« galvenā        draugiem.lv/LAMB  
Kā mūs atrast?    Show your Card!       
 
   
 

 

Kādēļ rīdziniekiem jāmaksā par amatpersonu kļūdām?

(04.12.2012)

Nespēja savlaicīgi novērtēt iespējamos riskus, šoreiz  saskaņot Mārupes iedzīvotāju intereses ar kopējām autovadītāju vajadzībām ir novedusi pie kārtējām nedienām ar kādu satiksmes infrastruktūras objektu, šoreiz Vienības gatvē pie pilsētas robežas. Tā vien liekas, ka neplānoti kreņķi ir katru lielāku celtniecības un izbūves darbu Rīgā neatņemama sastāvdaļa, un iespējams, ka turpmāk, sastādot darbu tāmi, būtu jāparedz pozīcija „kreņķi”. Piemēram, šobrīd iedzīvotāju sūdzības rezultātā ceļa izbūves darbi ir pārtraukti jau kopš oktobra sākuma, un nepieciešams īstenot jau padarīto darbu konservāciju, lai, gaidot darbu atsākšanu, viss nesabruktu un nebūtu jāsāk no jauna. Jebkurā gadījumā Rīgas pilsētai tie ir zaudējumi, jo gan izstrādātais konservācijas projekts, gan paši konservācijas darbi nav nekāds bezmaksas pasākums, un, ja tāds nebūtu jāīsteno, varētu veikt citus svarīgus satiksmes drošību veicinošus darbus, piemēram, atbilstoši aprīkot riskantās neregulējamās gājēju pārejas. 
 
Katram no mums ir tiesības aizstāvēt savas intereses, arī Mārupes iedzīvotājiem, kuri nav apmierināti ar gaidāmajiem braukšanas apstākļiem pēc rekonstrukcijas. Cīnīties par savām interesēm ir fundamentālas tiesības, lai arī kā autovadītāju vairākumam tas nepatiktu un kādas grūtības un zaudējumus nesagādātu. Šoreiz runa ir par iespējamo risku izvērtēšanu un novēršanu jau savlaicīgi. RD Satiksmes departamentam bija jāsaskaņo celtniecības plāni ar visām ieinteresētajam pusēm un jānovērš iespējamās problēmas. Šobrīd izskatās, ka minētā rekonstrukcija ir īstenota ar saukli „gāzi grīdā”, tomēr Mārupes iedzīvotāji norāva stopkrānu un esam tur, kur mēdzam būt šādos gadījumos. Ja reiz darbi tika apturēti, tātad celtniecības darbi nav uzsākti īsti likumīgi, un tā ir atbildīgo amatpersonu kompetence. Bet cietēji esam mēs visi gan autovadītāji, gan gājēji, kuri pārvietojas būvdarbu zonā, tātad pastiprināta riska apstākļos, gan visi rīdzinieki, kuru pilsētas budžets kārtējo reizi tiks tērēts nevis uzlabojumiem, bet kļūdu labošanai.
 
Ņemot vērā, ka šobrīd neviens neprognozē, kad varētu atsākties ceļa izbūves darbi, iespējams, ka Vienības gatve kļūst par kārtējo Dienvidu tiltu, kuru uzsāk ar lielu pacilātību, bet pabeigt tā arī nespēj, kura izmaksas aug un to gals tā īsti nav saskatāms, jo kurš gan var garantēt, ka lietas izskatīšana Vienības gatvē neieilgst uz vairākiem gadiem un iekonservēšana ik pa laikam jāatkārto?
 
Autoklubam LAMB, kā sabiedriskai organizācijai, ir 20 gadu pieredze satiksmes drošības procesu analīzē. Dalība Starptautiskajā automobiļu federācijā (FIA), kurā ir miljoniem biedru 132 pasaules valstīs, sniedz zināšanas par satiksmes drošības aktualitātēm piecos kontinentos, tādejādi paverot iespēju salīdzinājumiem un labākās prakses meklējumiem Latvijas satiksmes drošībai.
 
Juris Zvirbulis,
Autokluba LAMB prezidents,
Ceļu satiksmes drošības padomes loceklis


Iepriekšējie raksti:
09.10.2018 » Vai drons izvilks no stagnācijas?
30.08.2018 » Uz skolu ar segveju?!
29.06.2018 » Vai iespējams pilnībā novērst bojāeju uz ceļiem? Jā!
25.04.2018 » Ziemassvētku dāvana, kuru negaidām!
07.03.2018 » Satiksmes drošību vai peļņu budžetam?!
28.11.2017 » Kad nelaime atnāk brēkdama
25.10.2017 » Vai autovadītājs ir budžeta lāpītājs?
14.09.2017 » Pērkam automašīnu vai pārvietošanās iespēju?
28.08.2017 » Kā mainās OCTA?
21.07.2017 » Aizaugušas ceļa zīmes kā dabas stihija vasarā!

 
 

Juris Zvirbulis

Jau daudzus gadus LAMB ir līdzās autobraucējiem, lai pildītu savu galveno uzdevumu – radīt drošības sajūtu ceļā. Autovadītājam svarīgi zināt, ka viņam vienmēr ir uz ko paļauties grūtā brīdī, neatkarīgi no laika apstākļiem un diennakts stundas.

Ar cieņu
Juris Zvirbulis
LAMB autokluba prezidents

 
Copyright © .:: LAMB ::. 2005-2019. All Rights Reserved

Latvijas Reitingi Top.LV
autoevakuators, evakuators, auto evakuators, SOS autoevakuators, SOS evakuators, diennakts SOS evakuators autoevakuācija, auto evakuēšana, auto pārvietošana, auto palīdzība uz ceļa, uz ielas, uz šosejas, auto tehniskā palīdzība uz ceļa, auto transportēšana Latvijā, evakuatora pakalpojumi, evakuatora palīdzība, automašīnu evakuācija, automašīnu transportēšana, automašīnu ievilkšana, automašīnu izvilkšana no grāvja, automašīnu labošana uz ceļa ( pēc situācijas ), automašīnu pārvietošana, bojātu automašīnu transportēšana, bojātu auto evakuācija, bojātu auto uzglabāšana, avarējušu, pēc avārijas automašīnu transportēšana, pārvietošana, vilkšana, diennakts auto SOS palīdzība, diennakts autoevakuācija, diennakts auto evakuācija, diennakts autoevakuators, diennakts tehniskā palīdzība uz ceļa, evakuatora pakalpojumi, evakuācija, iestigušu mašīnu izvilkšana, izvilkšana no grāvja, bedres, nogādāšana mājās, servisā, birojā, stāvlaukumā, SOS diennakts tehniskā palīdzība uz ceļa, SOS diennakts tehniskā palīdzība uz ceļa, ielas, šosejas, autostrādes ( ceļā ), izbraukumā, SOS palīdzība, tehniskā palīdzība ceļā, transporta līdzekļu transportēšana, transporta līdzekļu evakuācija, tehnika palīdzība uz ielas Centrs , Āgenskalns, Bolderāja, Beberbeķi, Bieķensala, Bieriņi, Bišumuiža, Bukulti, Buļļi, Botāniskā dārza rajons, Brasa, Brekši, Čiekurkalns, Dārziņi, Daugavgrīva, Dārzciems, Dreiliņi, Dzirciems, Grīvas masīvs, Grīziņkalns, Iļģuciems, Imanta, Jaunciems, Jaunmīlgrāvis, Jugla, Katlakalns, Klīversala, Ķīpsala, Kleisti, Kundziņsala, Lucavsala Ķengarags, Mangaļsala, Mežciems, Mežaparks, Pārdaugava, Pļavnieki, Purvciems, Pētersala , Rumbula, Sarkandaugava, Šampēteris, Suži, Šmerlis, Teika, Titurga, Torņakalns, Vecāķi, Vecrīga, Vakarbuļļi, Vecmīlgrāvis, Zasulauks, Ziemeļblāzma, Ziepniekkalns, Zolitūde, Spilve, Berģi, Autoevakuācija, Palīdzība uz ceļa, Evakuators Rīgā, Autopalīdzība Rīga, Evakuatori Rīgā, Diennakts auto palīdzība, Diennakts SOS, Diennakts tehniskā palīdzība uz ceļa, Diennakts auto evakuācija, Auto evakuators, Autoevakuators, Auto evakuācija, Automašīnu evakuācija, Auto evakuēšana, Automobiļu atvēršana, Auto piestartēšana, Dzinēja piestartēšana, Auto pārvietošana, Automašīnu pārvietošana, Auto palīdzība uz ceļa, Auto tehniskā palīdzība, Bojātu automašīnu transportēšana, Auto transportēšana, Auto transportēšana Latvijā, Autoevakuatora palīdzība, Automašīnu izvilkšana no grāvja, Automašīnu labošana uz ceļa, Auto remonts uz ceļa, Automobiļu transportēšana, Bojātu auto evakuācija, Avarējušu automašīnu evakuācija, Auto evakuācija, Evakuatora, autoevakuatora pakalpojumi, Evakuācija pēc avārijas, SOS palīdzība uz ceļa, Tehniskā palīdzība ceļā, Transporta līdzekļu transportēšana, evakuācija