« galvenā        draugiem.lv/LAMB  
Kā mūs atrast?    Show your Card!       
 
   
 

 

Zemestrīce Rīgas ielās!

(26.02.2013)

Kad pilsētās, kuras atrodas seismiski nestabilās vietās, notiek zemestrīces, tiek slēgti ceļi, tilti un citi satiksmes infrastruktūras mezgli, jo tie ir vai nu sabrukuši vai tuvu tam un autovadītājiem bīstami. Latvijā spēcīgas zemestrīces nav novērotas, tomēr ceļus un tiltus slēdz tāpat kā Losandželosā. Varbūt, ka autovadītāji gluži vienkārši nav pamanījuši, jo tās notikušas viņu miega vai prombūtnes laikā? Tomēr nekā, zemestrīces Rīgā nav novērotas, bet ir novērota līdzšinējās Rīgas vadības saimniekošana, kas acīmredzot novērtējot rezultātus ceļu satiksmes infrastruktūrai ir salīdzināma ar kādām 7 ballēm pēc Rihtera skalas. Rīgā ir bijušas dažādas vadības un visām ir bijušas kļūdas, tomēr vēl nav bijusi situācija, kad gandrīz 4 gadus pēc saimniekošanas uzsākšanas pilsētā, ielu stāvoklis ir ne tikai uzlabojies, bet tās ir jāslēdz kā Salu tilta joslas.
 
Iepazīstoties ar Satiksmes departamenta aprakstu, kurā nosauktas bīstamās ielas un to posmi, rodas bažas, vai ar automašīnu izbraukt pilsētā bez riska vispār ir iespējams, jo brīdinājumā ir aptverta visa Rīga.
 
Tomēr atšķirībā no zemestrīces, kas pārsteidz negaidīti, šī katastrofa ir konkrēts rezultāts konkrētai bezdarbībai. Ja četrus gadus, domā pamatā par savu tēlu, tam pieskaņo aktivitātes un pilsētas budžeta tērēšanu, tad šāds rezultāts ir nenovēršams.
 
Nedrīkst aizmirst, ka ielas un tilti ir pilsētas asinsrite, kas nodrošina visa organisma funkcionēšanu, tajā skaitā pilsētas ekonomiku. Ja uzņēmējs nevar savlaicīgi nogādāt produkciju partnerim, ja ārsts nepaspēj pie slimnieka, ja skolotājs kavē stundas, ja ārzemju partneris nokavē lidmašīnu, tas atstāj dramatisku iespaidu uz pilsētas ekonomikas attīstību gan īstermiņa, gan ilgtermiņā, kā arī uz Rīgas tēlu, kuram nepalīdzēs nekādi Live Riga pasākumi, ja ārzemniekiem Rīga būs sabrukušo ceļu pilsēta.
 
Tomēr izskatās, ka Rīgas vadība šo problēmu tā arī neizprot, jo par to liecina niecīgais 10 000 latu finansējums, kas ieplānots Rīgas ceļiem nākamgad. Rīgas vadībai iespējams, ka nav jāuztraucas, salauzīs vienu mašīnu, uz pilsētas iedzīvotāju rēķina nopirks citu, bet ko lai saka autovadītāji, kuriem nav tik daudz finanšu iespēju, ir viena automašīna un tās regulārs remonts pēc izdauzīšanas pilsētas bedrēs, negatīvi ietekmē ģimenes budžetu?
 
Autoklubam LAMB, kā sabiedriskai organizācijai, ir 20 gadu pieredze satiksmes drošības procesu analīzē. Dalība Starptautiskajā automobiļu federācijā (FIA), kurā ir miljoniem biedru 132 pasaules valstīs, sniedz zināšanas par satiksmes drošības aktualitātēm piecos kontinentos, tādejādi paverot iespēju salīdzinājumiem un labākās prakses meklējumiem Latvijas satiksmes drošībai.

Juris Zvirbulis,
Autokluba LAMB prezidents,
Ceļu satiksmes drošības padomes loceklisIepriekšējie raksti:
09.10.2018 » Vai drons izvilks no stagnācijas?
30.08.2018 » Uz skolu ar segveju?!
29.06.2018 » Vai iespējams pilnībā novērst bojāeju uz ceļiem? Jā!
25.04.2018 » Ziemassvētku dāvana, kuru negaidām!
07.03.2018 » Satiksmes drošību vai peļņu budžetam?!
28.11.2017 » Kad nelaime atnāk brēkdama
25.10.2017 » Vai autovadītājs ir budžeta lāpītājs?
14.09.2017 » Pērkam automašīnu vai pārvietošanās iespēju?
28.08.2017 » Kā mainās OCTA?
21.07.2017 » Aizaugušas ceļa zīmes kā dabas stihija vasarā!

 
 

Juris Zvirbulis

Jau daudzus gadus LAMB ir līdzās autobraucējiem, lai pildītu savu galveno uzdevumu – radīt drošības sajūtu ceļā. Autovadītājam svarīgi zināt, ka viņam vienmēr ir uz ko paļauties grūtā brīdī, neatkarīgi no laika apstākļiem un diennakts stundas.

Ar cieņu
Juris Zvirbulis
LAMB autokluba prezidents

 
Copyright © .:: LAMB ::. 2005-2019. All Rights Reserved

Latvijas Reitingi Top.LV
autoevakuators, evakuators, auto evakuators, SOS autoevakuators, SOS evakuators, diennakts SOS evakuators autoevakuācija, auto evakuēšana, auto pārvietošana, auto palīdzība uz ceļa, uz ielas, uz šosejas, auto tehniskā palīdzība uz ceļa, auto transportēšana Latvijā, evakuatora pakalpojumi, evakuatora palīdzība, automašīnu evakuācija, automašīnu transportēšana, automašīnu ievilkšana, automašīnu izvilkšana no grāvja, automašīnu labošana uz ceļa ( pēc situācijas ), automašīnu pārvietošana, bojātu automašīnu transportēšana, bojātu auto evakuācija, bojātu auto uzglabāšana, avarējušu, pēc avārijas automašīnu transportēšana, pārvietošana, vilkšana, diennakts auto SOS palīdzība, diennakts autoevakuācija, diennakts auto evakuācija, diennakts autoevakuators, diennakts tehniskā palīdzība uz ceļa, evakuatora pakalpojumi, evakuācija, iestigušu mašīnu izvilkšana, izvilkšana no grāvja, bedres, nogādāšana mājās, servisā, birojā, stāvlaukumā, SOS diennakts tehniskā palīdzība uz ceļa, SOS diennakts tehniskā palīdzība uz ceļa, ielas, šosejas, autostrādes ( ceļā ), izbraukumā, SOS palīdzība, tehniskā palīdzība ceļā, transporta līdzekļu transportēšana, transporta līdzekļu evakuācija, tehnika palīdzība uz ielas Centrs , Āgenskalns, Bolderāja, Beberbeķi, Bieķensala, Bieriņi, Bišumuiža, Bukulti, Buļļi, Botāniskā dārza rajons, Brasa, Brekši, Čiekurkalns, Dārziņi, Daugavgrīva, Dārzciems, Dreiliņi, Dzirciems, Grīvas masīvs, Grīziņkalns, Iļģuciems, Imanta, Jaunciems, Jaunmīlgrāvis, Jugla, Katlakalns, Klīversala, Ķīpsala, Kleisti, Kundziņsala, Lucavsala Ķengarags, Mangaļsala, Mežciems, Mežaparks, Pārdaugava, Pļavnieki, Purvciems, Pētersala , Rumbula, Sarkandaugava, Šampēteris, Suži, Šmerlis, Teika, Titurga, Torņakalns, Vecāķi, Vecrīga, Vakarbuļļi, Vecmīlgrāvis, Zasulauks, Ziemeļblāzma, Ziepniekkalns, Zolitūde, Spilve, Berģi, Autoevakuācija, Palīdzība uz ceļa, Evakuators Rīgā, Autopalīdzība Rīga, Evakuatori Rīgā, Diennakts auto palīdzība, Diennakts SOS, Diennakts tehniskā palīdzība uz ceļa, Diennakts auto evakuācija, Auto evakuators, Autoevakuators, Auto evakuācija, Automašīnu evakuācija, Auto evakuēšana, Automobiļu atvēršana, Auto piestartēšana, Dzinēja piestartēšana, Auto pārvietošana, Automašīnu pārvietošana, Auto palīdzība uz ceļa, Auto tehniskā palīdzība, Bojātu automašīnu transportēšana, Auto transportēšana, Auto transportēšana Latvijā, Autoevakuatora palīdzība, Automašīnu izvilkšana no grāvja, Automašīnu labošana uz ceļa, Auto remonts uz ceļa, Automobiļu transportēšana, Bojātu auto evakuācija, Avarējušu automašīnu evakuācija, Auto evakuācija, Evakuatora, autoevakuatora pakalpojumi, Evakuācija pēc avārijas, SOS palīdzība uz ceļa, Tehniskā palīdzība ceļā, Transporta līdzekļu transportēšana, evakuācija