« galvenā        draugiem.lv/LAMB  
Kā mūs atrast?    Show your Card!       
 
   
 

 

Alnim uz ceļa nav nacionalitātes!

(24.01.2013)

Latvija ir bagāta ar saviem mežiem un dažādajiem meža zvēriem, kuri diemžēl neievēro satiksmes noteikumus un var izskriet uz brauktuves jebkurā autovadītājam negaidītā un iespējams arī traģiskā brīdī. Līdzīgi ir Zviedrijā, kur nelaime gadījusies Latvijas autovadītājam, traģiskā sadursmē bojā gājis viens no pasažieriem, smagi cietis vadītājs un otra pasažiere. Šī traģēdija ir atklājusi atšķirību starp Zviedrijas un Latvijas apdrošināšanas likumdošanu, kur mūsējie šoreiz ir nonākuši zaudētājos. Avārijā iegūto traumu dēļ zviedriete, iespējams, iegūs lauvas tiesu no lielākās OCTA apdrošināšanas prēmijas, kuru pēdējo 15 gadu vēsturē izmaksājusi apdrošināšanas sabiedrība ERGO – 280 000 latu. Maksātājs būs Latvijas kompānija, jo avārija notikusi Zviedrijā ar Latvijā reģistrētu auto, un pie mums arī pirkta OCTA polise. Šajā gadījumā Latvijas pārstāvjiem vēl ir kāda cerība uz kompensāciju, bet ja līdzīga avārija notiktu Latvijā, nedz autovadītājs, nedz pasažieri nesaņemtu neko. Tas tādēļ, ka mūsu valstī sadursme ar meža dzīvnieku neskaitās OCTA apdrošināšanas gadījums, bet Zviedrijā skaitās. Vai Zviedrijā ir neapzinīgāki aļņi, vai ātrākas lapsas? Kā liecina apdrošināšanas sabiedrības BALTA dati, negadījumu skaits, automašīnai saduroties ar meža zvēru, arvien pieaug, un visbīstamākās ir sadursmes ar alni.
 
Šobrīd, ja sadursmē ar meža zvēru autovadītājs būtu vainīgs, tad Latvijas pasažieri saņemtu kompensāciju, bet pret vadītāju varētu vērst finansiālu regresa prasību un ierosināt krimināllietu, savukārt, ja vainīgā nebūtu, tad kompensāciju Latvijā nesaņemtu neviens. Šāda neloģiska norma ir iestrādāta likumā „Par par obligāto civiltiesisko apdrošināšanu”. Būtu tikai godīgi veikt izmaiņas likumā, lai OCTA apdrošināšanas kompensācijas saņemtu vismaz visi automašīnas sadursmē ar meža dzīvnieku cietušie pasažieri, kā tas ir Zviedrijā. Protams, skumji, ka šāda atšķirība Latvijas un Zviedrijas apdrošināšanas gadījumu piemērošanas ziņā atklājās tikai pēc tik traģiskas avārijas.
 
Autoklubam LAMB, kā sabiedriskai organizācijai, ir 20 gadu pieredze satiksmes drošības procesu analīzē. Dalība Starptautiskajā automobiļu federācijā (FIA), kurā ir miljoniem biedru 132 pasaules valstīs, sniedz zināšanas par satiksmes drošības aktualitātēm piecos kontinentos, tādejādi paverot iespēju salīdzinājumiem un labākās prakses meklējumiem Latvijas satiksmes drošībai.

Juris Zvirbulis,
Autokluba LAMB prezidents,
Ceļu satiksmes drošības padomes loceklisIepriekšējie raksti:
09.10.2018 » Vai drons izvilks no stagnācijas?
30.08.2018 » Uz skolu ar segveju?!
29.06.2018 » Vai iespējams pilnībā novērst bojāeju uz ceļiem? Jā!
25.04.2018 » Ziemassvētku dāvana, kuru negaidām!
07.03.2018 » Satiksmes drošību vai peļņu budžetam?!
28.11.2017 » Kad nelaime atnāk brēkdama
25.10.2017 » Vai autovadītājs ir budžeta lāpītājs?
14.09.2017 » Pērkam automašīnu vai pārvietošanās iespēju?
28.08.2017 » Kā mainās OCTA?
21.07.2017 » Aizaugušas ceļa zīmes kā dabas stihija vasarā!

 
 

Juris Zvirbulis

Jau daudzus gadus LAMB ir līdzās autobraucējiem, lai pildītu savu galveno uzdevumu – radīt drošības sajūtu ceļā. Autovadītājam svarīgi zināt, ka viņam vienmēr ir uz ko paļauties grūtā brīdī, neatkarīgi no laika apstākļiem un diennakts stundas.

Ar cieņu
Juris Zvirbulis
LAMB autokluba prezidents

 
Copyright © .:: LAMB ::. 2005-2019. All Rights Reserved

Latvijas Reitingi Top.LV
autoevakuators, evakuators, auto evakuators, SOS autoevakuators, SOS evakuators, diennakts SOS evakuators autoevakuācija, auto evakuēšana, auto pārvietošana, auto palīdzība uz ceļa, uz ielas, uz šosejas, auto tehniskā palīdzība uz ceļa, auto transportēšana Latvijā, evakuatora pakalpojumi, evakuatora palīdzība, automašīnu evakuācija, automašīnu transportēšana, automašīnu ievilkšana, automašīnu izvilkšana no grāvja, automašīnu labošana uz ceļa ( pēc situācijas ), automašīnu pārvietošana, bojātu automašīnu transportēšana, bojātu auto evakuācija, bojātu auto uzglabāšana, avarējušu, pēc avārijas automašīnu transportēšana, pārvietošana, vilkšana, diennakts auto SOS palīdzība, diennakts autoevakuācija, diennakts auto evakuācija, diennakts autoevakuators, diennakts tehniskā palīdzība uz ceļa, evakuatora pakalpojumi, evakuācija, iestigušu mašīnu izvilkšana, izvilkšana no grāvja, bedres, nogādāšana mājās, servisā, birojā, stāvlaukumā, SOS diennakts tehniskā palīdzība uz ceļa, SOS diennakts tehniskā palīdzība uz ceļa, ielas, šosejas, autostrādes ( ceļā ), izbraukumā, SOS palīdzība, tehniskā palīdzība ceļā, transporta līdzekļu transportēšana, transporta līdzekļu evakuācija, tehnika palīdzība uz ielas Centrs , Āgenskalns, Bolderāja, Beberbeķi, Bieķensala, Bieriņi, Bišumuiža, Bukulti, Buļļi, Botāniskā dārza rajons, Brasa, Brekši, Čiekurkalns, Dārziņi, Daugavgrīva, Dārzciems, Dreiliņi, Dzirciems, Grīvas masīvs, Grīziņkalns, Iļģuciems, Imanta, Jaunciems, Jaunmīlgrāvis, Jugla, Katlakalns, Klīversala, Ķīpsala, Kleisti, Kundziņsala, Lucavsala Ķengarags, Mangaļsala, Mežciems, Mežaparks, Pārdaugava, Pļavnieki, Purvciems, Pētersala , Rumbula, Sarkandaugava, Šampēteris, Suži, Šmerlis, Teika, Titurga, Torņakalns, Vecāķi, Vecrīga, Vakarbuļļi, Vecmīlgrāvis, Zasulauks, Ziemeļblāzma, Ziepniekkalns, Zolitūde, Spilve, Berģi, Autoevakuācija, Palīdzība uz ceļa, Evakuators Rīgā, Autopalīdzība Rīga, Evakuatori Rīgā, Diennakts auto palīdzība, Diennakts SOS, Diennakts tehniskā palīdzība uz ceļa, Diennakts auto evakuācija, Auto evakuators, Autoevakuators, Auto evakuācija, Automašīnu evakuācija, Auto evakuēšana, Automobiļu atvēršana, Auto piestartēšana, Dzinēja piestartēšana, Auto pārvietošana, Automašīnu pārvietošana, Auto palīdzība uz ceļa, Auto tehniskā palīdzība, Bojātu automašīnu transportēšana, Auto transportēšana, Auto transportēšana Latvijā, Autoevakuatora palīdzība, Automašīnu izvilkšana no grāvja, Automašīnu labošana uz ceļa, Auto remonts uz ceļa, Automobiļu transportēšana, Bojātu auto evakuācija, Avarējušu automašīnu evakuācija, Auto evakuācija, Evakuatora, autoevakuatora pakalpojumi, Evakuācija pēc avārijas, SOS palīdzība uz ceļa, Tehniskā palīdzība ceļā, Transporta līdzekļu transportēšana, evakuācija