« galvenā        draugiem.lv/LAMB  
Kā mūs atrast?    Show your Card!       
 
   
 

 

Žans Tods Latvijas fotoradaru zvaigznājā jeb 2011. gads LAMB acīm.

(10.01.2012)

Gadu mijā bieži vērojam zvaigznes, lasām horoskopus, analizējam dažādu planētu ietekmi un tādejādi cenšamies meklēt astroloģiskās likumsakarības pagātnes notikumos un pareģot nākotni.
Arī autovadītājiem varētu būt savs „satiksmes drošības zvaigznājs” ar dažādām zvaigznēm, kuru intensitāti daudzi no mums izjūt ikdienā. Kā sūtnis no šī zvaigznāja novembrī Latvijā nolaidās viena no spilgtākajām zvaigznēm globālajā satiksmes drošībā Starptautiskās Automobiļu federācijas (FIA) prezidents Žans Tods. Vizītes mērķis bija atbalstīt mūsu valstī īstenotos satiksmes drošības pasākumus un popularizēt šogad uzsākto ANO Ceļu drošības dekādi, kuru aktīvi īsteno FIA un tās dalīborganizācijas, kā Autoklubs LAMB un LAF Latvijā.
Pašmāju mērogā visilgstošāk spīdošās un autovadītājus gada beigās jau reāli ietekmējošās zvaigznes bija fotoradari. Nesen tās nolaidās uz zemes, jo uz ceļiem sāka darboties 15 jaunas ierīces. To ikdienā ievērojuši arī autovadītāji, jo acīmredzami ir samazinājies vidējais braukšanas ātrums Rīgā un tās tuvumā, bet bezbēdīga traukšanās gar ātruma mērierīci varētu būt interesanta tikai atsevišķiem finansiāli hiperpatstāvīgiem dīvaiņiem. Tomēr neviena medus muca nav bez savas darvas karotes. Joprojām turpinās diskusija par sodīšanas kārtības tiesiskumu, uzliekot naudas sodu tikai īpašniekam, pirms tam nenoskaidrojot reāli atbildīgo personu. Savukārt, neskaidrības ar ātruma pārsniegšanas pieļaujamo „koridori” liek daudziem autovadītājiem radara tuvumā vairāk skatīties uz spidometru nevis ceļu, kas var izraisīt avārijas situāciju. Satiksmes astroloģija prognozē, ka fotoradaru zvaigznes ietekmēs autovadītājus arī nākamgad.
Savukārt citas „satiksmes drošības zvaigznāja” zvaigznes mirdz nestabili un astrologiem nav vienkārši izskaidrot to iespējamo ietekmi. Šīs zvaigznes ir aizvadītā gada ceļu infrastruktūras objekti. Zvaigznes vēsta, ka vairāku ceļu pārvadu un mezglu dižprojektu plānošana un īstenošana Rīgā, kamēr nav pabeigti vecie, piemēram, Dienvidu tilts, ir nesaprātīgas administrēšanas piemērs.
„Autoklubs LAMB jau vairakkārt ir aicinājis plānojot un attīstot ceļu infrastruktūras projektus, vairāk ieklausīties autovadītājos, sabiedriskajās organizācijās un ekspertos, lai katrs jaunais projekts būtu pēc iespējas efektīvāks. Piemēram, jaunuzceltais Viestura ielas pārvads Rīgā neatrisina aktuālo Sarkandaugavas dzelzceļa pārbrauktuves sastrēgumu problēmu, bet būtu varējis risināt, ja atbildīgās amatpersonas vairāk ieklausītos autovadītājos”, uzskata Autokluba LAMB prezidents Juris Zvirbulis.
Prognozējot nākamo gadu „satiksmes astrologi” ir pārliecināti par fotoradaru zvaigžņu ietekmes turpinājumu, pagaidām nav pazīmju, ka nemainot plānošanas un īstenošanas tradīcijas, redzēsim spožas ceļu būves zvaigznes, toties ņemot vērā līdzšinējo statistiku, arvien spožāk spīdēs jauno it īpaši apvidus automašīnu zvaigznes.
 
 
Autokluba LAMB preses dienests


Iepriekšējie raksti:
09.10.2018 » Vai drons izvilks no stagnācijas?
30.08.2018 » Uz skolu ar segveju?!
29.06.2018 » Vai iespējams pilnībā novērst bojāeju uz ceļiem? Jā!
25.04.2018 » Ziemassvētku dāvana, kuru negaidām!
07.03.2018 » Satiksmes drošību vai peļņu budžetam?!
28.11.2017 » Kad nelaime atnāk brēkdama
25.10.2017 » Vai autovadītājs ir budžeta lāpītājs?
14.09.2017 » Pērkam automašīnu vai pārvietošanās iespēju?
28.08.2017 » Kā mainās OCTA?
21.07.2017 » Aizaugušas ceļa zīmes kā dabas stihija vasarā!

 
 

Juris Zvirbulis

Jau daudzus gadus LAMB ir līdzās autobraucējiem, lai pildītu savu galveno uzdevumu – radīt drošības sajūtu ceļā. Autovadītājam svarīgi zināt, ka viņam vienmēr ir uz ko paļauties grūtā brīdī, neatkarīgi no laika apstākļiem un diennakts stundas.

Ar cieņu
Juris Zvirbulis
LAMB autokluba prezidents

 
Copyright © .:: LAMB ::. 2005-2019. All Rights Reserved

Latvijas Reitingi Top.LV
autoevakuators, evakuators, auto evakuators, SOS autoevakuators, SOS evakuators, diennakts SOS evakuators autoevakuācija, auto evakuēšana, auto pārvietošana, auto palīdzība uz ceļa, uz ielas, uz šosejas, auto tehniskā palīdzība uz ceļa, auto transportēšana Latvijā, evakuatora pakalpojumi, evakuatora palīdzība, automašīnu evakuācija, automašīnu transportēšana, automašīnu ievilkšana, automašīnu izvilkšana no grāvja, automašīnu labošana uz ceļa ( pēc situācijas ), automašīnu pārvietošana, bojātu automašīnu transportēšana, bojātu auto evakuācija, bojātu auto uzglabāšana, avarējušu, pēc avārijas automašīnu transportēšana, pārvietošana, vilkšana, diennakts auto SOS palīdzība, diennakts autoevakuācija, diennakts auto evakuācija, diennakts autoevakuators, diennakts tehniskā palīdzība uz ceļa, evakuatora pakalpojumi, evakuācija, iestigušu mašīnu izvilkšana, izvilkšana no grāvja, bedres, nogādāšana mājās, servisā, birojā, stāvlaukumā, SOS diennakts tehniskā palīdzība uz ceļa, SOS diennakts tehniskā palīdzība uz ceļa, ielas, šosejas, autostrādes ( ceļā ), izbraukumā, SOS palīdzība, tehniskā palīdzība ceļā, transporta līdzekļu transportēšana, transporta līdzekļu evakuācija, tehnika palīdzība uz ielas Centrs , Āgenskalns, Bolderāja, Beberbeķi, Bieķensala, Bieriņi, Bišumuiža, Bukulti, Buļļi, Botāniskā dārza rajons, Brasa, Brekši, Čiekurkalns, Dārziņi, Daugavgrīva, Dārzciems, Dreiliņi, Dzirciems, Grīvas masīvs, Grīziņkalns, Iļģuciems, Imanta, Jaunciems, Jaunmīlgrāvis, Jugla, Katlakalns, Klīversala, Ķīpsala, Kleisti, Kundziņsala, Lucavsala Ķengarags, Mangaļsala, Mežciems, Mežaparks, Pārdaugava, Pļavnieki, Purvciems, Pētersala , Rumbula, Sarkandaugava, Šampēteris, Suži, Šmerlis, Teika, Titurga, Torņakalns, Vecāķi, Vecrīga, Vakarbuļļi, Vecmīlgrāvis, Zasulauks, Ziemeļblāzma, Ziepniekkalns, Zolitūde, Spilve, Berģi, Autoevakuācija, Palīdzība uz ceļa, Evakuators Rīgā, Autopalīdzība Rīga, Evakuatori Rīgā, Diennakts auto palīdzība, Diennakts SOS, Diennakts tehniskā palīdzība uz ceļa, Diennakts auto evakuācija, Auto evakuators, Autoevakuators, Auto evakuācija, Automašīnu evakuācija, Auto evakuēšana, Automobiļu atvēršana, Auto piestartēšana, Dzinēja piestartēšana, Auto pārvietošana, Automašīnu pārvietošana, Auto palīdzība uz ceļa, Auto tehniskā palīdzība, Bojātu automašīnu transportēšana, Auto transportēšana, Auto transportēšana Latvijā, Autoevakuatora palīdzība, Automašīnu izvilkšana no grāvja, Automašīnu labošana uz ceļa, Auto remonts uz ceļa, Automobiļu transportēšana, Bojātu auto evakuācija, Avarējušu automašīnu evakuācija, Auto evakuācija, Evakuatora, autoevakuatora pakalpojumi, Evakuācija pēc avārijas, SOS palīdzība uz ceļa, Tehniskā palīdzība ceļā, Transporta līdzekļu transportēšana, evakuācija