« galvenā        draugiem.lv/LAMB  
Kā mūs atrast?    Show your Card!       
 
   
 

 

Tava auto drošība ir Tava drošība!

(16.09.2013)

Latvijas autoparka vidējais vecums ir 12,5 gadi, kas par 40% pārsniedz vidējo auto vecumu Eiropas Savienībā. Tas apliecina, cik aktuālas ir regulāras rūpes par automašīnu tehnisko stāvokli, lai bremzes neatteiktu, lai gaismas neapžilbinātu pretimbraucošo, un pats ceļu varētu saskatīt, lai riepas būtu drošas un citi auto tehniskie elementi būtu kārtībā, tātad, lai mašīna būtu droša uz ceļa. Ne mazāk svarīga ir paša autovadītāja atbildīga attieksme pret satiksmes drošību un satiksmes noteikumu prasībām.

LAMB un Drošas braukšanas skola ir veikuši vairāk nekā 500 autovadītāju aptauju, lai noskaidrotu attieksmi pret satiksmes drošību tajā skaita auto tehniskā stāvokļa uzraudzības nozīmi. Atbildes atklāja vairākas satraucošas tendences, piemēram, 70% respondentu atzīst, ka spiedienu riepās pārbauda neregulāri vai reti.  Tikai 32% aptaujāto atzīst, ka tehnisko apkopi veic regulāri, jo uzskata, ka auto drošība ir pašu drošība, savukārt pārējie tehnsiko stavokli pārbauda vai nu pirms obligātās tehniskās apskates vai tad, kas ir bojājums. Tas ir īpaši satraucoši, jo kāds auto agregāts var slūzt arī uz ceļa un izraisīt traģisku nelaimes gadījumu. Labāka situācija ir saistībā ar autogaismām, jo absolūtais vairākums izdegušu tuvās gaismas lampiņu maina nekavējoties, tāpat vairākums atbidīgi izturās pret bērnu pārvadāšanu, izmanto sēdeklīti un piesprādzē bērnus, tomēr 10% to nedara regulāri. Respondentu vairākums apzinās arī ķiveres nozīmi braucot uz diviem riteņiem, tajā pašā laikā 5% to neuzskata par reāli nepieciešamu. Tādejādi veiktā aptauja iezīmē tās „vājās vietas”, kuras var būt par iemeslu ceļu satiksmes negadījumam, un, pirmkārt, tas ir regulāru auto tehnisko pārbaužu trūkums.

Savukārt Valsts policijas rīcībā esošā informācija apstiprina, ka Valsts policijas statistika liecina, ka šā gada sešos mēnešos policijas inspektori par ātruma pārsniegšanu Rīgas reģionā ir noformējuši divas ar pusi reizes vairāk protokolu (29 359) nekā šajā laika periodā aizvadītajā gadā. Kopumā Latvijā šā gada astoņos mēnešos minēto pārkāpumu skaits par trešdaļu pārsniedz pagājušā gada astoņu mēnešu statistiku. Tāpat joprojām daudzi autovadītāji pārvietojoties pilsētā, nepiesprādzējas paši, neseko, lai bērns sēdētu īpašajā sēdeklītī un būtu piesprādzēts, īpaši reti drošības jostas izmanto aizmugurē sēdošie pasažieri.

Starptautiskās automobiļu federācijas (FIA) pētījumu rezultāti liecina - katru gadu pasaulē satiksmes negadījumos bojā iet 1,3 miljoni, bet nopietni ievainoti tiek 50 miljoni cilvēku. Tiek prognozēts, ka 2020. gadā šādos negadījumos bojā varētu iet jau 2 miljoni cilvēku, kas ir vairāk nekā jebkurā bīstamā masveida epidēmijā.

Šie satraucošie fakti apliecina, ka gan mūsu valstī, gan citur pasaulē vēl ir daudz darāmā, lai panāktu kopēju un stabilu izpratni par satiksmes noteikumu ievērošanu kā ikdienas nepieciešamību. LAMB gūtā pieredze jau vairāk nekā desmit gadus īstenojot akciju „Autogaismas Kārtībā!”, apliecina, ka aicinājumi autovadītājiem rūpēties par savu automašīnu tehnisko stāvokli ir aktuāli katru gadu, neskatoties uz iepriekšējā gadā veiktajām publiskajām aktivitātēm.

Juris Zvirbulis,
Latvijas Automoto biedrības prezidentsIepriekšējie raksti:
09.10.2018 » Vai drons izvilks no stagnācijas?
30.08.2018 » Uz skolu ar segveju?!
29.06.2018 » Vai iespējams pilnībā novērst bojāeju uz ceļiem? Jā!
25.04.2018 » Ziemassvētku dāvana, kuru negaidām!
07.03.2018 » Satiksmes drošību vai peļņu budžetam?!
28.11.2017 » Kad nelaime atnāk brēkdama
25.10.2017 » Vai autovadītājs ir budžeta lāpītājs?
14.09.2017 » Pērkam automašīnu vai pārvietošanās iespēju?
28.08.2017 » Kā mainās OCTA?
21.07.2017 » Aizaugušas ceļa zīmes kā dabas stihija vasarā!

 
 

Juris Zvirbulis

Jau daudzus gadus LAMB ir līdzās autobraucējiem, lai pildītu savu galveno uzdevumu – radīt drošības sajūtu ceļā. Autovadītājam svarīgi zināt, ka viņam vienmēr ir uz ko paļauties grūtā brīdī, neatkarīgi no laika apstākļiem un diennakts stundas.

Ar cieņu
Juris Zvirbulis
LAMB autokluba prezidents

 
Copyright © .:: LAMB ::. 2005-2019. All Rights Reserved

Latvijas Reitingi Top.LV
autoevakuators, evakuators, auto evakuators, SOS autoevakuators, SOS evakuators, diennakts SOS evakuators autoevakuācija, auto evakuēšana, auto pārvietošana, auto palīdzība uz ceļa, uz ielas, uz šosejas, auto tehniskā palīdzība uz ceļa, auto transportēšana Latvijā, evakuatora pakalpojumi, evakuatora palīdzība, automašīnu evakuācija, automašīnu transportēšana, automašīnu ievilkšana, automašīnu izvilkšana no grāvja, automašīnu labošana uz ceļa ( pēc situācijas ), automašīnu pārvietošana, bojātu automašīnu transportēšana, bojātu auto evakuācija, bojātu auto uzglabāšana, avarējušu, pēc avārijas automašīnu transportēšana, pārvietošana, vilkšana, diennakts auto SOS palīdzība, diennakts autoevakuācija, diennakts auto evakuācija, diennakts autoevakuators, diennakts tehniskā palīdzība uz ceļa, evakuatora pakalpojumi, evakuācija, iestigušu mašīnu izvilkšana, izvilkšana no grāvja, bedres, nogādāšana mājās, servisā, birojā, stāvlaukumā, SOS diennakts tehniskā palīdzība uz ceļa, SOS diennakts tehniskā palīdzība uz ceļa, ielas, šosejas, autostrādes ( ceļā ), izbraukumā, SOS palīdzība, tehniskā palīdzība ceļā, transporta līdzekļu transportēšana, transporta līdzekļu evakuācija, tehnika palīdzība uz ielas Centrs , Āgenskalns, Bolderāja, Beberbeķi, Bieķensala, Bieriņi, Bišumuiža, Bukulti, Buļļi, Botāniskā dārza rajons, Brasa, Brekši, Čiekurkalns, Dārziņi, Daugavgrīva, Dārzciems, Dreiliņi, Dzirciems, Grīvas masīvs, Grīziņkalns, Iļģuciems, Imanta, Jaunciems, Jaunmīlgrāvis, Jugla, Katlakalns, Klīversala, Ķīpsala, Kleisti, Kundziņsala, Lucavsala Ķengarags, Mangaļsala, Mežciems, Mežaparks, Pārdaugava, Pļavnieki, Purvciems, Pētersala , Rumbula, Sarkandaugava, Šampēteris, Suži, Šmerlis, Teika, Titurga, Torņakalns, Vecāķi, Vecrīga, Vakarbuļļi, Vecmīlgrāvis, Zasulauks, Ziemeļblāzma, Ziepniekkalns, Zolitūde, Spilve, Berģi, Autoevakuācija, Palīdzība uz ceļa, Evakuators Rīgā, Autopalīdzība Rīga, Evakuatori Rīgā, Diennakts auto palīdzība, Diennakts SOS, Diennakts tehniskā palīdzība uz ceļa, Diennakts auto evakuācija, Auto evakuators, Autoevakuators, Auto evakuācija, Automašīnu evakuācija, Auto evakuēšana, Automobiļu atvēršana, Auto piestartēšana, Dzinēja piestartēšana, Auto pārvietošana, Automašīnu pārvietošana, Auto palīdzība uz ceļa, Auto tehniskā palīdzība, Bojātu automašīnu transportēšana, Auto transportēšana, Auto transportēšana Latvijā, Autoevakuatora palīdzība, Automašīnu izvilkšana no grāvja, Automašīnu labošana uz ceļa, Auto remonts uz ceļa, Automobiļu transportēšana, Bojātu auto evakuācija, Avarējušu automašīnu evakuācija, Auto evakuācija, Evakuatora, autoevakuatora pakalpojumi, Evakuācija pēc avārijas, SOS palīdzība uz ceļa, Tehniskā palīdzība ceļā, Transporta līdzekļu transportēšana, evakuācija