« galvenā        draugiem.lv/LAMB  
Kā mūs atrast?    Show your Card!       
 
   
 

 

Ziemassvētku dāvana, kuru negaidām!

(25.04.2018)

Vasara tepat aiz durvīm, un arvien lielāks autovadītāju skaits met skatus mūsu kūrorta pērles, Jūrmalas, virzienā. Mums patiešām ir paveicies, jo 24 km gara pludmale, kas segta ar kvarca smiltīm, nav atrodama ne tikai citur Baltijā, bet arī Eiropā kopumā. Lai kūrorta pilsētas apmeklējums sagādātu tikai pozitīvas emocijas un ap Ziemassvētkiem autovadītājs nesaņemtu nepatīkamu vēstuli no Jūrmalas pašvaldības, par iebraukšanu pilsētā siltajā sezonā ir jāmaksā.

Būsim gudri un izmantosim elektroniskās caurlaižu iegādes iespējas, lai karstās vasaras dienās nestāvētu garās rindās pirms iebraukšanas, gaidot, kad varēs nopirkt caurlaidi automātā. Bieži šīs auto rindas izveidojas visās trijās joslās, un tie autovadītāji, kuriem caurlaidi nevajag vai kuri to tālredzīgi ir iegādājušies pilsētas mājaslapā vai ar aplikāciju Mobilly un Riga card palīdzību, ir spiesti drūzmēties trešajā joslā.

Turklāt jaunie noteikumi atļauj caurlaidi nopirkt arī pēc iebraukšanas Jūrmalā, bet ir svarīgi, lai tas būtu noticis tajā pašā dienā. Piemēram, autovadītājs vēlas aizbraukt uz Jūrmalu uz vienu dienu un vakarā atgriezties. Nu nav nepieciešams stāvēt rindā vairākas stundas, tērēt laiku uz zaudēt pludmales saules starus, bet drīkst droši iebraukt pilsētā un caurlaidi elektroniski nopirkt kaut vakarā pēc atgriešanās mājās. Ja ir atvaļinājums un Jūrmalu plānots apmeklēt bieži, var iegādāties nedēļas caurlaidi, kas maksā 10 eiro un derīga septiņas dienas neierobežotam iebraukšanas reižu skaitam. Ja autovadītājs ir deklarējies pilsētā vai ir nekustamais īpašums, iebraukšana ir bez maksas, turklāt nav nepieciešams, kā agrāk izņemt īpašu sezonas caurlaidi.

Vislielākie kreņķi var būt autovadītājiem, kuriem par iebraukšanu būtu jāmaksā, bet kuri aizmāršības, neuzmanības vai neziņas dēļ caurlaidi neiegādājas. Tādā gadījumā sākotnēji var nodomāt, ka izdevies izvairīties no soda, jo nekādas ziņas no pašvaldības autovadītājs pirmos mēnešus nesaņem, tomēr ap Ziemassvētkiem var tikt saņemta soda kvīts “pēc pilnas programmas” – 50 eiro sods par katru neatļautu iebraukšanas reizi. Piemēram, pagājušajā sezonā kāds rekordists iebraucis pilsētā bez vienreizējās caurlaides pat 200 reizes, tātad viņam soda nauda varēja būt 10 tūkstoši eiro.

Tomēr nepamet sajūta, ka šāds sodīšanas veids, kurā informāciju par pārkāpumu vasaras sezonā, var saņemt ne tikai gatavojoties Jaungada svinībām, bet pat nākamā gada pirmajos mēnešos ir arī naudas pelnīšanas triks. Aizvadītā gada ilgstošā administratīvo lietu izskatīšana tajos autovadītājos, kuri iespējams ne tikai ļaunprātīgi, bet arī kādas kļūdas vai neziņas dēļ iebrauca Jūrmalā bez nopirktas caurlaides, bieži izraisīja apmulsumu vai nepamatotas cerības, ka no soda naudas ir izdevies izvairīties. Šādas cerības var arī rosināt kādu autovadītāju turpināt tādā pašā veidā. Savukārt Jūrmalas pašvaldība nevis savlaicīgi informēja konkrēto personu, ka iebraukšanas fakts ir konstatēts un par katru reizi būs jāmaksā 50 eiro, bet viltīgi klusēja, it kā gaidot, lai soda naudas apjoms pieaugtu pēc iespējas straujāk. Šo situāciju var salīdzināt ar fotoradaru fiksētajiem ātruma pārkāpumiem, par kuriem informāciju autovadītājs saņem savlaicīgi, kas noteikti samazina vēlmi “skriet” gar radaru nākamreiz.

Izmantosim gudri piedāvātās caurlaižu iegādes iespējas, lai nezaudētu tik dārgo brīvdienu vai atvaļinājuma laiku, bet ziemā nebūtu jāmaksā prāva soda nauda. Savukārt Jūrmalas pašvaldību aicinām pēc iespējās ātrāk informēt autovadītājus par pārkāpumiem, nekrāt sodus un negaidīt ziemu, kad pasniegt nepatīkamu Ziemassvētku dāvanu.

Autoklubam LAMB kā sabiedriskai organizācijai ir 20 gadu pieredze satiksmes drošības procesu analīzē. Dalība Starptautiskajā automobiļu federācijā (FIA), kurā ir miljoniem biedru 132 pasaules valstīs, sniedz zināšanas par satiksmes drošības aktualitātēm piecos kontinentos, tādējādi paverot iespēju salīdzinājumiem un labākās prakses meklējumiem Latvijas satiksmes drošībai.

Juris Zvirbulis,
Autokluba LAMB prezidents,
Ceļu satiksmes drošības padomes loceklisIepriekšējie raksti:
09.10.2018 » Vai drons izvilks no stagnācijas?
30.08.2018 » Uz skolu ar segveju?!
29.06.2018 » Vai iespējams pilnībā novērst bojāeju uz ceļiem? Jā!
25.04.2018 » Ziemassvētku dāvana, kuru negaidām!
07.03.2018 » Satiksmes drošību vai peļņu budžetam?!
28.11.2017 » Kad nelaime atnāk brēkdama
25.10.2017 » Vai autovadītājs ir budžeta lāpītājs?
14.09.2017 » Pērkam automašīnu vai pārvietošanās iespēju?
28.08.2017 » Kā mainās OCTA?
21.07.2017 » Aizaugušas ceļa zīmes kā dabas stihija vasarā!

 
 

Juris Zvirbulis

Jau daudzus gadus LAMB ir līdzās autobraucējiem, lai pildītu savu galveno uzdevumu – radīt drošības sajūtu ceļā. Autovadītājam svarīgi zināt, ka viņam vienmēr ir uz ko paļauties grūtā brīdī, neatkarīgi no laika apstākļiem un diennakts stundas.

Ar cieņu
Juris Zvirbulis
LAMB autokluba prezidents

 
Copyright © .:: LAMB ::. 2005-2019. All Rights Reserved

Latvijas Reitingi Top.LV
autoevakuators, evakuators, auto evakuators, SOS autoevakuators, SOS evakuators, diennakts SOS evakuators autoevakuācija, auto evakuēšana, auto pārvietošana, auto palīdzība uz ceļa, uz ielas, uz šosejas, auto tehniskā palīdzība uz ceļa, auto transportēšana Latvijā, evakuatora pakalpojumi, evakuatora palīdzība, automašīnu evakuācija, automašīnu transportēšana, automašīnu ievilkšana, automašīnu izvilkšana no grāvja, automašīnu labošana uz ceļa ( pēc situācijas ), automašīnu pārvietošana, bojātu automašīnu transportēšana, bojātu auto evakuācija, bojātu auto uzglabāšana, avarējušu, pēc avārijas automašīnu transportēšana, pārvietošana, vilkšana, diennakts auto SOS palīdzība, diennakts autoevakuācija, diennakts auto evakuācija, diennakts autoevakuators, diennakts tehniskā palīdzība uz ceļa, evakuatora pakalpojumi, evakuācija, iestigušu mašīnu izvilkšana, izvilkšana no grāvja, bedres, nogādāšana mājās, servisā, birojā, stāvlaukumā, SOS diennakts tehniskā palīdzība uz ceļa, SOS diennakts tehniskā palīdzība uz ceļa, ielas, šosejas, autostrādes ( ceļā ), izbraukumā, SOS palīdzība, tehniskā palīdzība ceļā, transporta līdzekļu transportēšana, transporta līdzekļu evakuācija, tehnika palīdzība uz ielas Centrs , Āgenskalns, Bolderāja, Beberbeķi, Bieķensala, Bieriņi, Bišumuiža, Bukulti, Buļļi, Botāniskā dārza rajons, Brasa, Brekši, Čiekurkalns, Dārziņi, Daugavgrīva, Dārzciems, Dreiliņi, Dzirciems, Grīvas masīvs, Grīziņkalns, Iļģuciems, Imanta, Jaunciems, Jaunmīlgrāvis, Jugla, Katlakalns, Klīversala, Ķīpsala, Kleisti, Kundziņsala, Lucavsala Ķengarags, Mangaļsala, Mežciems, Mežaparks, Pārdaugava, Pļavnieki, Purvciems, Pētersala , Rumbula, Sarkandaugava, Šampēteris, Suži, Šmerlis, Teika, Titurga, Torņakalns, Vecāķi, Vecrīga, Vakarbuļļi, Vecmīlgrāvis, Zasulauks, Ziemeļblāzma, Ziepniekkalns, Zolitūde, Spilve, Berģi, Autoevakuācija, Palīdzība uz ceļa, Evakuators Rīgā, Autopalīdzība Rīga, Evakuatori Rīgā, Diennakts auto palīdzība, Diennakts SOS, Diennakts tehniskā palīdzība uz ceļa, Diennakts auto evakuācija, Auto evakuators, Autoevakuators, Auto evakuācija, Automašīnu evakuācija, Auto evakuēšana, Automobiļu atvēršana, Auto piestartēšana, Dzinēja piestartēšana, Auto pārvietošana, Automašīnu pārvietošana, Auto palīdzība uz ceļa, Auto tehniskā palīdzība, Bojātu automašīnu transportēšana, Auto transportēšana, Auto transportēšana Latvijā, Autoevakuatora palīdzība, Automašīnu izvilkšana no grāvja, Automašīnu labošana uz ceļa, Auto remonts uz ceļa, Automobiļu transportēšana, Bojātu auto evakuācija, Avarējušu automašīnu evakuācija, Auto evakuācija, Evakuatora, autoevakuatora pakalpojumi, Evakuācija pēc avārijas, SOS palīdzība uz ceļa, Tehniskā palīdzība ceļā, Transporta līdzekļu transportēšana, evakuācija