« galvenā        draugiem.lv/LAMB  
Kā mūs atrast?    Show your Card!       
 
   
 

 

Brūk ceļi - brūk pilsētas ekonomika!

(17.01.2013)

Ir veiksme dzīvot sabiedrībā, kurā nauda pietiek visam, kas nepieciešams, tomēr, ja tik ļoti nav paveicies, jānosaka prioritātes, tātad jāizvēlas svarīgākais. It kā labi zināma patiesība, ar kuru saskaras lielākā iedzīvotāju daļa, tomēr, kad runa vairs nav par personisko sadzīvi, tad prioritāšu noteikšana bieži vairs nav tik racionāla un loģiska.  
 
Iekšpagalmu remonts, kuru šobrīd tik aktīvi piesaka Rīgas domes vadība, protams, nebūtu slikta lieta, tomēr autovadītājiem, kuri ikdienā šķērso, piemēram, Ulmaņa gatves pārvadu, Salu tiltu, Brasas tiltu vai kratās pa sabrūkošajiem un bedrainajiem Rīgas ceļiem, var rasties šaubas vai iekšpagalmu sakārtošana ir svarīgākā prioritāte. Brūkošais Ulmaņa gatves pārvads ir reāls drauds satiksmes dalībnieku veselībai un dzīvībai, kā arī krasi bremzē pilsētas ekonomisko situāciju, jo tiek ierobežota mobilitāte, tātad arī ekonomiskie sakari starp partneriem gan Rīgā, gan ārpus tās. Tas galarezultātā atsaucas uz pilsētas ieņēmumiem un pēc tam uz sociālajiem maksājumiem. Brasas tilts rada iespaidu, ka Rīgā atgriezies dinozauru laikmets, un tie visi draudzīgi grauž šī tilta malējās konstrukcijas, tik robainas tās kļūst. Kas notiktu, ja vienā no neskaitāmajām Salu tilta deformētajām šuvēm un bedrēm ieskrietu benzīna vedējs, kurā ietriektos maršruta autobuss ar pasažieriem? Zinot, ka nākamajā gadā ceļu remontam pilsētas budžetā paredzēti vien nieka 10 tūkstoši LVL, bet iekšpagalmiem 4 miljoni LVL, nav pārliecības par pareizu prioritāšu izvēli.
 
Neapstrīdot nepieciešamību sakārtot pagalmus, rodas bažas, ka, šādi plānojot, nākotnē ārpus tiem ceļu nebūs, un autovadītāji būs spiesti braukāt iekšpagalmu ietvaros. Pie kam jāatceras, ka liela daļa iekšpagalmu ir privātā zeme, bet sakopšana plānota par visu pilsētas nodokļu maksātāju līdzekļiem. Šāda pilsētas attīstības politika apdraud iedzīvotāju mobilitāti, iespēju droši pārvietoties no vienas pilsētas teritorijas uz otru, var novest pie bīstamiem satiksmes negadījumiem gan autovadītājiem, gan sabiedriskā transporta pasažieriem, kā arī reāli bremzē pilsētas ekonomisko attīstību. Brūkošs tilts vai ceļu pārvads ir daudz bīstamāks par nesalabotu iekšpagalma ceļu, un kamēr tādi infrastruktūras objekti Rīgā ir, un to stāvoklis arvien pasliktinās, savukārt ceļiem paredzētais finansējums pilsētas budžetā ir nesamērīgi mazs, tikmēr tik plaša iekšpagalmu sakārtošanas programma ir priekšlaicīga.
 
Šajā kontekstā nav saprotama jēga socioloģiskajai aptaujai par pagalmu sakārtošanas tēmu. Saprotams, ka uz jautājumu, vai vēlaties, lai jūsu iekšpagalmu sakārtotu, absolūtais vairākums atbildēja pozitīvi. Domājams, ja jautājumus par nepieciešamību salabot ceļus uzdotu autovadītājiem pie kādas bīstamas bedres, atbalstītāju būtu visi 100%., bet tādēļ jau ir pilsētas vadība un tās noteiktās prioritātes, lai līdzekļus izmantotu kādā loģiskā nepieciešamību secībā nevis balstoties uz tādu sabiedriskās domas aptauju jautājumiem, kuru atbildes jau iepriekš ir zināmas.
 
Autoklubam LAMB, kā sabiedriskai organizācijai, ir 20 gadu pieredze satiksmes drošības procesu analīzē. Dalība Starptautiskajā automobiļu federācijā (FIA), kurā ir miljoniem biedru 132 pasaules valstīs, sniedz zināšanas par satiksmes drošības aktualitātēm piecos kontinentos, tādejādi paverot iespēju salīdzinājumiem un labākās prakses meklējumiem Latvijas satiksmes drošībai.

Juris Zvirbulis,
Autokluba LAMB prezidents,
Ceļu satiksmes drošības padomes loceklisIepriekšējie raksti:
09.10.2018 » Vai drons izvilks no stagnācijas?
30.08.2018 » Uz skolu ar segveju?!
29.06.2018 » Vai iespējams pilnībā novērst bojāeju uz ceļiem? Jā!
25.04.2018 » Ziemassvētku dāvana, kuru negaidām!
07.03.2018 » Satiksmes drošību vai peļņu budžetam?!
28.11.2017 » Kad nelaime atnāk brēkdama
25.10.2017 » Vai autovadītājs ir budžeta lāpītājs?
14.09.2017 » Pērkam automašīnu vai pārvietošanās iespēju?
28.08.2017 » Kā mainās OCTA?
21.07.2017 » Aizaugušas ceļa zīmes kā dabas stihija vasarā!

 
 

Juris Zvirbulis

Jau daudzus gadus LAMB ir līdzās autobraucējiem, lai pildītu savu galveno uzdevumu – radīt drošības sajūtu ceļā. Autovadītājam svarīgi zināt, ka viņam vienmēr ir uz ko paļauties grūtā brīdī, neatkarīgi no laika apstākļiem un diennakts stundas.

Ar cieņu
Juris Zvirbulis
LAMB autokluba prezidents

 
Copyright © .:: LAMB ::. 2005-2019. All Rights Reserved

Latvijas Reitingi Top.LV
autoevakuators, evakuators, auto evakuators, SOS autoevakuators, SOS evakuators, diennakts SOS evakuators autoevakuācija, auto evakuēšana, auto pārvietošana, auto palīdzība uz ceļa, uz ielas, uz šosejas, auto tehniskā palīdzība uz ceļa, auto transportēšana Latvijā, evakuatora pakalpojumi, evakuatora palīdzība, automašīnu evakuācija, automašīnu transportēšana, automašīnu ievilkšana, automašīnu izvilkšana no grāvja, automašīnu labošana uz ceļa ( pēc situācijas ), automašīnu pārvietošana, bojātu automašīnu transportēšana, bojātu auto evakuācija, bojātu auto uzglabāšana, avarējušu, pēc avārijas automašīnu transportēšana, pārvietošana, vilkšana, diennakts auto SOS palīdzība, diennakts autoevakuācija, diennakts auto evakuācija, diennakts autoevakuators, diennakts tehniskā palīdzība uz ceļa, evakuatora pakalpojumi, evakuācija, iestigušu mašīnu izvilkšana, izvilkšana no grāvja, bedres, nogādāšana mājās, servisā, birojā, stāvlaukumā, SOS diennakts tehniskā palīdzība uz ceļa, SOS diennakts tehniskā palīdzība uz ceļa, ielas, šosejas, autostrādes ( ceļā ), izbraukumā, SOS palīdzība, tehniskā palīdzība ceļā, transporta līdzekļu transportēšana, transporta līdzekļu evakuācija, tehnika palīdzība uz ielas Centrs , Āgenskalns, Bolderāja, Beberbeķi, Bieķensala, Bieriņi, Bišumuiža, Bukulti, Buļļi, Botāniskā dārza rajons, Brasa, Brekši, Čiekurkalns, Dārziņi, Daugavgrīva, Dārzciems, Dreiliņi, Dzirciems, Grīvas masīvs, Grīziņkalns, Iļģuciems, Imanta, Jaunciems, Jaunmīlgrāvis, Jugla, Katlakalns, Klīversala, Ķīpsala, Kleisti, Kundziņsala, Lucavsala Ķengarags, Mangaļsala, Mežciems, Mežaparks, Pārdaugava, Pļavnieki, Purvciems, Pētersala , Rumbula, Sarkandaugava, Šampēteris, Suži, Šmerlis, Teika, Titurga, Torņakalns, Vecāķi, Vecrīga, Vakarbuļļi, Vecmīlgrāvis, Zasulauks, Ziemeļblāzma, Ziepniekkalns, Zolitūde, Spilve, Berģi, Autoevakuācija, Palīdzība uz ceļa, Evakuators Rīgā, Autopalīdzība Rīga, Evakuatori Rīgā, Diennakts auto palīdzība, Diennakts SOS, Diennakts tehniskā palīdzība uz ceļa, Diennakts auto evakuācija, Auto evakuators, Autoevakuators, Auto evakuācija, Automašīnu evakuācija, Auto evakuēšana, Automobiļu atvēršana, Auto piestartēšana, Dzinēja piestartēšana, Auto pārvietošana, Automašīnu pārvietošana, Auto palīdzība uz ceļa, Auto tehniskā palīdzība, Bojātu automašīnu transportēšana, Auto transportēšana, Auto transportēšana Latvijā, Autoevakuatora palīdzība, Automašīnu izvilkšana no grāvja, Automašīnu labošana uz ceļa, Auto remonts uz ceļa, Automobiļu transportēšana, Bojātu auto evakuācija, Avarējušu automašīnu evakuācija, Auto evakuācija, Evakuatora, autoevakuatora pakalpojumi, Evakuācija pēc avārijas, SOS palīdzība uz ceļa, Tehniskā palīdzība ceļā, Transporta līdzekļu transportēšana, evakuācija