējas Rīgā netiek pilnvērtīgi izmantotas. Šobrīd, salīdzinot ar „treknajiem gadiem” satiksmes plūsma pilsētā nav tik blīva un intensīva, tomēr nākotnē regulāro un plaši izplatīto sastrēgumu problēma atgriezīsies, ja savlaicīgi netiks plānoti un īstenoti to novēršanas mehānismi. Lai cilvēki šādā pārvietošanās veidā būtu ieinteresēti, nepieciešama vienota laika biļete, tātad pasažieris par vienu samaksu noteiktā laikā varētu izmantot vairākus transporta līdzekļus, vilcienu ieskaitot. Tāpat svarīga būtu elektroniska informācija ne tikai par atsevišķu sabiedriskā transporta veidu braukšanas laikiem, bet arī par to maršrutu un laiku sasaisti.
Autoklubam LAMB kā sabiedriskai organizācijai ir 20 gadu pieredze satiksmes drošības procesu analīzē. Dalība Starptautiskajā automobiļu federācijā (FIA), kurā ir miljoniem biedru 132 pasaules valstīs, sniedz zināšanas par satiksmes drošības aktualitātēm piecos kontinentos, tādējādi paverot iespēju salīdzinājumiem un labākās prakses meklējumiem Latvijas satiksmes drošībai.
 
 
 Juris Zvirbulis,
Autokluba LAMB prezidents,
Ceļu satiksmes drošības padomes loceklis.
 
 
 
 
Šī publikācija ir veidota ar  Eiropas Savienības Eiropas Sociālā fonda finansiālu atbalstu projekta Nr. 1DP/1.5.2.2.2/11/APIA/SIF/108 "Latvijas automoto biedrības administratīvās kapacitātes stiprināšana satiksmes dalībnieku zināšanu līmeņa paaugstināšanai" ietvaros. Par publikācijas saturu atbild Latvijas automoto biedrība.


Iepriekšējie raksti:
09.10.2018 » Vai drons izvilks no stagnācijas?
30.08.2018 » Uz skolu ar segveju?!
29.06.2018 » Vai iespējams pilnībā novērst bojāeju uz ceļiem? Jā!
25.04.2018 » Ziemassvētku dāvana, kuru negaidām!
07.03.2018 » Satiksmes drošību vai peļņu budžetam?!
28.11.2017 » Kad nelaime atnāk brēkdama
25.10.2017 » Vai autovadītājs ir budžeta lāpītājs?
14.09.2017 » Pērkam automašīnu vai pārvietošanās iespēju?
28.08.2017 » Kā mainās OCTA?
21.07.2017 » Aizaugušas ceļa zīmes kā dabas stihija vasarā!

 
 

Juris Zvirbulis

Jau daudzus gadus LAMB ir līdzās autobraucējiem, lai pildītu savu galveno uzdevumu – radīt drošības sajūtu ceļā. Autovadītājam svarīgi zināt, ka viņam vienmēr ir uz ko paļauties grūtā brīdī, neatkarīgi no laika apstākļiem un diennakts stundas.

Ar cieņu
Juris Zvirbulis
LAMB autokluba prezidents

 
Copyright © .:: LAMB ::. 2005-2019. All Rights Reserved

Latvijas Reitingi Top.LV
autoevakuators, evakuators, auto evakuators, SOS autoevakuators, SOS evakuators, diennakts SOS evakuators autoevakuācija, auto evakuēšana, auto pārvietošana, auto palīdzība uz ceļa, uz ielas, uz šosejas, auto tehniskā palīdzība uz ceļa, auto transportēšana Latvijā, evakuatora pakalpojumi, evakuatora palīdzība, automašīnu evakuācija, automašīnu transportēšana, automašīnu ievilkšana, automašīnu izvilkšana no grāvja, automašīnu labošana uz ceļa ( pēc situācijas ), automašīnu pārvietošana, bojātu automašīnu transportēšana, bojātu auto evakuācija, bojātu auto uzglabāšana, avarējušu, pēc avārijas automašīnu transportēšana, pārvietošana, vilkšana, diennakts auto SOS palīdzība, diennakts autoevakuācija, diennakts auto evakuācija, diennakts autoevakuators, diennakts tehniskā palīdzība uz ceļa, evakuatora pakalpojumi, evakuācija, iestigušu mašīnu izvilkšana, izvilkšana no grāvja, bedres, nogādāšana mājās, servisā, birojā, stāvlaukumā, SOS diennakts tehniskā palīdzība uz ceļa, SOS diennakts tehniskā palīdzība uz ceļa, ielas, šosejas, autostrādes ( ceļā ), izbraukumā, SOS palīdzība, tehniskā palīdzība ceļā, transporta līdzekļu transportēšana, transporta līdzekļu evakuācija, tehnika palīdzība uz ielas Centrs , Āgenskalns, Bolderāja, Beberbeķi, Bieķensala, Bieriņi, Bišumuiža, Bukulti, Buļļi, Botāniskā dārza rajons, Brasa, Brekši, Čiekurkalns, Dārziņi, Daugavgrīva, Dārzciems, Dreiliņi, Dzirciems, Grīvas masīvs, Grīziņkalns, Iļģuciems, Imanta, Jaunciems, Jaunmīlgrāvis, Jugla, Katlakalns, Klīversala, Ķīpsala, Kleisti, Kundziņsala, Lucavsala Ķengarags, Mangaļsala, Mežciems, Mežaparks, Pārdaugava, Pļavnieki, Purvciems, Pētersala , Rumbula, Sarkandaugava, Šampēteris, Suži, Šmerlis, Teika, Titurga, Torņakalns, Vecāķi, Vecrīga, Vakarbuļļi, Vecmīlgrāvis, Zasulauks, Ziemeļblāzma, Ziepniekkalns, Zolitūde, Spilve, Berģi, Autoevakuācija, Palīdzība uz ceļa, Evakuators Rīgā, Autopalīdzība Rīga, Evakuatori Rīgā, Diennakts auto palīdzība, Diennakts SOS, Diennakts tehniskā palīdzība uz ceļa, Diennakts auto evakuācija, Auto evakuators, Autoevakuators, Auto evakuācija, Automašīnu evakuācija, Auto evakuēšana, Automobiļu atvēršana, Auto piestartēšana, Dzinēja piestartēšana, Auto pārvietošana, Automašīnu pārvietošana, Auto palīdzība uz ceļa, Auto tehniskā palīdzība, Bojātu automašīnu transportēšana, Auto transportēšana, Auto transportēšana Latvijā, Autoevakuatora palīdzība, Automašīnu izvilkšana no grāvja, Automašīnu labošana uz ceļa, Auto remonts uz ceļa, Automobiļu transportēšana, Bojātu auto evakuācija, Avarējušu automašīnu evakuācija, Auto evakuācija, Evakuatora, autoevakuatora pakalpojumi, Evakuācija pēc avārijas, SOS palīdzība uz ceļa, Tehniskā palīdzība ceļā, Transporta līdzekļu transportēšana, evakuācija