« galvenā        draugiem.lv/LAMB  
Kā mūs atrast?    Show your Card!       
 
   
 

 

Autovadītāju izdoma un pašvaldības kūtrums.

(17.01.2012)

Daudzi autovadītāji, kuri ikdienā strādā Rīgā, bet dzīvo tās tuvumā, ceļu uz darbu varētu dalīt divos posmos. Pirmais ir līdz galvaspilsētas robežai, bet otrs no robežas līdz konkrētajai darba vietai. Tieši otrais ceļa posms ir saistīts ar vislielāko satraukumu un neērtībām, kuras izpaužas gan sastrēgumos, kuros autovadītāji tērē laiku un naudu, gan dārgajās un tomēr bieži aizņemtajās stāvvietās pilsētas centrā. Daudziem autovadītājiem ir pazīstamas brīvo bezmaksas stāvvietu medības, kuru skaits nepārtraukti samazinās.
Ekonomikas attīstības tendences liecina, ka pēc dažiem gadiem pierīgā dzīvojošajiem autovadītājiem ikrīta nokļūšana darba vietā centrā būs ne tikai laikietilpīgs bet arī arvien dārgāks pasākums, ņemot vērā augošās degvielas cenas. Savukārt centra iedzīvotājiem pieaugošā satiksmes intensitāte arvien vairāk apgrūtina pārvietošanās iespējas viņu ierastajā dzīves telpā. Tajā pat laikā negatīvi tiek ietekmēta pilsētas ekoloģija, no kā cieš gan vietējie, gan iebraucēji.
Autovadītāji, kā ekonomiski aktīvākā sabiedrības daļa ir pietiekami attapīgi un jau šobrīd meklē un atrod risinājumus. Piemēram, stāvvietas pie tirdzniecības centriem „Alfa”, „Spice” un „Olimpija” ir pārvērtušās par dienas stāvvietām tiem autovadītājiem, kuri iebraucot pilsētā, tur atstāj savus spēkratus, lai turpinātu ceļu ar sabiedrisko transportu. Savukārt citās apdzīvotās vietās, piemēram, Jelgavā un Carnikavā pie dzelzceļa stacijām stihiski veidojas automašīnu stāvvietas, jo autovadītāji tālāk uz Rīgu dodas ar vilcienu.
Tomēr šādām dažādu transporta veidu savienojuma sistēmām būtu jātop organizēti un plānveidīgi, pašvaldības institūciju vadībā. Eiropas lielākajās pilsētās plaši ir izplatīta personisko un sabiedrisko transportu vienojošā sistēma“Park and Ride”. Šīs transporta infrastruktūras sistēmas mērķis ir atslogot pilsētas centru no automašīnām, nodrošinot iespēju atstāt auto apsargātā stāvvietā pilsētas nomalē, tālāk uz centru dodoties ar kvalitatīvu sabiedrisko transportu. Lai padarītu autovadītājam šādu savienojumu finansiāli izdevīgu, apmaksātā sabiedriskā transporta biļete varētu segt arī stāvvietas izdevumus.
Jau 2006. gada novembrī Rīgas dome pieņēma lēmumu „Par Rīgas pilsētas pašvaldības zemesgabalu rezervēšanu automašīnu stāvvietu sistēmas „park & ride” izveidošanai”, ar mērķi uzsākt minētās stāvvietu sistēmas izveidi Rīgā. Toreiz tika rezervēti miljoniem kvadrātmetru zemes kopumā divdesmit vietās Rīgā ārpus pilsētas centra. Bija nepieciešams tikai starta šāviens, tomēr tā vietā noskanēja krīzes zvani, un autovadītājiem nepieciešamais satiksmes uzlabošanas projekts sāka pārklāties ar putekļiem. Pilsētas pašvaldībai nevajadzētu gaidīt problēmas saasinājumu, bet jau savlaicīgi uzsākt projekta realizāciju, pie kam tas jau ir sagatavots un nepieciešams tikai notraukt putekļus. Jācer, ka stāvvietām paredzētie  zemes gabali vēl šobrīd ir pašvaldības īpašums.
Autoklubam LAMB kā sabiedriskai organizācijai ir 20 gadu pieredze satiksmes drošības procesu analīzē. Dalība Starptautiskajā automobiļu federācijā (FIA), kurā ir miljoniem biedru 132 pasaules valstīs, sniedz zināšanas par satiksmes drošības aktualitātēm piecos kontinentos, tādējādi paverot iespēju salīdzinājumiem un labākās prakses meklējumiem Latvijas satiksmes drošībai.
 
Juris Zvirbulis, Autokluba LAMB prezidents, Ceļu satiksmes drošības padomes loceklis
 
 
 
 
Šī publikācija ir veidota ar  Eiropas Savienības Eiropas Sociālā fonda finansiālu atbalstu projekta Nr. 1DP/1.5.2.2.2/11/APIA/SIF/108 "Latvijas automoto biedrības administratīvās kapacitātes stiprināšana satiksmes dalībnieku zināšanu līmeņa paaugstināšanai" ietvaros. Par publikācijas saturu atbild Latvijas automoto biedrība.


Iepriekšējie raksti:
09.10.2018 » Vai drons izvilks no stagnācijas?
30.08.2018 » Uz skolu ar segveju?!
29.06.2018 » Vai iespējams pilnībā novērst bojāeju uz ceļiem? Jā!
25.04.2018 » Ziemassvētku dāvana, kuru negaidām!
07.03.2018 » Satiksmes drošību vai peļņu budžetam?!
28.11.2017 » Kad nelaime atnāk brēkdama
25.10.2017 » Vai autovadītājs ir budžeta lāpītājs?
14.09.2017 » Pērkam automašīnu vai pārvietošanās iespēju?
28.08.2017 » Kā mainās OCTA?
21.07.2017 » Aizaugušas ceļa zīmes kā dabas stihija vasarā!

 
 

Juris Zvirbulis

Jau daudzus gadus LAMB ir līdzās autobraucējiem, lai pildītu savu galveno uzdevumu – radīt drošības sajūtu ceļā. Autovadītājam svarīgi zināt, ka viņam vienmēr ir uz ko paļauties grūtā brīdī, neatkarīgi no laika apstākļiem un diennakts stundas.

Ar cieņu
Juris Zvirbulis
LAMB autokluba prezidents

 
Copyright © .:: LAMB ::. 2005-2019. All Rights Reserved

Latvijas Reitingi Top.LV
autoevakuators, evakuators, auto evakuators, SOS autoevakuators, SOS evakuators, diennakts SOS evakuators autoevakuācija, auto evakuēšana, auto pārvietošana, auto palīdzība uz ceļa, uz ielas, uz šosejas, auto tehniskā palīdzība uz ceļa, auto transportēšana Latvijā, evakuatora pakalpojumi, evakuatora palīdzība, automašīnu evakuācija, automašīnu transportēšana, automašīnu ievilkšana, automašīnu izvilkšana no grāvja, automašīnu labošana uz ceļa ( pēc situācijas ), automašīnu pārvietošana, bojātu automašīnu transportēšana, bojātu auto evakuācija, bojātu auto uzglabāšana, avarējušu, pēc avārijas automašīnu transportēšana, pārvietošana, vilkšana, diennakts auto SOS palīdzība, diennakts autoevakuācija, diennakts auto evakuācija, diennakts autoevakuators, diennakts tehniskā palīdzība uz ceļa, evakuatora pakalpojumi, evakuācija, iestigušu mašīnu izvilkšana, izvilkšana no grāvja, bedres, nogādāšana mājās, servisā, birojā, stāvlaukumā, SOS diennakts tehniskā palīdzība uz ceļa, SOS diennakts tehniskā palīdzība uz ceļa, ielas, šosejas, autostrādes ( ceļā ), izbraukumā, SOS palīdzība, tehniskā palīdzība ceļā, transporta līdzekļu transportēšana, transporta līdzekļu evakuācija, tehnika palīdzība uz ielas Centrs , Āgenskalns, Bolderāja, Beberbeķi, Bieķensala, Bieriņi, Bišumuiža, Bukulti, Buļļi, Botāniskā dārza rajons, Brasa, Brekši, Čiekurkalns, Dārziņi, Daugavgrīva, Dārzciems, Dreiliņi, Dzirciems, Grīvas masīvs, Grīziņkalns, Iļģuciems, Imanta, Jaunciems, Jaunmīlgrāvis, Jugla, Katlakalns, Klīversala, Ķīpsala, Kleisti, Kundziņsala, Lucavsala Ķengarags, Mangaļsala, Mežciems, Mežaparks, Pārdaugava, Pļavnieki, Purvciems, Pētersala , Rumbula, Sarkandaugava, Šampēteris, Suži, Šmerlis, Teika, Titurga, Torņakalns, Vecāķi, Vecrīga, Vakarbuļļi, Vecmīlgrāvis, Zasulauks, Ziemeļblāzma, Ziepniekkalns, Zolitūde, Spilve, Berģi, Autoevakuācija, Palīdzība uz ceļa, Evakuators Rīgā, Autopalīdzība Rīga, Evakuatori Rīgā, Diennakts auto palīdzība, Diennakts SOS, Diennakts tehniskā palīdzība uz ceļa, Diennakts auto evakuācija, Auto evakuators, Autoevakuators, Auto evakuācija, Automašīnu evakuācija, Auto evakuēšana, Automobiļu atvēršana, Auto piestartēšana, Dzinēja piestartēšana, Auto pārvietošana, Automašīnu pārvietošana, Auto palīdzība uz ceļa, Auto tehniskā palīdzība, Bojātu automašīnu transportēšana, Auto transportēšana, Auto transportēšana Latvijā, Autoevakuatora palīdzība, Automašīnu izvilkšana no grāvja, Automašīnu labošana uz ceļa, Auto remonts uz ceļa, Automobiļu transportēšana, Bojātu auto evakuācija, Avarējušu automašīnu evakuācija, Auto evakuācija, Evakuatora, autoevakuatora pakalpojumi, Evakuācija pēc avārijas, SOS palīdzība uz ceļa, Tehniskā palīdzība ceļā, Transporta līdzekļu transportēšana, evakuācija