« galvenā        draugiem.lv/LAMB  
Kā mūs atrast?    Show your Card!       
 
   
 

 

Stāvvietas kā pilsētas tēla „garderobe”.

(24.10.2011)

 Pārfrāzējot zināmo parunu, ka teātris sākas no garderobes, varētu teikt, ka mūsdienās teātris, sporta sacensības, koncerti un citi populāri pasākumi bieži sākas no autostāvvietas. Kāds iespaids var rasties gan pašmāju, gan ārvalstu autovadītājam, kurš „Arēnā Rīga” vēlas apmeklēt hokeja spēli, vai noklausīties kāda slavena ārvalstu mākslinieka koncertu? Nespēja atbilstoši noteikumiem novietot automašīnu stāvvietā, spiež vai nu braukt prom vai saņemt sodu par stāvēšanu neatļautā vietā. „Arēna Rīga” ir viens no populārākajiem apmeklējuma objektiem Rīgā, uz kuru brauc ne tikai vietējie, bet arī citu Baltijas valstu autovadītāji. Daudz izrunāts, ka tūrisms Rīgā ir viena no prioritātēm. Ko lai par pilsētas tēlu saka ārvalstu autotūrists, kurš savā maršruta programmā ir iekļāvis hokeja spēles apmeklējumu, tomēr automašīnu novietot pie arēnas nespēj un tā dēļ nokavē spēli vai vispār ir spiests to neskatīties. Atgriežoties mājās šis autovadītājs noteikti pastāstīs saviem tuviniekiem un draugiem par negatīvo pieredzi, kas galarezultātā samazinās Rīgas ieņēmumus. Lai to novērstu, aktīvi jāturpina izskatīt dažādas situācijas uzlabošanas iespējas, piemēram, atļaujot kreiso pagriezienu no Grostonas ielas uz „Olimpiskā centra” stāvvietu.  
Autokluba LAMB biedri ir arī hokeja fani, kuri uz savas ādas ir izjutuši auto novietošanas kreņķus pie „Arēnas Rīga”. Kā pozitīvu piemēru var minēt automašīnu novietošanu pie Dailes teātra izrāžu laikā. Lai arī teritorija ap teātri nav īsti paredzēta automašīnu novietošanai, tomēr atstātās automašīnas neapdraud nedz gājējus, nedz autovadītājus, un tādējādi daudziem autovadītājiem spēkrata novietošanas problēma neaptumšo kopējo iespaidu par teātra apmeklējumu. Savukārt pie Nacionālā teātra no satiksmes drošības viedokļa svarīgi ir saglabāt ērtu iespēju autovadītājam izlaist pasažierus drošā vietā pie teātra durvīm, nevis aizpildīt salīdzinoši nelielo laukumu teātra priekšā ar stāvošām automašīnām. Šīs it kā detaļas veido Rīgas pilsētas tēla kopējo mozaīku, un  pozitīvs Latvijas galvaspilsētas tēls gan vietējo iedzīvotāju, gan ārvalstu tūristu acīs ir svarīgs priekšnoteikums, lai sekmētu pilsētas ekonomisko izaugsmi, tajā skaitā tūrisma attīstību.
Autoklubam LAMB kā sabiedriskai organizācijai ir 20 gadu pieredze satiksmes drošības procesu analīzē. Dalība Starptautiskajā automobiļu federācijā (FIA), kurā ir miljoniem biedru 132 pasaules valstīs, sniedz zināšanas par satiksmes drošības aktualitātēm piecos kontinentos, tādējādi paverot iespēju salīdzinājumiem un labākās prakses meklējumiem Latvijas satiksmes drošībai.
 Juris Zvirbulis, Autokluba LAMB prezidents, Ceļu satiksmes drošības padomes loceklis.


Iepriekšējie raksti:
09.10.2018 » Vai drons izvilks no stagnācijas?
30.08.2018 » Uz skolu ar segveju?!
29.06.2018 » Vai iespējams pilnībā novērst bojāeju uz ceļiem? Jā!
25.04.2018 » Ziemassvētku dāvana, kuru negaidām!
07.03.2018 » Satiksmes drošību vai peļņu budžetam?!
28.11.2017 » Kad nelaime atnāk brēkdama
25.10.2017 » Vai autovadītājs ir budžeta lāpītājs?
14.09.2017 » Pērkam automašīnu vai pārvietošanās iespēju?
28.08.2017 » Kā mainās OCTA?
21.07.2017 » Aizaugušas ceļa zīmes kā dabas stihija vasarā!

 
 

Juris Zvirbulis

Jau daudzus gadus LAMB ir līdzās autobraucējiem, lai pildītu savu galveno uzdevumu – radīt drošības sajūtu ceļā. Autovadītājam svarīgi zināt, ka viņam vienmēr ir uz ko paļauties grūtā brīdī, neatkarīgi no laika apstākļiem un diennakts stundas.

Ar cieņu
Juris Zvirbulis
LAMB autokluba prezidents

 
Copyright © .:: LAMB ::. 2005-2019. All Rights Reserved

Latvijas Reitingi Top.LV
autoevakuators, evakuators, auto evakuators, SOS autoevakuators, SOS evakuators, diennakts SOS evakuators autoevakuācija, auto evakuēšana, auto pārvietošana, auto palīdzība uz ceļa, uz ielas, uz šosejas, auto tehniskā palīdzība uz ceļa, auto transportēšana Latvijā, evakuatora pakalpojumi, evakuatora palīdzība, automašīnu evakuācija, automašīnu transportēšana, automašīnu ievilkšana, automašīnu izvilkšana no grāvja, automašīnu labošana uz ceļa ( pēc situācijas ), automašīnu pārvietošana, bojātu automašīnu transportēšana, bojātu auto evakuācija, bojātu auto uzglabāšana, avarējušu, pēc avārijas automašīnu transportēšana, pārvietošana, vilkšana, diennakts auto SOS palīdzība, diennakts autoevakuācija, diennakts auto evakuācija, diennakts autoevakuators, diennakts tehniskā palīdzība uz ceļa, evakuatora pakalpojumi, evakuācija, iestigušu mašīnu izvilkšana, izvilkšana no grāvja, bedres, nogādāšana mājās, servisā, birojā, stāvlaukumā, SOS diennakts tehniskā palīdzība uz ceļa, SOS diennakts tehniskā palīdzība uz ceļa, ielas, šosejas, autostrādes ( ceļā ), izbraukumā, SOS palīdzība, tehniskā palīdzība ceļā, transporta līdzekļu transportēšana, transporta līdzekļu evakuācija, tehnika palīdzība uz ielas Centrs , Āgenskalns, Bolderāja, Beberbeķi, Bieķensala, Bieriņi, Bišumuiža, Bukulti, Buļļi, Botāniskā dārza rajons, Brasa, Brekši, Čiekurkalns, Dārziņi, Daugavgrīva, Dārzciems, Dreiliņi, Dzirciems, Grīvas masīvs, Grīziņkalns, Iļģuciems, Imanta, Jaunciems, Jaunmīlgrāvis, Jugla, Katlakalns, Klīversala, Ķīpsala, Kleisti, Kundziņsala, Lucavsala Ķengarags, Mangaļsala, Mežciems, Mežaparks, Pārdaugava, Pļavnieki, Purvciems, Pētersala , Rumbula, Sarkandaugava, Šampēteris, Suži, Šmerlis, Teika, Titurga, Torņakalns, Vecāķi, Vecrīga, Vakarbuļļi, Vecmīlgrāvis, Zasulauks, Ziemeļblāzma, Ziepniekkalns, Zolitūde, Spilve, Berģi, Autoevakuācija, Palīdzība uz ceļa, Evakuators Rīgā, Autopalīdzība Rīga, Evakuatori Rīgā, Diennakts auto palīdzība, Diennakts SOS, Diennakts tehniskā palīdzība uz ceļa, Diennakts auto evakuācija, Auto evakuators, Autoevakuators, Auto evakuācija, Automašīnu evakuācija, Auto evakuēšana, Automobiļu atvēršana, Auto piestartēšana, Dzinēja piestartēšana, Auto pārvietošana, Automašīnu pārvietošana, Auto palīdzība uz ceļa, Auto tehniskā palīdzība, Bojātu automašīnu transportēšana, Auto transportēšana, Auto transportēšana Latvijā, Autoevakuatora palīdzība, Automašīnu izvilkšana no grāvja, Automašīnu labošana uz ceļa, Auto remonts uz ceļa, Automobiļu transportēšana, Bojātu auto evakuācija, Avarējušu automašīnu evakuācija, Auto evakuācija, Evakuatora, autoevakuatora pakalpojumi, Evakuācija pēc avārijas, SOS palīdzība uz ceļa, Tehniskā palīdzība ceļā, Transporta līdzekļu transportēšana, evakuācija