« galvenā        draugiem.lv/LAMB  
Kā mūs atrast?    Show your Card!       
 
   
 

 

Bedres Rīgā kā taupīšanas un nolaidības rezultāts!

(13.03.2019)

Bedres Rīgas ielās ir likumsakarīgs nepareizas ceļu ekspluatācijas un uzturēšanas rezultāts. Ilgtermiņa taupīšana uz ceļu seguma atjaunošanu, remonta darbi tika tad, kad bedres un plaisas jau masveidā lauž autovadītāju spēkratu riepas, diskus un dažkārt arī citus ritošās daļas elementus, ir novedusi pie iedzīvotāju protestiem. Autovadītājam ir tiesības pieprasīt vismaz normālus ceļus, ņemot vērā dažāda veida nodokļus. Turklāt autovadītājam var būt vienalga, kam šie nodokļi tiek maksāti, valstij vai pašvaldībai. Svarīgi, lai būtu pieņemama ceļu kvalitāte, bet tāda tā nav.

Publiskajā telpā lasām amatpersonu skaidrojumu, ka pie vainas ir laika apstākļi. Salam un atkusnim bieži mainoties, veidojas bedres un dabas untumus taču nevaram ietekmēt. Var piekrist, ka temperatūras svārstības nav ceļa segumam draudzīgas, tomēr, kādēļ viena iela ir kā izrakāts kartupeļu lauks, bet cita tīri pieņemama? Laika apstākļi abās bija vienādi. Ielās, kurās ceļa segums ir uzklāts atbilstoši kvalitātes prasībām, tā ekspluatācija un nomaiņa ir notikusi balstoties uz normatīvo aktu noteikumiem, segums ir pieņemams, bet tajos ceļos, kur pašvaldība ir centusies ietaupīt uz seguma kvalitātes rēķina, vai nav pārliecinājušies, ka būvfirmas izpilda visas kvalitātes un drošības prasības, autovadītāji lauž mašīnas. Ja centīsimies ar urbi kokam izurbt caurumu metālā, tas salūzīs, un vainīgs nebūs urbis, bet mēs paši, jo pieņēmām nepareizu lēmumu.

Rīgas domes Satiksmes departaments jautājumu risina administratīvi – ielās, kurās ir īpaši daudz bīstamu bedru, ierobežo braukšanas ātrumu un izvieto ceļa zīmes “Ieteicamais ātrums - 30 km/h" un "Nelīdzens ceļš". Tātad, ja esi ieskrējis bedrē un pārplēsis riepu, pats vien esi vainīgs, jo diez vai brauci ar 30 km/h un redzēji taču, ka ceļš nav līdzens. Tātad nav arī ko prasīt no Rīgas pašvaldības kompensāciju, mācies bedres apbraukt! Arī nauda remontiem nepietiekot, jo Rīgas bedrēm šajā sezonā tiek tērēti 2 miljoni eiro, bet vajadzētu 7 – 8 miljonus. Ja netiks ievērota pareiza ceļu plānveida ekspluatācija, arī ar šiem miljoniem būs par maz. Ar slapjo asfaltu aizķepēta bedre, kurā vēl palicis ūdens un netīrumi, būtībā ir konkrētajā brīdī nepieciešama, tomēr vējā izmesta nauda, jo palīdz tikai īsu brīdi, un pavasarī tāpat būt jāveic kvalitatīvāks remonts. Salīdzinājumā ceļiem, kas Latvijā ir izbūvēti, izmantojot ES struktūrfondu finansējumu, ir izvirzītas striktas kvalitātes kontroles prasības, kuras ir jāievēro, un šie ceļi un ielas ir daudz izturīgāki.

Apdrošinātāji informē, ka aizvadītajā gadā kompensācijās par sadauzītām riepām ir izmaksāts 1 miljons eiro. Tātad KASKO polise ir viens no sirdsmieru veicinošiem elementiem. Tā, protams, nepasargās riepu uz ceļa, bet segs izdevumus par remontu. Šobrīd polises ir daudz pieejamākas un tās var iegādāties ar dalīto maksājumu. Turklāt KASKO atšķiras dažādām auto markām un modeļiem, tādēļ pērkot jaunu auto, var neizvēlēties mašīnu, kam ir īpaši dārga KASKO polise.

Bedres rada apdraudējumu ne tikai tehnikai, bet arī mazaizsargātajiem satiksmes dalībniekiem. Izvairoties no tām, autovadītājs var veikt straujus un negaidītus manevrus, kā rezultātā var notikt sadursme ne tikai ar citu auto, bet arī ar riteņbraucēju un pat gājēju. Turklāt pēc izkļūšanas no kartupeļu lauka uz kāda labāka ceļa, autovadītājs dažkārt pat neapzināti iespiež dziļāk gāzes pedāli, lai atgūtu nokavēto.

Nebūsim orģināli, ja aicināsim autovadītājus šajos laika apstākļos braukt īpaši uzmanīgi, tomēr jāatzīst, ka  daudzās ielās arī piesardzīgs pārvietošanās veids nepasargās no iebraukšanas bedrē, jo tas nav iespējams bedru lielā skaita dēļ. Tomēr, ja nav paveicies, aicinām atcerēties, ka tas ir ceļu satiksmes negadījums, tādēļ būtu lietderīgi izsaukt policiju, ne tikai ātri nomainīt riteni un traukties tālāk. Tas noderēs, kaut vai, ja vēlēsities pieprasīt kompensāciju no ceļu un ielu saimniekiem, kas Rīgā pārsvarā ir pašvaldība.

Autoklubam LAMB kā sabiedriskai organizācijai ir vairāk nekā 20 gadu pieredze satiksmes drošības procesu analīzē. Dalība Starptautiskajā automobiļu federācijā (FIA), kurā ir miljoniem biedru 145 pasaules valstīs, sniedz zināšanas par satiksmes drošības aktualitātēm piecos kontinentos, tādējādi paverot iespēju salīdzinājumiem un labākās prakses meklējumiem Latvijas satiksmes drošībai.

Juris Zvirbulis,
Autokluba LAMB prezidents,
Ceļu satiksmes drošības padomes loceklisIepriekšējie raksti:
09.10.2018 » Vai drons izvilks no stagnācijas?
30.08.2018 » Uz skolu ar segveju?!
29.06.2018 » Vai iespējams pilnībā novērst bojāeju uz ceļiem? Jā!
25.04.2018 » Ziemassvētku dāvana, kuru negaidām!
07.03.2018 » Satiksmes drošību vai peļņu budžetam?!
28.11.2017 » Kad nelaime atnāk brēkdama
25.10.2017 » Vai autovadītājs ir budžeta lāpītājs?
14.09.2017 » Pērkam automašīnu vai pārvietošanās iespēju?
28.08.2017 » Kā mainās OCTA?
21.07.2017 » Aizaugušas ceļa zīmes kā dabas stihija vasarā!

 
 

Juris Zvirbulis

Jau daudzus gadus LAMB ir līdzās autobraucējiem, lai pildītu savu galveno uzdevumu – radīt drošības sajūtu ceļā. Autovadītājam svarīgi zināt, ka viņam vienmēr ir uz ko paļauties grūtā brīdī, neatkarīgi no laika apstākļiem un diennakts stundas.

Ar cieņu
Juris Zvirbulis
LAMB autokluba prezidents

 
Copyright © .:: LAMB ::. 2005-2019. All Rights Reserved

Latvijas Reitingi Top.LV
autoevakuators, evakuators, auto evakuators, SOS autoevakuators, SOS evakuators, diennakts SOS evakuators autoevakuācija, auto evakuēšana, auto pārvietošana, auto palīdzība uz ceļa, uz ielas, uz šosejas, auto tehniskā palīdzība uz ceļa, auto transportēšana Latvijā, evakuatora pakalpojumi, evakuatora palīdzība, automašīnu evakuācija, automašīnu transportēšana, automašīnu ievilkšana, automašīnu izvilkšana no grāvja, automašīnu labošana uz ceļa ( pēc situācijas ), automašīnu pārvietošana, bojātu automašīnu transportēšana, bojātu auto evakuācija, bojātu auto uzglabāšana, avarējušu, pēc avārijas automašīnu transportēšana, pārvietošana, vilkšana, diennakts auto SOS palīdzība, diennakts autoevakuācija, diennakts auto evakuācija, diennakts autoevakuators, diennakts tehniskā palīdzība uz ceļa, evakuatora pakalpojumi, evakuācija, iestigušu mašīnu izvilkšana, izvilkšana no grāvja, bedres, nogādāšana mājās, servisā, birojā, stāvlaukumā, SOS diennakts tehniskā palīdzība uz ceļa, SOS diennakts tehniskā palīdzība uz ceļa, ielas, šosejas, autostrādes ( ceļā ), izbraukumā, SOS palīdzība, tehniskā palīdzība ceļā, transporta līdzekļu transportēšana, transporta līdzekļu evakuācija, tehnika palīdzība uz ielas Centrs , Āgenskalns, Bolderāja, Beberbeķi, Bieķensala, Bieriņi, Bišumuiža, Bukulti, Buļļi, Botāniskā dārza rajons, Brasa, Brekši, Čiekurkalns, Dārziņi, Daugavgrīva, Dārzciems, Dreiliņi, Dzirciems, Grīvas masīvs, Grīziņkalns, Iļģuciems, Imanta, Jaunciems, Jaunmīlgrāvis, Jugla, Katlakalns, Klīversala, Ķīpsala, Kleisti, Kundziņsala, Lucavsala Ķengarags, Mangaļsala, Mežciems, Mežaparks, Pārdaugava, Pļavnieki, Purvciems, Pētersala , Rumbula, Sarkandaugava, Šampēteris, Suži, Šmerlis, Teika, Titurga, Torņakalns, Vecāķi, Vecrīga, Vakarbuļļi, Vecmīlgrāvis, Zasulauks, Ziemeļblāzma, Ziepniekkalns, Zolitūde, Spilve, Berģi, Autoevakuācija, Palīdzība uz ceļa, Evakuators Rīgā, Autopalīdzība Rīga, Evakuatori Rīgā, Diennakts auto palīdzība, Diennakts SOS, Diennakts tehniskā palīdzība uz ceļa, Diennakts auto evakuācija, Auto evakuators, Autoevakuators, Auto evakuācija, Automašīnu evakuācija, Auto evakuēšana, Automobiļu atvēršana, Auto piestartēšana, Dzinēja piestartēšana, Auto pārvietošana, Automašīnu pārvietošana, Auto palīdzība uz ceļa, Auto tehniskā palīdzība, Bojātu automašīnu transportēšana, Auto transportēšana, Auto transportēšana Latvijā, Autoevakuatora palīdzība, Automašīnu izvilkšana no grāvja, Automašīnu labošana uz ceļa, Auto remonts uz ceļa, Automobiļu transportēšana, Bojātu auto evakuācija, Avarējušu automašīnu evakuācija, Auto evakuācija, Evakuatora, autoevakuatora pakalpojumi, Evakuācija pēc avārijas, SOS palīdzība uz ceļa, Tehniskā palīdzība ceļā, Transporta līdzekļu transportēšana, evakuācija