« galvenā        draugiem.lv/LAMB  
Kā mūs atrast?    Show your Card!       
 
   
 

 
19. novembris - piemiņas diena!

19. novembris - ceļu satiksmē bojāgājušo piemiņas diena!

Svētdiena, 19. novembris pasaulē ir atceres diena(World Day of Remembrance), kurā pieminam ceļu satiksmes negadījumos bojā gājušos cilvēkus. To ieviesa Eiropas Ceļu satiksmes upuru federācija (European Federation of Road Traffic Victims) jau 1995. gadā, bet apstiprināja ANO ģenerālā asambleja ar savu rezolūciju 2005. gadā. Kopš tā laika katrā novembra trešajā svētdienā pasaules iedzīvotāji piemin uz ceļiem bojā gājušos un izsaka līdzjūtību viņu ģimenes locekļiem. Šogad piemiņas dienas mērķis ir panākt, lai līdz 2020. gadam par 50% samazinātos uz ceļiem bojā gājušo un smagi ievainoto cilvēku skaits. Tas līdzinās ANO izvirzītajam ilgtspējīgas attīstības mērķim, kurš uzrunā valsts un pašvaldību institūcijas, nevalstiskās organizācijas un  privātpersonas, aicinot darīt visu iespējamo, lai bojāgājušo un ievainoto skaitu samazinātu.Starp atceres dienas un tās mērķu aktīvākajiem atbalstītājiem ir  Starptautiskā automobiļu federācija (FIA) un tās dalīborganizācijas kā Latvijas Automoto biedrība (LAMB).

Šajā dienā ne tikai pieminam bojāgājušos, bet arī izsakām pateicību dažādiem medicīniskajiem un glābšanas dienestiem, kas visā pasaulē glābj iedzīvotāju dzīvību un veselību, neļaujot traģiskajai bojāgājušo statistikai pieaugt straujāk. Atceres dienas uzdevums ir arī pievērst uzmanību nepieciešamībai uzlabot nacionālās likumdošanas, satiksmes infrastruktūru, ceļu kvalitāti, tehnoloģijas un operatīvās glābšanas iesējas tūlīt pēc avārijas.

Līdz šim satiksmes negadījumos pasaulē ik gadu bojā iet 1,25 miljoni cilvēku, bet smagi ievainoti tiek desmitiem miljonu. Šādi traģiski negadījumi ir visizplatītākais jauniešu no 15 līdz 29 gadiem bojāejas iemesls. Arī Latvijā ir nepieciešama aktīva rīcība, jo ar esam vienā no zemākajā vietām ES, rēķinot bojāgājušo skaitu uz vienu miljonu iedzīvotāju.

“Latvijā ik gadu uz ceļiem satiksmes negadījumos bojā iet divreiz vairāk cilvēku, nekā vidēji Eiropas Savienībā, tomēr šogad traģiskā statistika Latvijā ir samazinājusies par 15%, un mēs ceram, ka tā nav sakritība, bet gan ilgtermiņā plānota darba rezutāts,” uzskata LAMB prezidents Juris Zvirbulis. 2015. gadā uz mūsu valsts ceļiem bojā gāja 188 satiksmes dalībnieki, bet 2016. gadā 158 cilvēki.

Aicinām izdrukāt aicinājumu, parakstīt to, nofotografēties kopā ar draugiem, turot to rokā, un ievietot sociālajos tīklos, pievienojot #fiaregion1, #WDoR2017, @roadsafetyngos, @WDRemembranceand @FEVR. Tādējādi katram no mums ir iespēja dot savu ieguldījumu ambiciozā satiksmes drošības mērķa sasniegšanā.

Atceres diena ir svarīga iedzīvotājiem visos kontinentos. Kopš 2014. gada īpašo interneta vietni https://worlddayofremembrance.org/ ir apmeklējuši vairāk nekā 93 tūkstoši apmeklētāju no 203 valstīm, 2014. un 2015. gadā notikuši vairāk nekā 80 piemiņas un satiksmes drošības stiprināšanas pasākumi 40 valstīs, bet 2016. gadā to skaits jau tuvojas 100. LAMB aicina Saeimu, valdību un pašvaldības darīt visu iespējamo, lai bojāgājušo un ievainoto skaitu Latvijā līdz 2020. gadam samazinātu vismaz uz pusi.

 
 

Juris Zvirbulis

Jau daudzus gadus LAMB ir līdzās autobraucējiem, lai pildītu savu galveno uzdevumu – radīt drošības sajūtu ceļā. Autovadītājam svarīgi zināt, ka viņam vienmēr ir uz ko paļauties grūtā brīdī, neatkarīgi no laika apstākļiem un diennakts stundas.

Ar cieņu
Juris Zvirbulis
LAMB autokluba prezidents

 
Copyright © .:: LAMB ::. 2005-2019. All Rights Reserved

Latvijas Reitingi Top.LV
autoevakuators, evakuators, auto evakuators, SOS autoevakuators, SOS evakuators, diennakts SOS evakuators autoevakuācija, auto evakuēšana, auto pārvietošana, auto palīdzība uz ceļa, uz ielas, uz šosejas, auto tehniskā palīdzība uz ceļa, auto transportēšana Latvijā, evakuatora pakalpojumi, evakuatora palīdzība, automašīnu evakuācija, automašīnu transportēšana, automašīnu ievilkšana, automašīnu izvilkšana no grāvja, automašīnu labošana uz ceļa ( pēc situācijas ), automašīnu pārvietošana, bojātu automašīnu transportēšana, bojātu auto evakuācija, bojātu auto uzglabāšana, avarējušu, pēc avārijas automašīnu transportēšana, pārvietošana, vilkšana, diennakts auto SOS palīdzība, diennakts autoevakuācija, diennakts auto evakuācija, diennakts autoevakuators, diennakts tehniskā palīdzība uz ceļa, evakuatora pakalpojumi, evakuācija, iestigušu mašīnu izvilkšana, izvilkšana no grāvja, bedres, nogādāšana mājās, servisā, birojā, stāvlaukumā, SOS diennakts tehniskā palīdzība uz ceļa, SOS diennakts tehniskā palīdzība uz ceļa, ielas, šosejas, autostrādes ( ceļā ), izbraukumā, SOS palīdzība, tehniskā palīdzība ceļā, transporta līdzekļu transportēšana, transporta līdzekļu evakuācija, tehnika palīdzība uz ielas Centrs , Āgenskalns, Bolderāja, Beberbeķi, Bieķensala, Bieriņi, Bišumuiža, Bukulti, Buļļi, Botāniskā dārza rajons, Brasa, Brekši, Čiekurkalns, Dārziņi, Daugavgrīva, Dārzciems, Dreiliņi, Dzirciems, Grīvas masīvs, Grīziņkalns, Iļģuciems, Imanta, Jaunciems, Jaunmīlgrāvis, Jugla, Katlakalns, Klīversala, Ķīpsala, Kleisti, Kundziņsala, Lucavsala Ķengarags, Mangaļsala, Mežciems, Mežaparks, Pārdaugava, Pļavnieki, Purvciems, Pētersala , Rumbula, Sarkandaugava, Šampēteris, Suži, Šmerlis, Teika, Titurga, Torņakalns, Vecāķi, Vecrīga, Vakarbuļļi, Vecmīlgrāvis, Zasulauks, Ziemeļblāzma, Ziepniekkalns, Zolitūde, Spilve, Berģi, Autoevakuācija, Palīdzība uz ceļa, Evakuators Rīgā, Autopalīdzība Rīga, Evakuatori Rīgā, Diennakts auto palīdzība, Diennakts SOS, Diennakts tehniskā palīdzība uz ceļa, Diennakts auto evakuācija, Auto evakuators, Autoevakuators, Auto evakuācija, Automašīnu evakuācija, Auto evakuēšana, Automobiļu atvēršana, Auto piestartēšana, Dzinēja piestartēšana, Auto pārvietošana, Automašīnu pārvietošana, Auto palīdzība uz ceļa, Auto tehniskā palīdzība, Bojātu automašīnu transportēšana, Auto transportēšana, Auto transportēšana Latvijā, Autoevakuatora palīdzība, Automašīnu izvilkšana no grāvja, Automašīnu labošana uz ceļa, Auto remonts uz ceļa, Automobiļu transportēšana, Bojātu auto evakuācija, Avarējušu automašīnu evakuācija, Auto evakuācija, Evakuatora, autoevakuatora pakalpojumi, Evakuācija pēc avārijas, SOS palīdzība uz ceļa, Tehniskā palīdzība ceļā, Transporta līdzekļu transportēšana, evakuācija