« galvenā        draugiem.lv/LAMB  
Kā mūs atrast?    Show your Card!       
 
   
 

 
Projekts noslēdzies

LAMB aicina valstiskā līmenī pievērst pastiprinātu uzmanību bērnu autosēdeklīšu lietošanas problēmai

Tā kā situācija ar bērnu autosēdeklīšu lietošanu ir ļoti problemātiska, ir nepieciešams šim jautājumam pievērst pastiprinātu uzmanību valstiskā līmenī, noslēdzot sociāli izglītojošo kampaņu "150&12 Mazulis drošībā!" secinājusi Latvijas Automoto biedrība (LAMB).

LAMB prezidents Juris Zvirbulis norādīja, ka šajā jautājumā ir jādomā par sistemātiskiem risinājumiem. "Fakts, ka 33% aptaujāto vecāku atzīst savu vieglprātību pret bērnu drošību automašīnā, vispār nelietojot bērnu sēdeklīšus vai darot to nepareizi, ir graujošs. Kampaņas laikā saņemtā atgriezeniskā saite un atsaucība no sabiedrības, kampaņas partneriem un citām organizācijām apliecina, ka tēma tiešām ir pietiekami sasāpējusi," teica Juris Zvirbulis.

Valsts policijas statistika liecina, ka šogad satiksmes negadījumos cietušo bērnu skaits ir pieaudzis un jau trīs bērni gājuši bojā. Pērn šāda statistika bijusi visa gada garumā.

Apdrošināšanas sabiedrības "Balta" direktors Ingus Savickis atzīmēja, ka vecākiem ir jārūpējas par savu bērnu drošu pārvietošanos. "Nav būtiski, kurš, cik tālu un kāpēc bērnus pārvadā - vecākiem ir jāparūpējas par savu atvašu drošu un ērtu pārvietošanos ne tikai pašu, bet arī citu automašīnās, sagādājot atbilstošu autosēdeklīti vai paliktni. Satraucošie aptaujas rezultāti un aktuālā ceļu satiksmes negadījumu statistika liecina, ka par šo jautājumu ir nepieciešams turpināt runāt pēc iespējas plašākā mērogā, lai pastāvīga un pareiza autosēdeklīšu un paliktņu izmantošana kļūtu par normu ikvienā Latvijas ģimenē," uzsvēra Savickis.

Pēc Jura Zvirbuļa teiktā, kampaņas laikā saņemtie indikatīvie signāli par nepilnībām bērnu pārvadāšanā ne vien personīgajos auto, bet arī sabiedriskajā transportā, taksometros, pašvaldību nodrošinātajos skolēnu autobusos un neatrisinātais autokrēsliņu pieejamības jautājums liecina par nepieciešamību rīkoties nekavējoties. "Ar kampaņveidīgu informēšanu mēs katrs atsevišķi šo problēmu neatrisināsim. Jāņem vērā starptautiskā pieredze, jāsadarbojas valsts un privātajam sektoram, lai negatīvo statistiku steidzami uzlabotu," atzina LAMB prezidents.

Kā ziņots, saskaņā ar Valsts policijas statistiku par noteikumu neievērošanu, kas paredz bērnu pārvadāšanai paredzēto drošības līdzekļu lietošanu, šogad jau ir sastādīti 180 administratīvā pārkāpuma protokoli, savukārt 2017.gadā - 459.

Pētījumā piedalījās 400 respondentu - ģimenes ar bērniem līdz astoņu gadu vecumam, kurām ir automašīnas. Pētījumā izmantotā metode ir datorizētas intervijas internetā (CAWI). Pētījuma dati iegūti no 2018.gada 7.maija līdz 15.maijam.

Kampaņa "150&12 Mazulis drošībā!" norisinās no šā gada 21.maija līdz 2.jūnijam. Kampaņas nosaukumā izmantoti skaitļi 150 un 12, jo saskaņā ar Ceļu satiksmes noteikumiem autosēdeklītis vai paliktnis jāizmanto, līdz bērns sasniedz 150 centimetru augumu, kas vidēji notiek ap 12 gadu vecumu. Kampaņu organizē LAMB sadarbībā ar "Balta", Valsts policiju, Ceļu satiksmes drošības direkciju, "Circle-K", un interneta vietni "Braucamdroši.lv", Latvijas Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroju (LTAB)/OCTA). Dažādi kampaņas informatīvie materiāli tiks izplatīti gan partneru filiālēs, gan sociālajos tīklos, kā arī nosūtīti dažādām organizācijām, kur uzturas bērnu vecāki.

Apsveicam, radio konkursa uzvarētāju! Galveno balvu - bērnu autosēdeklīti 400 eiro vērtībā - ieguvis Ģirts Bārenis, pareizi atbildot uz jautājumiem par satiksmes drošību un FIA 10 Zelta likumiem!

 
 

Juris Zvirbulis

Jau daudzus gadus LAMB ir līdzās autobraucējiem, lai pildītu savu galveno uzdevumu – radīt drošības sajūtu ceļā. Autovadītājam svarīgi zināt, ka viņam vienmēr ir uz ko paļauties grūtā brīdī, neatkarīgi no laika apstākļiem un diennakts stundas.

Ar cieņu
Juris Zvirbulis
LAMB autokluba prezidents

 
Copyright © .:: LAMB ::. 2005-2019. All Rights Reserved

Latvijas Reitingi Top.LV
autoevakuators, evakuators, auto evakuators, SOS autoevakuators, SOS evakuators, diennakts SOS evakuators autoevakuācija, auto evakuēšana, auto pārvietošana, auto palīdzība uz ceļa, uz ielas, uz šosejas, auto tehniskā palīdzība uz ceļa, auto transportēšana Latvijā, evakuatora pakalpojumi, evakuatora palīdzība, automašīnu evakuācija, automašīnu transportēšana, automašīnu ievilkšana, automašīnu izvilkšana no grāvja, automašīnu labošana uz ceļa ( pēc situācijas ), automašīnu pārvietošana, bojātu automašīnu transportēšana, bojātu auto evakuācija, bojātu auto uzglabāšana, avarējušu, pēc avārijas automašīnu transportēšana, pārvietošana, vilkšana, diennakts auto SOS palīdzība, diennakts autoevakuācija, diennakts auto evakuācija, diennakts autoevakuators, diennakts tehniskā palīdzība uz ceļa, evakuatora pakalpojumi, evakuācija, iestigušu mašīnu izvilkšana, izvilkšana no grāvja, bedres, nogādāšana mājās, servisā, birojā, stāvlaukumā, SOS diennakts tehniskā palīdzība uz ceļa, SOS diennakts tehniskā palīdzība uz ceļa, ielas, šosejas, autostrādes ( ceļā ), izbraukumā, SOS palīdzība, tehniskā palīdzība ceļā, transporta līdzekļu transportēšana, transporta līdzekļu evakuācija, tehnika palīdzība uz ielas Centrs , Āgenskalns, Bolderāja, Beberbeķi, Bieķensala, Bieriņi, Bišumuiža, Bukulti, Buļļi, Botāniskā dārza rajons, Brasa, Brekši, Čiekurkalns, Dārziņi, Daugavgrīva, Dārzciems, Dreiliņi, Dzirciems, Grīvas masīvs, Grīziņkalns, Iļģuciems, Imanta, Jaunciems, Jaunmīlgrāvis, Jugla, Katlakalns, Klīversala, Ķīpsala, Kleisti, Kundziņsala, Lucavsala Ķengarags, Mangaļsala, Mežciems, Mežaparks, Pārdaugava, Pļavnieki, Purvciems, Pētersala , Rumbula, Sarkandaugava, Šampēteris, Suži, Šmerlis, Teika, Titurga, Torņakalns, Vecāķi, Vecrīga, Vakarbuļļi, Vecmīlgrāvis, Zasulauks, Ziemeļblāzma, Ziepniekkalns, Zolitūde, Spilve, Berģi, Autoevakuācija, Palīdzība uz ceļa, Evakuators Rīgā, Autopalīdzība Rīga, Evakuatori Rīgā, Diennakts auto palīdzība, Diennakts SOS, Diennakts tehniskā palīdzība uz ceļa, Diennakts auto evakuācija, Auto evakuators, Autoevakuators, Auto evakuācija, Automašīnu evakuācija, Auto evakuēšana, Automobiļu atvēršana, Auto piestartēšana, Dzinēja piestartēšana, Auto pārvietošana, Automašīnu pārvietošana, Auto palīdzība uz ceļa, Auto tehniskā palīdzība, Bojātu automašīnu transportēšana, Auto transportēšana, Auto transportēšana Latvijā, Autoevakuatora palīdzība, Automašīnu izvilkšana no grāvja, Automašīnu labošana uz ceļa, Auto remonts uz ceļa, Automobiļu transportēšana, Bojātu auto evakuācija, Avarējušu automašīnu evakuācija, Auto evakuācija, Evakuatora, autoevakuatora pakalpojumi, Evakuācija pēc avārijas, SOS palīdzība uz ceļa, Tehniskā palīdzība ceļā, Transporta līdzekļu transportēšana, evakuācija