« galvenā        draugiem.lv/LAMB  
Kā mūs atrast?    Show your Card!       
 
   
 

 

Vai jūra ir tikai jaunajiem?

(04.07.2013)

Mūsu valstij ir dota īpaša priekšrocība – atrasties pie jūras. Lielākā daļa no septiņiem miljardiem pasaules iedzīvotāju jūru nav redzējuši un iespējams neredzēs, toties mēs Latvijā varam to apmeklēt jebkurā gadalaikā, lai gan īpaši pludmale mūs aicina vasarā. Tas ir viens no svarīgākajiem argumentiem, kas uzrunā ārvalstu tūristus, tajā skaitā autotūristus, lai pieņemtu lēmumu par Latvijas apmeklējumu. Reti kuram cilvēkam uz zemeslodes ir iespēja stundas vai pat pusstundas laikā nokļūt atpūtas vietā pie jūras vai pat slavenā peldvietā un kūrortpilsētā. Tātad simboliski varētu teikt, ka jūra sekmē ekonomiku, no kuras darbības efektivitātes it atkarīga infrastruktūras izveide, kā arī sociālie maksājumi un pensijas.

Sakārtota vide ir viens no elementiem, kas veicinātu potenciālo aizbraucēju palikšanu Latvijā un aicinātu atgriezties jau prombūtnē esošos tautiešus, savukārt no ekonomikas attīstības viedokļa būtu saprātīgi, ja piekļuve pludmalēm būtu pietiekami komfortabla un aprīkota. Tas būtu ieguldījums arī vides saglabāšanā, jo mazinātu kāpu izbraukāšanas un citus dabas piesārņošanas riskus. Nenoliedzami šobrīd vietējā Latvijas tūrisma industrija ir spērusi platus progresa soļus, arvien vairāk Latvijas iedzīvotāju izvēlas atpūsties mūsu valstī un neizvēlas organizētos lidojumus vai autobusu braucienus. Piemēram, Carnikavā, kuras pludmali, bieži apmeklē ne tikai vietējie iedzīvotāji, bet arī tūristi no citiem Latvijas novadiem, dabas parkā pie jūras ir izveidota mūsdienu prasībām atbilstoša automašīnu stāvvieta, kas liecina par pašvaldības ieguldījumu tūristu piesaistē. Tomēr pāris desmiti stāvēšanas vietu labā „jūras” laikā ne tuvu ir pietiekami un nenodrošina pat puses motorizēto atpūtnieku vajadzības, tādēļ pašvaldībai būtu jāsper nākamais solis, palielinot dabai nekaitīgas automašīnu stāvēšanas iespējas. Šobrīd, redzot, ka visas stāvvietas ir aizņemtas, neatliek nekas cits kā atgriezties pilsētā un „kātot” atpakaļ ar kājām. Tas nav grūti, ja esat jauns un sprigans, jo tad iešana līdz jūrai var būt patīkama laika pavadīšana, tomēr, ja esat vecāka gadu gājuma, māmiņa ar ratiņiem, vai cilvēks ar īpašām vajadzībām, tad nokļūšana pludmalē ir stipri apgrūtināta, bet dažos gadījumos pat neiespējama, ir cilvēki, kuriem šāds pārgājiens karstā dienā turp un atpakaļ var būt pat veselībai riskants?

Tikai sakārtotu, mūsdienu prasībām atbilstošu stāvvietu ar tualetēm un atkritumu urnām ierīkošana netālu no populārām pludmalēm ir risinājums kā mazināt vides piesārņošanas, tajā skaitā kāpu izbraukāšanas riskus. Arī vietējiem iedzīvotājiem diez vai būtu pamats satraukties, ka stāvvietas palielinās iebraucēju skaitu un mazinās ierasto klusumu un mieru. Tūristi tāpat brauks, tikai automašīnas nenovietos īpašās stāvvietās, bet vietējo iedzīvotāju durvju priekšā.

Centrālās statistikas pārvaldes dati liecina, ka pēdējos trīs gadus arvien vairāk ārvalstu pilsoņu apmeklē Latviju un arvien vairāk mūsu valstī tērē naudu, tādēļ arī no tūrisma attīstības viedokļa ir svarīgi sakārtot visu nepieciešamo infrastruktūru. Savukārt pašvaldību atbildīgajām amatpersonām attīstot vietējo infrastruktūru, īstenojot cita veida vietējo attīstību, būtu jānodemonstrē iedzīvotājiem, ka pašvaldības budžeta pildīšana ir visu iedzīvotāju interesēs.

Autoklubam LAMB kā sabiedriskai organizācijai ir 20 gadu pieredze satiksmes drošības procesu analīzē. Dalība Starptautiskajā automobiļu federācijā (FIA), kurā ir miljoniem biedru 132 pasaules valstīs, sniedz zināšanas par satiksmes drošības aktualitātēm piecos kontinentos, tādējādi paverot iespēju salīdzinājumiem un labākās prakses meklējumiem Latvijas satiksmes drošībai.

 

Juris Zvirbulis,
Autokluba LAMB prezidents,
Ceļu satiksmes drošības padomes loceklisIepriekšējie raksti:
09.10.2018 » Vai drons izvilks no stagnācijas?
30.08.2018 » Uz skolu ar segveju?!
29.06.2018 » Vai iespējams pilnībā novērst bojāeju uz ceļiem? Jā!
25.04.2018 » Ziemassvētku dāvana, kuru negaidām!
07.03.2018 » Satiksmes drošību vai peļņu budžetam?!
28.11.2017 » Kad nelaime atnāk brēkdama
25.10.2017 » Vai autovadītājs ir budžeta lāpītājs?
14.09.2017 » Pērkam automašīnu vai pārvietošanās iespēju?
28.08.2017 » Kā mainās OCTA?
21.07.2017 » Aizaugušas ceļa zīmes kā dabas stihija vasarā!

 
 

Juris Zvirbulis

Jau daudzus gadus LAMB ir līdzās autobraucējiem, lai pildītu savu galveno uzdevumu – radīt drošības sajūtu ceļā. Autovadītājam svarīgi zināt, ka viņam vienmēr ir uz ko paļauties grūtā brīdī, neatkarīgi no laika apstākļiem un diennakts stundas.

Ar cieņu
Juris Zvirbulis
LAMB autokluba prezidents

 
Copyright © .:: LAMB ::. 2005-2019. All Rights Reserved

Latvijas Reitingi Top.LV
autoevakuators, evakuators, auto evakuators, SOS autoevakuators, SOS evakuators, diennakts SOS evakuators autoevakuācija, auto evakuēšana, auto pārvietošana, auto palīdzība uz ceļa, uz ielas, uz šosejas, auto tehniskā palīdzība uz ceļa, auto transportēšana Latvijā, evakuatora pakalpojumi, evakuatora palīdzība, automašīnu evakuācija, automašīnu transportēšana, automašīnu ievilkšana, automašīnu izvilkšana no grāvja, automašīnu labošana uz ceļa ( pēc situācijas ), automašīnu pārvietošana, bojātu automašīnu transportēšana, bojātu auto evakuācija, bojātu auto uzglabāšana, avarējušu, pēc avārijas automašīnu transportēšana, pārvietošana, vilkšana, diennakts auto SOS palīdzība, diennakts autoevakuācija, diennakts auto evakuācija, diennakts autoevakuators, diennakts tehniskā palīdzība uz ceļa, evakuatora pakalpojumi, evakuācija, iestigušu mašīnu izvilkšana, izvilkšana no grāvja, bedres, nogādāšana mājās, servisā, birojā, stāvlaukumā, SOS diennakts tehniskā palīdzība uz ceļa, SOS diennakts tehniskā palīdzība uz ceļa, ielas, šosejas, autostrādes ( ceļā ), izbraukumā, SOS palīdzība, tehniskā palīdzība ceļā, transporta līdzekļu transportēšana, transporta līdzekļu evakuācija, tehnika palīdzība uz ielas Centrs , Āgenskalns, Bolderāja, Beberbeķi, Bieķensala, Bieriņi, Bišumuiža, Bukulti, Buļļi, Botāniskā dārza rajons, Brasa, Brekši, Čiekurkalns, Dārziņi, Daugavgrīva, Dārzciems, Dreiliņi, Dzirciems, Grīvas masīvs, Grīziņkalns, Iļģuciems, Imanta, Jaunciems, Jaunmīlgrāvis, Jugla, Katlakalns, Klīversala, Ķīpsala, Kleisti, Kundziņsala, Lucavsala Ķengarags, Mangaļsala, Mežciems, Mežaparks, Pārdaugava, Pļavnieki, Purvciems, Pētersala , Rumbula, Sarkandaugava, Šampēteris, Suži, Šmerlis, Teika, Titurga, Torņakalns, Vecāķi, Vecrīga, Vakarbuļļi, Vecmīlgrāvis, Zasulauks, Ziemeļblāzma, Ziepniekkalns, Zolitūde, Spilve, Berģi, Autoevakuācija, Palīdzība uz ceļa, Evakuators Rīgā, Autopalīdzība Rīga, Evakuatori Rīgā, Diennakts auto palīdzība, Diennakts SOS, Diennakts tehniskā palīdzība uz ceļa, Diennakts auto evakuācija, Auto evakuators, Autoevakuators, Auto evakuācija, Automašīnu evakuācija, Auto evakuēšana, Automobiļu atvēršana, Auto piestartēšana, Dzinēja piestartēšana, Auto pārvietošana, Automašīnu pārvietošana, Auto palīdzība uz ceļa, Auto tehniskā palīdzība, Bojātu automašīnu transportēšana, Auto transportēšana, Auto transportēšana Latvijā, Autoevakuatora palīdzība, Automašīnu izvilkšana no grāvja, Automašīnu labošana uz ceļa, Auto remonts uz ceļa, Automobiļu transportēšana, Bojātu auto evakuācija, Avarējušu automašīnu evakuācija, Auto evakuācija, Evakuatora, autoevakuatora pakalpojumi, Evakuācija pēc avārijas, SOS palīdzība uz ceļa, Tehniskā palīdzība ceļā, Transporta līdzekļu transportēšana, evakuācija