« galvenā        draugiem.lv/LAMB  
Kā mūs atrast?    Show your Card!       
 
   
 

 
Diena bez bojāgājušajiem uz ceļiem

21. septembris - diena bez bojāgājušajiem uz ceļiem Eiropā!

Rīt, 21. septembrī ir diena bez bojāgājušajiem uz ceļiem Eiropā jeb “Projekts EDVARD”. Šo satiksmes drošības dienu, (https://projectedward.eu/lv/) aizvadītajā gadā uzsāka Eiropas Komisija un Starptautiskā automobiļu federācija (FIA). Projekta mērķis ir panākt būtisku un ilgtermiņa nāves gadījumu un nopietnu traumu skaita samazinājumu uz ceļiem gan Eiropā, gan citu pasaulē. Projekta īstenošanā iesaistās Eiropas valstu un pašvaldību institūcijas, valstu autoklubi, nevalstiskās organizācijas, autovadītāji un citi satiksmes dalībnieki.

Šogad FIA  uzsāk arī īpašu projektu #parkyourphone, kura uzdevums ir pievērst uzmanību, cik bīstama var būt neuzmanīga viedtālruņu lietošanu pie automašīnas stūres, braucot ar velosipēdu vai vienkārši pārvietojoties ar kājām.Eiropas ceļu satiksmes negadījumu statistika liecina, ka ir parādījies jauns drauds saistībā ar neuzmanīgu viedtālruņu lietošana – navigācijas galamērķu izvēle un rakstīšana brauciena laikā. Tieši šī iemesla dēļ aizvadītajā gadā pieaudzis dažādu ceļa satiksmes negadījumu skaits, tādēļ FIA un LAMB aicina uzstādīt navigācijas mērķus jau pirms brauciena, vai, ja tie jāmaina, apstāties stāvvietā un tad veikt nepieciešamās manipulācijas.

Arī Latvijā viedtālruņa lietošanai pie automašīnas stūres ir bēdīgas sekas, jo katru gadu pieaug  autovadītāju skaits, kuri sodīti par neatļautu mobilo telefonu lietošanu pie stūres. Līdzīga problēma  ir citās Eiropas valstīs, kur ir arī bojāgājušie, tādēļ viens no dienas bez bojāgājušajiem uz ceļiem Eiropā aicinājumiem ir nelietot viedtālruni brauciena laikā. Eksperti uzskata, ka skats viedtālrunī atņem tās dažas reakcijas sekundes, kuras ļautu izvairīties no avārijas un izglābtu ne vienu vien satiksmes dalībnieku.

Gan pirms #PROJECTEDWARD dienas Eiropā 21. septembrī, gan pēc tās īpašā vietnē, kura ir arī latviešu valodā, ir iespējams apliecināt rūpes par satiksmes drošību un nodod zvērestuhttps://projectedward.eu/lv/nodot-zverestu/, solot ievērot satiksmes noteikumus, vadīt automašīnu ar atļauto ātrumu, pārbaudīt riepu stāvokli, ieslēgt gaismas, pievērst īpašu uzmanību, braucot gar skolām un vietām, kur ir daudz bērnu un pildīt citus labi zināmus rakstītus un nerakstītus noteikumus, lai uzlabotu satiksmes drošību.

Autoklubs LAMB aicina kopā ar citiem Eiropas autovadītājiem nodot zvērestu, lai visi ceļu satiksmes dalībnieki būtu vienoti savos solījumos un centienos panākt, ka satiksmē bojā neiet neviens cilvēks. Šogad kampaņu atbalsta autoklubi vairāk nekā 20 valstīs.

2016. gada 21. septembrī Eiropas  valstīs satiksmes negadījumos bojā gāja 43 cilvēki, bet gadu pirms tam šajā datumā traģiskais skaitlis bija 70. Tas nozīmē, ka ar dažādām satiksmes drošības kampaņām ir iespējams situāciju mainīt, un ne tikai īpašajā #PROJECTEDWARD dienā, bet visu gadu.

 
 

Juris Zvirbulis

Jau daudzus gadus LAMB ir līdzās autobraucējiem, lai pildītu savu galveno uzdevumu – radīt drošības sajūtu ceļā. Autovadītājam svarīgi zināt, ka viņam vienmēr ir uz ko paļauties grūtā brīdī, neatkarīgi no laika apstākļiem un diennakts stundas.

Ar cieņu
Juris Zvirbulis
LAMB autokluba prezidents

 
Copyright © .:: LAMB ::. 2005-2019. All Rights Reserved

Latvijas Reitingi Top.LV
autoevakuators, evakuators, auto evakuators, SOS autoevakuators, SOS evakuators, diennakts SOS evakuators autoevakuācija, auto evakuēšana, auto pārvietošana, auto palīdzība uz ceļa, uz ielas, uz šosejas, auto tehniskā palīdzība uz ceļa, auto transportēšana Latvijā, evakuatora pakalpojumi, evakuatora palīdzība, automašīnu evakuācija, automašīnu transportēšana, automašīnu ievilkšana, automašīnu izvilkšana no grāvja, automašīnu labošana uz ceļa ( pēc situācijas ), automašīnu pārvietošana, bojātu automašīnu transportēšana, bojātu auto evakuācija, bojātu auto uzglabāšana, avarējušu, pēc avārijas automašīnu transportēšana, pārvietošana, vilkšana, diennakts auto SOS palīdzība, diennakts autoevakuācija, diennakts auto evakuācija, diennakts autoevakuators, diennakts tehniskā palīdzība uz ceļa, evakuatora pakalpojumi, evakuācija, iestigušu mašīnu izvilkšana, izvilkšana no grāvja, bedres, nogādāšana mājās, servisā, birojā, stāvlaukumā, SOS diennakts tehniskā palīdzība uz ceļa, SOS diennakts tehniskā palīdzība uz ceļa, ielas, šosejas, autostrādes ( ceļā ), izbraukumā, SOS palīdzība, tehniskā palīdzība ceļā, transporta līdzekļu transportēšana, transporta līdzekļu evakuācija, tehnika palīdzība uz ielas Centrs , Āgenskalns, Bolderāja, Beberbeķi, Bieķensala, Bieriņi, Bišumuiža, Bukulti, Buļļi, Botāniskā dārza rajons, Brasa, Brekši, Čiekurkalns, Dārziņi, Daugavgrīva, Dārzciems, Dreiliņi, Dzirciems, Grīvas masīvs, Grīziņkalns, Iļģuciems, Imanta, Jaunciems, Jaunmīlgrāvis, Jugla, Katlakalns, Klīversala, Ķīpsala, Kleisti, Kundziņsala, Lucavsala Ķengarags, Mangaļsala, Mežciems, Mežaparks, Pārdaugava, Pļavnieki, Purvciems, Pētersala , Rumbula, Sarkandaugava, Šampēteris, Suži, Šmerlis, Teika, Titurga, Torņakalns, Vecāķi, Vecrīga, Vakarbuļļi, Vecmīlgrāvis, Zasulauks, Ziemeļblāzma, Ziepniekkalns, Zolitūde, Spilve, Berģi, Autoevakuācija, Palīdzība uz ceļa, Evakuators Rīgā, Autopalīdzība Rīga, Evakuatori Rīgā, Diennakts auto palīdzība, Diennakts SOS, Diennakts tehniskā palīdzība uz ceļa, Diennakts auto evakuācija, Auto evakuators, Autoevakuators, Auto evakuācija, Automašīnu evakuācija, Auto evakuēšana, Automobiļu atvēršana, Auto piestartēšana, Dzinēja piestartēšana, Auto pārvietošana, Automašīnu pārvietošana, Auto palīdzība uz ceļa, Auto tehniskā palīdzība, Bojātu automašīnu transportēšana, Auto transportēšana, Auto transportēšana Latvijā, Autoevakuatora palīdzība, Automašīnu izvilkšana no grāvja, Automašīnu labošana uz ceļa, Auto remonts uz ceļa, Automobiļu transportēšana, Bojātu auto evakuācija, Avarējušu automašīnu evakuācija, Auto evakuācija, Evakuatora, autoevakuatora pakalpojumi, Evakuācija pēc avārijas, SOS palīdzība uz ceļa, Tehniskā palīdzība ceļā, Transporta līdzekļu transportēšana, evakuācija