« galvenā        draugiem.lv/LAMB  
Kā mūs atrast?    Show your Card!       
 
   
 

 

Vai izmantojam "Rīgas kartes" iespējas

(22.10.2012)

Lielākā daļa iedzīvotāju, izdzirdot vārdu savienojumu „Rīgas karte”, iedomātos par reālu papīra formā skatāmu vai internetā redzamu karti, kuru izmantojam, ja nevaram atrast kādu māju, ielu vai citu infrastruktūras objektu. Tomēr ir kāda cita Rīgas karte, kuru angļu valodā sauc nevis „Riga map”, bet gan „Riga card” un kuru izmanto tūristi. Šādas kartes funkcijas ir atvieglot ārvalstu viesim Rīgas apmeklējumu, apvienojot vienā kredītkartei līdzīgā kartē sabiedriskā transporta barucienus un ievērojamāko apskates vietu apmeklējumus noteiktā laika posmā bez maksas vai ar atlaidēm, piemēram, dienā vai trijās. Šādas kartes ir plaši izplatītas Eiropas Savienībā, un bieži pēc to pieejamības un sniegto pakalpojumu klāsta un cenas potenciālie tūristi, tajā skaitā arī autotūristi, pieņem galējo lēmumu par tā vai cita tūrisma galamērķa apmeklējumu.
 
Nesen Starptautiskās automobiļu federācijas (FIA) autoklubus apvienojošā dažādas aptaujas un informāciju analīzes īstenojošā organizācija Euro Tests veica pētījumu par 16 pilsētas kartēm 14 Eiropas pilsētās, lai noskaidrotu labākos un sliktākos piemērus http://eurotestmobility.com/eurotest.php?itemno=424 . Rīga šajā aptaujā netika iekļauta, tādēļ varam paši, izantojot Eiro Tests metodiku, novērtēt savas galvaspilsētas karti „Riga card”.
 
Kartes tika vērtētas, izmantojot vienotus kritērijus, kā svarīgākos akcentējot tajās iekļauto piedāvājumu, piemēram, cik no 10 pilsētas ievērojamākajām apskates vietām, iekļautas kartes piedāvājumā, kādas atlaides, cik plaši pieejama informācija par kartrēm, to iegādes vietām un piedāvājumu, un, protams, cena. Vērtētas tika trīs dienu kartes, jo tādas bija pieejamas visās aptaujātajās pilsētās.
 
Visaugstāk tika novērtēta Vīnes karte, kas ir salīdzinoši lēta un maksā tikai 19.9 EUR ar trīs dienu derīguma termiņu. Citās pilsētās tiek piedāvāti dažādāki kartes izmantošanas termiņi, pie kam Vīnē nav arī īpaša cena bērnu kartei. Tomēr pirmā vieta iegūta pateicoties zemajai cenai un plašajam peidāvājumu skaitam, tā nosedz bezmaksas apmeklējumu deviņos no desmit populārākajiem apskates objektiem. Vēl zemāka cena no aptaujātajiem ir tikai Zagrebas kartei, kas izmaksā tikai 11.89 EUR un piedāvā bezmaksas iespējas bērniem līdz 12 gadiem.
 
Savukārt kā vistrūcīgākā un neizdevīgākā pētījumā atzīta trīs dienu Berlīnes karte „The Berlin pass”, kas izmaksā 82 EUR. Tajā iekļautas tikai trīs no Berlīnes TOP 10, pie kam trīs no kopējā piedāvājumu skaita jau tāpat ir bez maksas. Karti var nopirkt tikai internetā, tātad to nav iespējams iegādāties vienā no tūrisma informācijas centriem.  Pie kam, ja tūrists vēlas saņemt karti pa pastu, jāmaksā vēl salīdzinoši lieli pasta izdevumi. Maz arī informācijas, kura ievietota Berlīnes kartes mājas lapā, uzskata Euro Test eksperti. Tik skarbi ir novērtēta Berlīnes karte, tomēr kā uz pārējo fona varētu izskatīties „Rīgas karte”?
 
Informācija, kuru piedāvā interneta vietne, liecina, ka trīs dienu „Rīgas karte” maksā 18 LVL (26 EUR). Šī cena ir lielāka nekā Vīnē, tomēr ievērojami atpaliek no dārgās Berlīnes kartes. Arī bērniem, kuriam ir mazāk par 16 gadiem cena ir samazināta uz pusi.
 
Bez maksas tiek piedāvātas sešas apskates iespējas, un četras ar 50% atlaidi. It kā nav slikts piedāvājums, ja esam pārliecināti, ka visi šie objekti ir starp TOP 10.
 
Tik tālu it kā nebūtu slikti, tomēr izvērtējot informācijas pieejamību, iespaids vairs nav tik pozitīvs. Atverot mājas lapu rodas iespaids, ka esam nokļuvuši kādā bezmaksas blogā nevis valsti reprezentējošā interneta vietnē. Krāsu, vizuālais noformējums vai drīzāk tā tūkums, burtu izskats rada vecmodīgu un bēdīgu iespaidu. Arī tulkojuma pieejamība tikai trīs valodās derētu aizvadītā gadsimta deviņdesmitajiem nevis mūsdienām. Daudzi un dažādi pētījumi ir pierādījuši, ka informācijas pieejamība dzimtajā valodā ir viens no kritērijiem, lai jau labvēlīgāk skatītos uz iespējamo Rīgas apmeklējumu.  Tulkojumam būtu jābūt pieejamam visās ES valodās. Interneta vietni izpētot, tā arī nebija iespēja atrast informāciju par sabiedriskā transporta bezmaksas izmantošanu, ka ir svarīgs kartes iegādes iemesls. Nav interneta vietnē arī operatīva informācija par tūrisma piedāvājuma aktualitātēm. Ir iespēja iegādāties karti internetā, tomēr nav informācijas, vai tā nopērkama arī tūrisma informācijas centros.
 
Tādējādi mūsu kartei varētu būt viduvēji rādītāji, kā plusus minot cenu un apskates iespējas, bet mīnusus, pieejamo informāciju.
 
„Pilsētas karte ievērojami atvieglo tūristam nepazīstamas pilsētas apmeklējumu, jo nav jāapgūst katrai pilsētai raksturīgā sabiedriskā transporta biļešu iegāde un ir labāk saprotams, kurus populārākos apskates objektus apmeklēt. Tas ir viens no iemesliem, kas Rīgai piesaistītu arī autotūristus, kuru skaits Eiropā pieaug gadu no gada. Būtu jādara viss iesopējamais, lai novērstu „Rīgas kartes” trūkumus”, uzskata Autokluba LAMB prezidents Juris Zvirbulis.
 
Autoklubam LAMB, kā sabiedriskai organizācijai, ir 20 gadu pieredze satiksmes drošības procesu analīzē. Dalība Starptautiskajā automobiļu federācijā (FIA), kurā ir miljoniem biedru 132 pasaules valstīs, sniedz zināšanas par satiksmes drošības aktualitātēm piecos kontinentos, tādejādi paverot iespēju salīdzinājumiem un labākās prakses meklējumiem Latvijas satiksmes drošībai.
 

Autokluba LAMB preses dienests

 

 

 

Šī publikācija ir veidota ar  Eiropas Savienības Eiropas Sociālā fonda finansiālu atbalstu projekta Nr. 1DP/1.5.2.2.2/11/APIA/SIF/108 "Latvijas automoto biedrības administratīvās kapacitātes stiprināšana satiksmes dalībnieku zināšanu līmeņa paaugstināšanai" ietvaros. Par publikācijas saturu atbild Latvijas automoto biedrība.


Iepriekšējie raksti:
09.10.2018 » Vai drons izvilks no stagnācijas?
30.08.2018 » Uz skolu ar segveju?!
29.06.2018 » Vai iespējams pilnībā novērst bojāeju uz ceļiem? Jā!
25.04.2018 » Ziemassvētku dāvana, kuru negaidām!
07.03.2018 » Satiksmes drošību vai peļņu budžetam?!
28.11.2017 » Kad nelaime atnāk brēkdama
25.10.2017 » Vai autovadītājs ir budžeta lāpītājs?
14.09.2017 » Pērkam automašīnu vai pārvietošanās iespēju?
28.08.2017 » Kā mainās OCTA?
21.07.2017 » Aizaugušas ceļa zīmes kā dabas stihija vasarā!

 
 

Juris Zvirbulis

Jau daudzus gadus LAMB ir līdzās autobraucējiem, lai pildītu savu galveno uzdevumu – radīt drošības sajūtu ceļā. Autovadītājam svarīgi zināt, ka viņam vienmēr ir uz ko paļauties grūtā brīdī, neatkarīgi no laika apstākļiem un diennakts stundas.

Ar cieņu
Juris Zvirbulis
LAMB autokluba prezidents

 
Copyright © .:: LAMB ::. 2005-2019. All Rights Reserved

Latvijas Reitingi Top.LV
autoevakuators, evakuators, auto evakuators, SOS autoevakuators, SOS evakuators, diennakts SOS evakuators autoevakuācija, auto evakuēšana, auto pārvietošana, auto palīdzība uz ceļa, uz ielas, uz šosejas, auto tehniskā palīdzība uz ceļa, auto transportēšana Latvijā, evakuatora pakalpojumi, evakuatora palīdzība, automašīnu evakuācija, automašīnu transportēšana, automašīnu ievilkšana, automašīnu izvilkšana no grāvja, automašīnu labošana uz ceļa ( pēc situācijas ), automašīnu pārvietošana, bojātu automašīnu transportēšana, bojātu auto evakuācija, bojātu auto uzglabāšana, avarējušu, pēc avārijas automašīnu transportēšana, pārvietošana, vilkšana, diennakts auto SOS palīdzība, diennakts autoevakuācija, diennakts auto evakuācija, diennakts autoevakuators, diennakts tehniskā palīdzība uz ceļa, evakuatora pakalpojumi, evakuācija, iestigušu mašīnu izvilkšana, izvilkšana no grāvja, bedres, nogādāšana mājās, servisā, birojā, stāvlaukumā, SOS diennakts tehniskā palīdzība uz ceļa, SOS diennakts tehniskā palīdzība uz ceļa, ielas, šosejas, autostrādes ( ceļā ), izbraukumā, SOS palīdzība, tehniskā palīdzība ceļā, transporta līdzekļu transportēšana, transporta līdzekļu evakuācija, tehnika palīdzība uz ielas Centrs , Āgenskalns, Bolderāja, Beberbeķi, Bieķensala, Bieriņi, Bišumuiža, Bukulti, Buļļi, Botāniskā dārza rajons, Brasa, Brekši, Čiekurkalns, Dārziņi, Daugavgrīva, Dārzciems, Dreiliņi, Dzirciems, Grīvas masīvs, Grīziņkalns, Iļģuciems, Imanta, Jaunciems, Jaunmīlgrāvis, Jugla, Katlakalns, Klīversala, Ķīpsala, Kleisti, Kundziņsala, Lucavsala Ķengarags, Mangaļsala, Mežciems, Mežaparks, Pārdaugava, Pļavnieki, Purvciems, Pētersala , Rumbula, Sarkandaugava, Šampēteris, Suži, Šmerlis, Teika, Titurga, Torņakalns, Vecāķi, Vecrīga, Vakarbuļļi, Vecmīlgrāvis, Zasulauks, Ziemeļblāzma, Ziepniekkalns, Zolitūde, Spilve, Berģi, Autoevakuācija, Palīdzība uz ceļa, Evakuators Rīgā, Autopalīdzība Rīga, Evakuatori Rīgā, Diennakts auto palīdzība, Diennakts SOS, Diennakts tehniskā palīdzība uz ceļa, Diennakts auto evakuācija, Auto evakuators, Autoevakuators, Auto evakuācija, Automašīnu evakuācija, Auto evakuēšana, Automobiļu atvēršana, Auto piestartēšana, Dzinēja piestartēšana, Auto pārvietošana, Automašīnu pārvietošana, Auto palīdzība uz ceļa, Auto tehniskā palīdzība, Bojātu automašīnu transportēšana, Auto transportēšana, Auto transportēšana Latvijā, Autoevakuatora palīdzība, Automašīnu izvilkšana no grāvja, Automašīnu labošana uz ceļa, Auto remonts uz ceļa, Automobiļu transportēšana, Bojātu auto evakuācija, Avarējušu automašīnu evakuācija, Auto evakuācija, Evakuatora, autoevakuatora pakalpojumi, Evakuācija pēc avārijas, SOS palīdzība uz ceļa, Tehniskā palīdzība ceļā, Transporta līdzekļu transportēšana, evakuācija