« galvenā        draugiem.lv/LAMB  
Kā mūs atrast?    Show your Card!       
 
   
 

 

Mums ir tiesības nelauzt auto!

(04.12.2012)

Ņemot vērā Latvijas ceļu vietām bēdīgo stāvokli un biežos publiskos aicinājumus ceļu satiksmes negadījuma gadījumā sūdzēt tiesā ceļu uzturētājus, nezinātājam varētu likties, ka krietna „Latvijas Valsts ceļu” (LVC) ikgadējā budžeta daļa aizplūst tieši nomaksājot tiesas piespriestās kompensācijas. Kā izrādās, tie ir maldi, jo publiskajā telpā pieejamā informācija liecina, ka kopš neatkarības atgūšanas cietušie tiesas procesu pret LVC uzvarējuši tikai vienreiz, turklāt pēc sešu gadu tiesāšanās tā bijusi Saeimas autobāze, iegūstot 400 LVL. Tik tiešām, kuram gan autovadītājam pietiktu pacietības, lai tiesātos tik ilgu laiku, piemēram, par vienu sabojātu riteni. Tādēļ arī autovadītāju lielākā daļa tiesas procesus neierosina, baidoties no ilgstošajām peripetijām, kas var ietekmēt arī prasītāja veselību.
 
Autoklubam LAMB ir ilgstoša pieredze, aizstāvot savu biedru tiesības un palīdzot autovadītājiem, kuriem nepaveicies „trāpīt” bedrē, atvērtā kanalizēcijas lūkā vai dziļā peļķē. Esam palīdzējuši mūsu biedriem gatavot prasības tiesā vai vērsties vietējās pašvaldībās, tādējādi saņemot kompensāciju un bieži izvairoties no ilgstošas tiesas procedūras.
Katram autovadītājam būtu jāzina obligāti veicamās procedūras pēc negadījuma un iespējamie „zemūdens akmeņi”, kas var sekmēt viņiem negatīvu tiesas spriedumu. Tie, kam ir KASKO apdrošināšana, jāseko apdrošinātāja noteikumiem, bet pārējiem būtu jāievēro sekojoša rīcība. Pēc negadījuma, nepieciešams, lai ceļu policija vai pašvaldības policija fiksē negadījuma apstākļus, kā arī pašam autovadītājam vēlams nofotografēt negadījuma detaļas. Tad auto jānogādā autoservisā, kur profesionālam ekspertam jāveic zaudējumu tāmes sastādīšana.
 
Pēc detalizētas pretenzijas sastādīšanas tā jāiesniedz par šo posmu atbildīgajam ceļu uzturētājam, parūpējoties par iesnieguma atbilstošu reģistrāciju, lai saņēmējs nevarētu atrunāties, ka šāds iesniegums nav saņemts. Ja ceļu uzturētājs atsakās maksāt kompensāciju, tad būtu jāvēršas tiesā, izvērtējot gan visus riskus un iespējamās sekas. Piemēram, jāizvērtē vai pirms bedres bijusi atbilstoša brīdinājuma zīme par nelīdzenu ceļu, vai bedre bijusi viena vai vairākas garākā ceļa posmā. Atbildētājam noteikti gribēsies kā argumentu minēt „universālo” nepiemērotā ātruma izvēli. Katram pilsonim demokrātiskā valstī arī autovadītājam ir jāaizstāv savas tiesības, un jo biežāk to darīsim, jo labākus rezultātus, šajā gadījumā kvalitatīvākus ceļus panāksim. Ja valsts kapitālsabiedrībām arvien vairāk būs jāmaksā soda naudās, tās ātri vien sapratīs, ka daudz izdevīgāk ir uzturēt kvalitatīvus ceļus nevis maksāt arvien pieaugošus kompensācijas apjomus.
 
Autoklubam LAMB, kā sabiedriskai organizācijai, ir 20 gadu pieredze satiksmes drošības procesu analīzē. Dalība Starptautiskajā automobiļu federācijā (FIA), kurā ir miljoniem biedru 132 pasaules valstīs, sniedz zināšanas par satiksmes drošības aktualitātēm piecos kontinentos, tādejādi paverot iespēju salīdzinājumiem un labākās prakses meklējumiem Latvijas satiksmes drošībai.
 
 
Juris Zvirbulis,
Autokluba LAMB prezidents,
Ceļu satiksmes drošības padomes loceklis


Iepriekšējie raksti:
09.10.2018 » Vai drons izvilks no stagnācijas?
30.08.2018 » Uz skolu ar segveju?!
29.06.2018 » Vai iespējams pilnībā novērst bojāeju uz ceļiem? Jā!
25.04.2018 » Ziemassvētku dāvana, kuru negaidām!
07.03.2018 » Satiksmes drošību vai peļņu budžetam?!
28.11.2017 » Kad nelaime atnāk brēkdama
25.10.2017 » Vai autovadītājs ir budžeta lāpītājs?
14.09.2017 » Pērkam automašīnu vai pārvietošanās iespēju?
28.08.2017 » Kā mainās OCTA?
21.07.2017 » Aizaugušas ceļa zīmes kā dabas stihija vasarā!

 
 

Juris Zvirbulis

Jau daudzus gadus LAMB ir līdzās autobraucējiem, lai pildītu savu galveno uzdevumu – radīt drošības sajūtu ceļā. Autovadītājam svarīgi zināt, ka viņam vienmēr ir uz ko paļauties grūtā brīdī, neatkarīgi no laika apstākļiem un diennakts stundas.

Ar cieņu
Juris Zvirbulis
LAMB autokluba prezidents

 
Copyright © .:: LAMB ::. 2005-2019. All Rights Reserved

Latvijas Reitingi Top.LV
autoevakuators, evakuators, auto evakuators, SOS autoevakuators, SOS evakuators, diennakts SOS evakuators autoevakuācija, auto evakuēšana, auto pārvietošana, auto palīdzība uz ceļa, uz ielas, uz šosejas, auto tehniskā palīdzība uz ceļa, auto transportēšana Latvijā, evakuatora pakalpojumi, evakuatora palīdzība, automašīnu evakuācija, automašīnu transportēšana, automašīnu ievilkšana, automašīnu izvilkšana no grāvja, automašīnu labošana uz ceļa ( pēc situācijas ), automašīnu pārvietošana, bojātu automašīnu transportēšana, bojātu auto evakuācija, bojātu auto uzglabāšana, avarējušu, pēc avārijas automašīnu transportēšana, pārvietošana, vilkšana, diennakts auto SOS palīdzība, diennakts autoevakuācija, diennakts auto evakuācija, diennakts autoevakuators, diennakts tehniskā palīdzība uz ceļa, evakuatora pakalpojumi, evakuācija, iestigušu mašīnu izvilkšana, izvilkšana no grāvja, bedres, nogādāšana mājās, servisā, birojā, stāvlaukumā, SOS diennakts tehniskā palīdzība uz ceļa, SOS diennakts tehniskā palīdzība uz ceļa, ielas, šosejas, autostrādes ( ceļā ), izbraukumā, SOS palīdzība, tehniskā palīdzība ceļā, transporta līdzekļu transportēšana, transporta līdzekļu evakuācija, tehnika palīdzība uz ielas Centrs , Āgenskalns, Bolderāja, Beberbeķi, Bieķensala, Bieriņi, Bišumuiža, Bukulti, Buļļi, Botāniskā dārza rajons, Brasa, Brekši, Čiekurkalns, Dārziņi, Daugavgrīva, Dārzciems, Dreiliņi, Dzirciems, Grīvas masīvs, Grīziņkalns, Iļģuciems, Imanta, Jaunciems, Jaunmīlgrāvis, Jugla, Katlakalns, Klīversala, Ķīpsala, Kleisti, Kundziņsala, Lucavsala Ķengarags, Mangaļsala, Mežciems, Mežaparks, Pārdaugava, Pļavnieki, Purvciems, Pētersala , Rumbula, Sarkandaugava, Šampēteris, Suži, Šmerlis, Teika, Titurga, Torņakalns, Vecāķi, Vecrīga, Vakarbuļļi, Vecmīlgrāvis, Zasulauks, Ziemeļblāzma, Ziepniekkalns, Zolitūde, Spilve, Berģi, Autoevakuācija, Palīdzība uz ceļa, Evakuators Rīgā, Autopalīdzība Rīga, Evakuatori Rīgā, Diennakts auto palīdzība, Diennakts SOS, Diennakts tehniskā palīdzība uz ceļa, Diennakts auto evakuācija, Auto evakuators, Autoevakuators, Auto evakuācija, Automašīnu evakuācija, Auto evakuēšana, Automobiļu atvēršana, Auto piestartēšana, Dzinēja piestartēšana, Auto pārvietošana, Automašīnu pārvietošana, Auto palīdzība uz ceļa, Auto tehniskā palīdzība, Bojātu automašīnu transportēšana, Auto transportēšana, Auto transportēšana Latvijā, Autoevakuatora palīdzība, Automašīnu izvilkšana no grāvja, Automašīnu labošana uz ceļa, Auto remonts uz ceļa, Automobiļu transportēšana, Bojātu auto evakuācija, Avarējušu automašīnu evakuācija, Auto evakuācija, Evakuatora, autoevakuatora pakalpojumi, Evakuācija pēc avārijas, SOS palīdzība uz ceļa, Tehniskā palīdzība ceļā, Transporta līdzekļu transportēšana, evakuācija