« galvenā        draugiem.lv/LAMB  
Kā mūs atrast?    Show your Card!       
 
   
 

 

Par auto īpašnieka atbildību.

(10.01.2012)

Traģiskā avārija pie Krāslavas, kurā pēc Jaungada sagaidīšanas svinībām bojā gāja septiņu jaunieši, no vienas puses izraisa skumjas un līdzjūtību bojā gājušo tuviniekiem, bet no otras rosina pārdomas par automašīnas īpašnieku atbildību, dodot iespēju izmantot automašīnu jauniešiem bez autovadītāja tiesībām, nepieņemamā tehniskā stāvoklī, ar vasaras riepām un bez OCTA. Automašīna vienmēr ir bijusi paaugstinātas bīstamības objekts, tādēļ īpašniekam ir īpaša atbildība gan par tās tehnisko stāvokli, gan iespēju to izmantot bez saskaņošanas. Ja reiz ģimenē ir bērni, kuriem kā jau jauniem cilvēkiem var parādīties intereses nesankcionēti paņemt auto un parādīt savu varēšanu citiem vienaudžiem, atslēgu īpašniekiem jābūt īpaši atbildīgiem, ar atslēgu pakāršanu uz nagliņas pie plīts varētu arī nepietikt, tās jāglabā rūpīgi un jānovērš to izmantošanas iespējas bez īpašnieka atļaujas. Tajā pat laikā atļauja izmantot braukšanai tik nepiemērotu automašīnu, būtu ne tikai bezatbildība, bet noziegums. Ja reiz mašīnai nav tehniskās apskates un OCTA, tātad to nedrīkst izmantot ceļu satiksmē, iespējai auto paņemt ir izlaist līkumu jābūt pilnībā anulētai. Tāpat katrā ģimenē, kurā aug bērni ir jārunā par satiksmes noteikumu ievērošanas nozīmi. Tie nav tikai kārtējie likumi, kurus uzspiež varasiestādes, lai ierobežotu personu brīvību un iespēju pilnvērtīgi atpūsties. Šis traģiskais gadījums pierādīja, ka tie ir izdzīvošanas priekšnoteikums. Nedz mašīnas vadītājam, nedz kādam no pasažieriem nebija autovadītāja tiesību, kas savienojumā ar pārgalvīgu braukšanu ir ceļazīme uz kapsētu.
Tajā pat laikā tik traģisks gadījums parasti un arī šoreiz ir vairāku, ne tikai subjektīvu iemeslu kopsavilkums. Bez jau pieminētajiem „cilvēciskajiem” iemesliem var diskutēt par ceļu policijas patruļas dežūru efektivitāte, konkrētajā reģionā, lai gan skaidrs, ka visur ceļu policija nevar būt. Nepilnvērtīgais ceļu stāvoklis un drošības margu trūkums pagriezienā pie upes varētu tikt kompensēts ar autovadītāja pieredzi un prasmi, kas šajā gadījumā izpalika. Iespējams, ka minētā traģēdija rosinās arī Latvijā līdzīgi kā citās ES valstīs jauniešu nakts atpūtas un pulcēšanās vietā īstenot satiksmes drošības akcijas, par drošu braukšanu pēc ballītes.
Autoklubs LAMB regulāri ir uzsvēris e-zvana ieviešanas nepieciešamību http://www.lamb.lv/lv/47.html , kas ievērojami paātrinātu palīdzības sniegšanas ātrumu. Šis ir vēl viens pierādījums, ka e-zvana iekārtas Latvijā jāievieš pēc iespējas ātrāk. Minētā avārija ir subjektīvu un objektīvu iemeslu kopums, kas ir gan milzīga traģēdija tuviniekiem, gan mācība citiem vecākiem ielikt mašīnas atslēgas dziļāk atvilktnē un vairāk domāt gan par automašīnas tehnisko stāvokli, gan satiksmes noteikumu skaidrojumu ģimenē.
Autoklubam LAMB kā sabiedriskai organizācijai ir 20 gadu pieredze satiksmes drošības procesu analīzē. Dalība Starptautiskajā automobiļu federācijā (FIA), kurā ir miljoniem biedru 132 pasaules valstīs, sniedz zināšanas par satiksmes drošības aktualitātēm piecos kontinentos, tādējādi paverot iespēju salīdzinājumiem un labākās prakses meklējumiem Latvijas satiksmes drošībai.
 
Juris Zvirbulis, Autokluba LAMB prezidents, Ceļu satiksmes drošības padomes loceklis
 
 
 
 
Šī publikācija ir veidota ar  Eiropas Savienības Eiropas Sociālā fonda finansiālu atbalstu projekta Nr. 1DP/1.5.2.2.2/11/APIA/SIF/108 "Latvijas automoto biedrības administratīvās kapacitātes stiprināšana satiksmes dalībnieku zināšanu līmeņa paaugstināšanai" ietvaros. Par publikācijas saturu atbild Latvijas automoto biedrība.


Iepriekšējie raksti:
09.10.2018 » Vai drons izvilks no stagnācijas?
30.08.2018 » Uz skolu ar segveju?!
29.06.2018 » Vai iespējams pilnībā novērst bojāeju uz ceļiem? Jā!
25.04.2018 » Ziemassvētku dāvana, kuru negaidām!
07.03.2018 » Satiksmes drošību vai peļņu budžetam?!
28.11.2017 » Kad nelaime atnāk brēkdama
25.10.2017 » Vai autovadītājs ir budžeta lāpītājs?
14.09.2017 » Pērkam automašīnu vai pārvietošanās iespēju?
28.08.2017 » Kā mainās OCTA?
21.07.2017 » Aizaugušas ceļa zīmes kā dabas stihija vasarā!

 
 

Juris Zvirbulis

Jau daudzus gadus LAMB ir līdzās autobraucējiem, lai pildītu savu galveno uzdevumu – radīt drošības sajūtu ceļā. Autovadītājam svarīgi zināt, ka viņam vienmēr ir uz ko paļauties grūtā brīdī, neatkarīgi no laika apstākļiem un diennakts stundas.

Ar cieņu
Juris Zvirbulis
LAMB autokluba prezidents

 
Copyright © .:: LAMB ::. 2005-2019. All Rights Reserved

Latvijas Reitingi Top.LV
autoevakuators, evakuators, auto evakuators, SOS autoevakuators, SOS evakuators, diennakts SOS evakuators autoevakuācija, auto evakuēšana, auto pārvietošana, auto palīdzība uz ceļa, uz ielas, uz šosejas, auto tehniskā palīdzība uz ceļa, auto transportēšana Latvijā, evakuatora pakalpojumi, evakuatora palīdzība, automašīnu evakuācija, automašīnu transportēšana, automašīnu ievilkšana, automašīnu izvilkšana no grāvja, automašīnu labošana uz ceļa ( pēc situācijas ), automašīnu pārvietošana, bojātu automašīnu transportēšana, bojātu auto evakuācija, bojātu auto uzglabāšana, avarējušu, pēc avārijas automašīnu transportēšana, pārvietošana, vilkšana, diennakts auto SOS palīdzība, diennakts autoevakuācija, diennakts auto evakuācija, diennakts autoevakuators, diennakts tehniskā palīdzība uz ceļa, evakuatora pakalpojumi, evakuācija, iestigušu mašīnu izvilkšana, izvilkšana no grāvja, bedres, nogādāšana mājās, servisā, birojā, stāvlaukumā, SOS diennakts tehniskā palīdzība uz ceļa, SOS diennakts tehniskā palīdzība uz ceļa, ielas, šosejas, autostrādes ( ceļā ), izbraukumā, SOS palīdzība, tehniskā palīdzība ceļā, transporta līdzekļu transportēšana, transporta līdzekļu evakuācija, tehnika palīdzība uz ielas Centrs , Āgenskalns, Bolderāja, Beberbeķi, Bieķensala, Bieriņi, Bišumuiža, Bukulti, Buļļi, Botāniskā dārza rajons, Brasa, Brekši, Čiekurkalns, Dārziņi, Daugavgrīva, Dārzciems, Dreiliņi, Dzirciems, Grīvas masīvs, Grīziņkalns, Iļģuciems, Imanta, Jaunciems, Jaunmīlgrāvis, Jugla, Katlakalns, Klīversala, Ķīpsala, Kleisti, Kundziņsala, Lucavsala Ķengarags, Mangaļsala, Mežciems, Mežaparks, Pārdaugava, Pļavnieki, Purvciems, Pētersala , Rumbula, Sarkandaugava, Šampēteris, Suži, Šmerlis, Teika, Titurga, Torņakalns, Vecāķi, Vecrīga, Vakarbuļļi, Vecmīlgrāvis, Zasulauks, Ziemeļblāzma, Ziepniekkalns, Zolitūde, Spilve, Berģi, Autoevakuācija, Palīdzība uz ceļa, Evakuators Rīgā, Autopalīdzība Rīga, Evakuatori Rīgā, Diennakts auto palīdzība, Diennakts SOS, Diennakts tehniskā palīdzība uz ceļa, Diennakts auto evakuācija, Auto evakuators, Autoevakuators, Auto evakuācija, Automašīnu evakuācija, Auto evakuēšana, Automobiļu atvēršana, Auto piestartēšana, Dzinēja piestartēšana, Auto pārvietošana, Automašīnu pārvietošana, Auto palīdzība uz ceļa, Auto tehniskā palīdzība, Bojātu automašīnu transportēšana, Auto transportēšana, Auto transportēšana Latvijā, Autoevakuatora palīdzība, Automašīnu izvilkšana no grāvja, Automašīnu labošana uz ceļa, Auto remonts uz ceļa, Automobiļu transportēšana, Bojātu auto evakuācija, Avarējušu automašīnu evakuācija, Auto evakuācija, Evakuatora, autoevakuatora pakalpojumi, Evakuācija pēc avārijas, SOS palīdzība uz ceļa, Tehniskā palīdzība ceļā, Transporta līdzekļu transportēšana, evakuācija