« galvenā        draugiem.lv/LAMB  
Kā mūs atrast?    Show your Card!       
 
   
 

 

Vai autovadītāji ir negudri?

(19.12.2011)

Lidot esot gudrāk nekā braukt ar automašīnu, uzskata jaunais „Air Baltic” šefs. Nevis kādā konkrētā gadījumā ātrāk un komfortablāk, bet tieši gudrāk. Tātad gudri cilvēki nokļūšanai no mājām Purvciemā uz darbu Imantā izmantotu lidmašīnu. Jaunais aviokompānijas šefs ir patiesi „inovatīvs” cilvēks, piedāvājot pasažieriem lidojuma laikā iegādāties ne vairāk un ne mazāk kā automašīnu. Sak, aizlidošu uz Helsinkiem un pie viena nopirkšu „Mini Cooper”. Nebūs jāiet uz autosalonu un jātērē laiks. Cik patīkami būtu iepazīties ar cilvēku, kurš ir izvēlējies aviokompāniju tādēļ, ka lidojuma laikā iespējams nopirkt auto! Iespējams, ka jaunā kompānijas vadība ir uz pareizā ceļa un inovatīvais redzējums būtu jāattīsta piedāvājot lidojuma laikā iegādāties kuģi, māju, citu lidmašīnu, bet varbūt to pašu, ar kuru lido?
Ne tik netradicionāli, tomēr arī inovatīvi risinājumi tiek īstenoti satiksmes drošības jomā Eiropas Savienības dalībvalstīs. Nozīmīgu soli, lai tuvinātu „Ceļu drošības dekādes mērķus” (Decade of Action for Road Safety) sper Austrija no 2012. gada 1. janvāra izveidojot uz ceļiem īpašus drošības koridorus, kuri paredzēti operatīvajam transportam kā ceļu policijai, ātrajai palīdzībai un ugunsdzēsējiem. Uz ceļiem, kur būtu šādi drošības koridori, tiktu izvietotas atbilstošas ceļa zīmes. Autovadītājiem būtu jāturas pēc iespējas tuvāk ceļa malai, bet vidējo, drošības koridori, drīkstētu izmantot tikai manevra veikšanai un pēc tā tas būtu jāpamet. Līdzīgi drošības koridori jau ir Vācijā, Čehijā, Šveicē un Slovēnijā. Sods par pretlikumīgu braukšanu šādā koridorī būs līdz diviem tūkstošiem eiro.
Eiropā arvien nozīmīgāku vietu ieņem dažādas e-drošības prasības. Autoklubs LAMB jau vairakkārt ir publiski atbalstījis e-zvana ieviešanas nozīmi http://www.lamb.lv/?nid=47 . Šobrīd ES kā obligāta prasība ir kļuvusi elektroniskās drošības kontroles (ESC) sistēmas ieviešana jaunajām automašīnām, drīzumā obligāta kļūs spiediena mērīšanas iekārta automašīnu riepām.
Tajā pat laikā mūsu valstī dažkārt ir citi akcenti. Ja reiz budžeta konsolidācijas viens no elementiem būs ieņēmumi no fotoradaru fiksētajiem sodiem, tad, lai glābtu valsti, autovadītājam varbūt tīšām jāpārkāpj noteikumi. Jo pareizāk brauks, jo mazāki būs sodi un lielākas valsts finansiālās grūtības. Varbūt izsludināt nacionālu akciju „Izglāb valsti, pārkāp noteikumus”? Salīdzinot satiksmes drošības aktualitātes citās ES valstīs un Latvijā, jāizsaka cerība drīzumā mūsu valsts iekļausies kopējā Eiropas satiksmes drošības redzējumā, un valsts ieņēmumi nebūs tieši saistīti ar iekasēto sodu apjomu.
Autoklubam LAMB kā sabiedriskai organizācijai ir 20 gadu pieredze satiksmes drošības procesu analīzē. Dalība Starptautiskajā automobiļu federācijā (FIA), kurā ir miljoniem biedru 132 pasaules valstīs, sniedz zināšanas par satiksmes drošības aktualitātēm piecos kontinentos, tādējādi paverot iespēju salīdzinājumiem un labākās prakses meklējumiem Latvijas satiksmes drošībai.
 
Juris Zvirbulis,
Autokluba LAMB prezidents, Ceļu satiksmes drošības padomes loceklis


Iepriekšējie raksti:
09.10.2018 » Vai drons izvilks no stagnācijas?
30.08.2018 » Uz skolu ar segveju?!
29.06.2018 » Vai iespējams pilnībā novērst bojāeju uz ceļiem? Jā!
25.04.2018 » Ziemassvētku dāvana, kuru negaidām!
07.03.2018 » Satiksmes drošību vai peļņu budžetam?!
28.11.2017 » Kad nelaime atnāk brēkdama
25.10.2017 » Vai autovadītājs ir budžeta lāpītājs?
14.09.2017 » Pērkam automašīnu vai pārvietošanās iespēju?
28.08.2017 » Kā mainās OCTA?
21.07.2017 » Aizaugušas ceļa zīmes kā dabas stihija vasarā!

 
 

Juris Zvirbulis

Jau daudzus gadus LAMB ir līdzās autobraucējiem, lai pildītu savu galveno uzdevumu – radīt drošības sajūtu ceļā. Autovadītājam svarīgi zināt, ka viņam vienmēr ir uz ko paļauties grūtā brīdī, neatkarīgi no laika apstākļiem un diennakts stundas.

Ar cieņu
Juris Zvirbulis
LAMB autokluba prezidents

 
Copyright © .:: LAMB ::. 2005-2019. All Rights Reserved

Latvijas Reitingi Top.LV
autoevakuators, evakuators, auto evakuators, SOS autoevakuators, SOS evakuators, diennakts SOS evakuators autoevakuācija, auto evakuēšana, auto pārvietošana, auto palīdzība uz ceļa, uz ielas, uz šosejas, auto tehniskā palīdzība uz ceļa, auto transportēšana Latvijā, evakuatora pakalpojumi, evakuatora palīdzība, automašīnu evakuācija, automašīnu transportēšana, automašīnu ievilkšana, automašīnu izvilkšana no grāvja, automašīnu labošana uz ceļa ( pēc situācijas ), automašīnu pārvietošana, bojātu automašīnu transportēšana, bojātu auto evakuācija, bojātu auto uzglabāšana, avarējušu, pēc avārijas automašīnu transportēšana, pārvietošana, vilkšana, diennakts auto SOS palīdzība, diennakts autoevakuācija, diennakts auto evakuācija, diennakts autoevakuators, diennakts tehniskā palīdzība uz ceļa, evakuatora pakalpojumi, evakuācija, iestigušu mašīnu izvilkšana, izvilkšana no grāvja, bedres, nogādāšana mājās, servisā, birojā, stāvlaukumā, SOS diennakts tehniskā palīdzība uz ceļa, SOS diennakts tehniskā palīdzība uz ceļa, ielas, šosejas, autostrādes ( ceļā ), izbraukumā, SOS palīdzība, tehniskā palīdzība ceļā, transporta līdzekļu transportēšana, transporta līdzekļu evakuācija, tehnika palīdzība uz ielas Centrs , Āgenskalns, Bolderāja, Beberbeķi, Bieķensala, Bieriņi, Bišumuiža, Bukulti, Buļļi, Botāniskā dārza rajons, Brasa, Brekši, Čiekurkalns, Dārziņi, Daugavgrīva, Dārzciems, Dreiliņi, Dzirciems, Grīvas masīvs, Grīziņkalns, Iļģuciems, Imanta, Jaunciems, Jaunmīlgrāvis, Jugla, Katlakalns, Klīversala, Ķīpsala, Kleisti, Kundziņsala, Lucavsala Ķengarags, Mangaļsala, Mežciems, Mežaparks, Pārdaugava, Pļavnieki, Purvciems, Pētersala , Rumbula, Sarkandaugava, Šampēteris, Suži, Šmerlis, Teika, Titurga, Torņakalns, Vecāķi, Vecrīga, Vakarbuļļi, Vecmīlgrāvis, Zasulauks, Ziemeļblāzma, Ziepniekkalns, Zolitūde, Spilve, Berģi, Autoevakuācija, Palīdzība uz ceļa, Evakuators Rīgā, Autopalīdzība Rīga, Evakuatori Rīgā, Diennakts auto palīdzība, Diennakts SOS, Diennakts tehniskā palīdzība uz ceļa, Diennakts auto evakuācija, Auto evakuators, Autoevakuators, Auto evakuācija, Automašīnu evakuācija, Auto evakuēšana, Automobiļu atvēršana, Auto piestartēšana, Dzinēja piestartēšana, Auto pārvietošana, Automašīnu pārvietošana, Auto palīdzība uz ceļa, Auto tehniskā palīdzība, Bojātu automašīnu transportēšana, Auto transportēšana, Auto transportēšana Latvijā, Autoevakuatora palīdzība, Automašīnu izvilkšana no grāvja, Automašīnu labošana uz ceļa, Auto remonts uz ceļa, Automobiļu transportēšana, Bojātu auto evakuācija, Avarējušu automašīnu evakuācija, Auto evakuācija, Evakuatora, autoevakuatora pakalpojumi, Evakuācija pēc avārijas, SOS palīdzība uz ceļa, Tehniskā palīdzība ceļā, Transporta līdzekļu transportēšana, evakuācija