« galvenā        draugiem.lv/LAMB  
Kā mūs atrast?    Show your Card!       
 
   
 

 

Kārtējā domātava vai reāls instruments?

(11.06.2014)

Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas iniciētā Autoceļu padome, kura uz savu dibināšanas sēdi sanāca 10. jūnijā, varētu kļut par nozīmīgu instrumentu, lai gari un plaši izrunātās ceļu rekonstrukciju un jaunbūvju vīzijas iegūtu arī acīmredzamu, nepārtrauktu un starp dažādām iesaistītajām institūcijām saskaņotu virzību.  

Autoceļu padomes dibināšanas sēdē jau  iezīmējās dalībnieku dažādie  viedokļi un pozīcijas, kā arī to jautājumu loks, kas izraisa viskarstākās diskusijas. Izskanēja viedoklis, ka 11 gadu laikā, kopš likvidēts Autoceļu fonds, uz ceļiem neesot padarīti darbi par 4,5 miljardiem eiro, 62% valsts ceļu esot sliktā stāvoklī, 148 tilti Latvijā esot ļoti sliktā stāvoklī. LAMB, kā autovadītājus pārstāvoša sabiedriska organizācija uzskata, ka Latvijā ir nepieciešams stabils un prognozējams autoceļu finansēšanas modelis, lai ceļu būvnieki savlaicīgi zinātu, kādi konkrēti darbi būs veicami un ar kādu finansējumu var rēķināties. Tas dotu iespēju savlaicīgi plānot finanšu plūsmu, un jau ziemā, kad cenas ir par 25-30% zemākas, veikt nepieciešamo materiāli iegādi. 

Kritiķi un smīnētāji, protams, nesen izveidoto Autoceļu padomi var nosaukt par kārtējo augsta līmeņa domātavu, lai „aizmālētu” autovadītāju acis un radītu darbības ilūziju. Tomēr augstais padomes pārstāvniecības līmenis ar pašu valdības vadītāju kā padomes izveides iniciatoru un ceļamaizes devēju priekšgalā, piedaloties gan par nozares attīstību atbildīgajiem ministriem, valsts sekretāriem, uzņēmumu un sabiedrisko organizāciju vadītājiem, vieš cerību, ka šoreiz autoceļu būves jautājumi tiktu ne tikai profesionāli izvērtēti, bet ieteiktie lēmumi tiktu arī īstenoti. Katrā ziņā iesaistīto dalībnieku kapacitāte to pieļauj.

Pesimisti var prognozēt tādu negatīvo scenāriju, kurā nozares pārstāvji ierosina konkrētus uzlabojumus, bet Finanšu ministrija atbild cieti: „Naudas nav!” Tomēr Finanšu ministrijas uzdevums ir ne tikai saskaitīt, bet arī meklēt iespējamos avotus, piemēram, beidzot atbalstīt vismaz 50% no degvielas akcīzes nodokļa novirzīšanu ceļiem, lai līdz 2020. gadam sasniegtu jau 80% no degvielas akcīzes ceļiem.  

Nedaudz satrauc plašais padomes nolikumā pieminēto uzdevumu klāsts, jo grūti iedomāties, kas nav pieminēts, tomēr tas vēl nav pamats, lai apšaubītu Autoceļu padomes iespējas. LAMB kā sabiedriskā organizācija kā svarīgu uzskata vienu no nolikumā minētajiem uzdevumiem: informēt sabiedrību (tātad arī autovadītājus) un plašsaziņas līdzekļus par padomē izskatāmajiem jautājumiem un pieņemtajiem lēmumiem ne tikai tad, kad mediji jautā vai beigusies kārtējā sēde, bet arī to starplaikā, stāstot par lēmumu izpildes gaitu.

Autoklubam LAMB kā sabiedriskai organizācijai ir 20 gadu pieredze satiksmes drošības procesu analīzē. Dalība Starptautiskajā automobiļu federācijā (FIA), kurā ir miljoniem biedru 132 pasaules valstīs, sniedz zināšanas par satiksmes drošības aktualitātēm piecos kontinentos, tādējādi paverot iespēju salīdzinājumiem un labākās prakses meklējumiem Latvijas satiksmes drošībai.

Juris Zvirbulis,
Autokluba LAMB prezidents,
Autoceļu padomes loceklis.Iepriekšējie raksti:
09.10.2018 » Vai drons izvilks no stagnācijas?
30.08.2018 » Uz skolu ar segveju?!
29.06.2018 » Vai iespējams pilnībā novērst bojāeju uz ceļiem? Jā!
25.04.2018 » Ziemassvētku dāvana, kuru negaidām!
07.03.2018 » Satiksmes drošību vai peļņu budžetam?!
28.11.2017 » Kad nelaime atnāk brēkdama
25.10.2017 » Vai autovadītājs ir budžeta lāpītājs?
14.09.2017 » Pērkam automašīnu vai pārvietošanās iespēju?
28.08.2017 » Kā mainās OCTA?
21.07.2017 » Aizaugušas ceļa zīmes kā dabas stihija vasarā!

 
 

Juris Zvirbulis

Jau daudzus gadus LAMB ir līdzās autobraucējiem, lai pildītu savu galveno uzdevumu – radīt drošības sajūtu ceļā. Autovadītājam svarīgi zināt, ka viņam vienmēr ir uz ko paļauties grūtā brīdī, neatkarīgi no laika apstākļiem un diennakts stundas.

Ar cieņu
Juris Zvirbulis
LAMB autokluba prezidents

 
Copyright © .:: LAMB ::. 2005-2019. All Rights Reserved

Latvijas Reitingi Top.LV
autoevakuators, evakuators, auto evakuators, SOS autoevakuators, SOS evakuators, diennakts SOS evakuators autoevakuācija, auto evakuēšana, auto pārvietošana, auto palīdzība uz ceļa, uz ielas, uz šosejas, auto tehniskā palīdzība uz ceļa, auto transportēšana Latvijā, evakuatora pakalpojumi, evakuatora palīdzība, automašīnu evakuācija, automašīnu transportēšana, automašīnu ievilkšana, automašīnu izvilkšana no grāvja, automašīnu labošana uz ceļa ( pēc situācijas ), automašīnu pārvietošana, bojātu automašīnu transportēšana, bojātu auto evakuācija, bojātu auto uzglabāšana, avarējušu, pēc avārijas automašīnu transportēšana, pārvietošana, vilkšana, diennakts auto SOS palīdzība, diennakts autoevakuācija, diennakts auto evakuācija, diennakts autoevakuators, diennakts tehniskā palīdzība uz ceļa, evakuatora pakalpojumi, evakuācija, iestigušu mašīnu izvilkšana, izvilkšana no grāvja, bedres, nogādāšana mājās, servisā, birojā, stāvlaukumā, SOS diennakts tehniskā palīdzība uz ceļa, SOS diennakts tehniskā palīdzība uz ceļa, ielas, šosejas, autostrādes ( ceļā ), izbraukumā, SOS palīdzība, tehniskā palīdzība ceļā, transporta līdzekļu transportēšana, transporta līdzekļu evakuācija, tehnika palīdzība uz ielas Centrs , Āgenskalns, Bolderāja, Beberbeķi, Bieķensala, Bieriņi, Bišumuiža, Bukulti, Buļļi, Botāniskā dārza rajons, Brasa, Brekši, Čiekurkalns, Dārziņi, Daugavgrīva, Dārzciems, Dreiliņi, Dzirciems, Grīvas masīvs, Grīziņkalns, Iļģuciems, Imanta, Jaunciems, Jaunmīlgrāvis, Jugla, Katlakalns, Klīversala, Ķīpsala, Kleisti, Kundziņsala, Lucavsala Ķengarags, Mangaļsala, Mežciems, Mežaparks, Pārdaugava, Pļavnieki, Purvciems, Pētersala , Rumbula, Sarkandaugava, Šampēteris, Suži, Šmerlis, Teika, Titurga, Torņakalns, Vecāķi, Vecrīga, Vakarbuļļi, Vecmīlgrāvis, Zasulauks, Ziemeļblāzma, Ziepniekkalns, Zolitūde, Spilve, Berģi, Autoevakuācija, Palīdzība uz ceļa, Evakuators Rīgā, Autopalīdzība Rīga, Evakuatori Rīgā, Diennakts auto palīdzība, Diennakts SOS, Diennakts tehniskā palīdzība uz ceļa, Diennakts auto evakuācija, Auto evakuators, Autoevakuators, Auto evakuācija, Automašīnu evakuācija, Auto evakuēšana, Automobiļu atvēršana, Auto piestartēšana, Dzinēja piestartēšana, Auto pārvietošana, Automašīnu pārvietošana, Auto palīdzība uz ceļa, Auto tehniskā palīdzība, Bojātu automašīnu transportēšana, Auto transportēšana, Auto transportēšana Latvijā, Autoevakuatora palīdzība, Automašīnu izvilkšana no grāvja, Automašīnu labošana uz ceļa, Auto remonts uz ceļa, Automobiļu transportēšana, Bojātu auto evakuācija, Avarējušu automašīnu evakuācija, Auto evakuācija, Evakuatora, autoevakuatora pakalpojumi, Evakuācija pēc avārijas, SOS palīdzība uz ceļa, Tehniskā palīdzība ceļā, Transporta līdzekļu transportēšana, evakuācija