« galvenā        draugiem.lv/LAMB  
Kā mūs atrast?    Show your Card!       
 
   
 

 
Noslēdzies projekts

Noslēdzies Autokluba LAMB satiksmes drošības projekts „Spīdi tumsā”


Latvijā ir noslēdzies Autokluba LAMB rīkotais satiksmes drošības projekts „Spīdi tumsā”, kura mērķis bija uzrunāt jaunos satiksmes dalībniekus - autovadītājus, gājējus, riteņbraucējus un citus satiksmes dalībniekus, brīdinot, cik svarīga uz ceļa ir laba redzamība un kādas traģiskas sekas var būt bezrūpīgai attieksmei pret satiksmes noteikumu prasībām tumšajā diennakts periodā. Projekts tika īstenots Eiropas mobilitātes nedēļas (http://www.mobilityweek.eu/) ietvaros un bija daļa no kopējās Starptautiskās automobiļu federācijas (FIA) kampaņas #StayBright. 

Latvijā projekts tika komunicēts izmantojot sociālos medijus, kā draugiem.lv, Facebook, Twitter, Instagram, informācija tika ievietota arī jauniešu apmeklētākajos portālos – eklase.lv, spoki.lv, fenikssfun.lv u.c. Projekts vēlreiz pierādīja, ka tieši šis saziņas veids ir populārākais jauniešu vidū, jo ar informāciju par projektu iepazinās 490 tūkstoši, bet virtuālajā ceļojumā vietnē www.staybrihgt.lv devās vairāk nekā seši tūkstoši dalībnieku. Ar viedtālruņa vai datora palīdzību jauniešiem bija iespēja iejusties gājēja vai riteņbraucēja ādā, dodoties no skolas līdz ballītei pie kampaņas galvenā tēla Pablo (#BallītePiePablo). Lai nokļūtu galapunktā, ceļa laikā jaunietim bija jāpieņem satiksmes drošības prasībām atbilstoši lēmumi, piemēram, jāuzliek atstarotājs, riteņbraucējam jāuzvelk atstarojošā veste, jāpārbauda velosipēda tehniskais stāvoklis, jāuzvelk ķivere un kopumā jāievēro satiksmes noteikumi, it īpaši apbraucot stāvošu automašīnu vai šķērsojot gājēju pāreju. 

No 160 dalībniekiem, kuri ne tikai nokļuva uz Pablo ballīti, bet arī pieteicās dalībai loterijā, 10 veiksmīgākie saņēma īpašus, tumsā spīdošus LED apavus. Arī pēc projekta noslēguma darbu turpina vietne www.staybright.lv un katrs, kurš vēlas atraktīvā veidā papildināt savas zināšanas par satiksmes drošību, var kājām vai ar riteni doties virtuāli interesantā ceļojumā uz ballīti pie Pablo.

Kopumā FIA organizētā satiksmes drošības kampaņa #StayBright noritēja veiksmīgi arī citās valstīs. To īstenoja Francijas, Lielbritānijas, Itālijas, Portugāles, Slovākijas, Dānijas, Beļģijas, Čehijas, Norvēģijas, Azerbaidžānas, Nigērijas, Ungārijas, Slovēnijas, Bulgārijas un Latvijas autoklubi.  

Satiksmes drošības projektiem, kuru uzdevums ir apmācīt bērnus un jauniešus, joprojām ir īpaša nozīme, jo katru gadu uz Eiropas ceļiem bojā iet vairāk nekā 800 bērnu vecumā līdz 15 gadiem un 100 000 tiek ievainoti. Kā gājēji un riteņbraucēji bērni ir ievainojama un riskam pakļauta satiksmes dalībnieku daļa.

Projektu Latvijā finansiāli atbalstīja OCTA/LTAB.

Autoklubs LAMB

 
 

Juris Zvirbulis

Jau daudzus gadus LAMB ir līdzās autobraucējiem, lai pildītu savu galveno uzdevumu – radīt drošības sajūtu ceļā. Autovadītājam svarīgi zināt, ka viņam vienmēr ir uz ko paļauties grūtā brīdī, neatkarīgi no laika apstākļiem un diennakts stundas.

Ar cieņu
Juris Zvirbulis
LAMB autokluba prezidents

 
Copyright © .:: LAMB ::. 2005-2019. All Rights Reserved

Latvijas Reitingi Top.LV
autoevakuators, evakuators, auto evakuators, SOS autoevakuators, SOS evakuators, diennakts SOS evakuators autoevakuācija, auto evakuēšana, auto pārvietošana, auto palīdzība uz ceļa, uz ielas, uz šosejas, auto tehniskā palīdzība uz ceļa, auto transportēšana Latvijā, evakuatora pakalpojumi, evakuatora palīdzība, automašīnu evakuācija, automašīnu transportēšana, automašīnu ievilkšana, automašīnu izvilkšana no grāvja, automašīnu labošana uz ceļa ( pēc situācijas ), automašīnu pārvietošana, bojātu automašīnu transportēšana, bojātu auto evakuācija, bojātu auto uzglabāšana, avarējušu, pēc avārijas automašīnu transportēšana, pārvietošana, vilkšana, diennakts auto SOS palīdzība, diennakts autoevakuācija, diennakts auto evakuācija, diennakts autoevakuators, diennakts tehniskā palīdzība uz ceļa, evakuatora pakalpojumi, evakuācija, iestigušu mašīnu izvilkšana, izvilkšana no grāvja, bedres, nogādāšana mājās, servisā, birojā, stāvlaukumā, SOS diennakts tehniskā palīdzība uz ceļa, SOS diennakts tehniskā palīdzība uz ceļa, ielas, šosejas, autostrādes ( ceļā ), izbraukumā, SOS palīdzība, tehniskā palīdzība ceļā, transporta līdzekļu transportēšana, transporta līdzekļu evakuācija, tehnika palīdzība uz ielas Centrs , Āgenskalns, Bolderāja, Beberbeķi, Bieķensala, Bieriņi, Bišumuiža, Bukulti, Buļļi, Botāniskā dārza rajons, Brasa, Brekši, Čiekurkalns, Dārziņi, Daugavgrīva, Dārzciems, Dreiliņi, Dzirciems, Grīvas masīvs, Grīziņkalns, Iļģuciems, Imanta, Jaunciems, Jaunmīlgrāvis, Jugla, Katlakalns, Klīversala, Ķīpsala, Kleisti, Kundziņsala, Lucavsala Ķengarags, Mangaļsala, Mežciems, Mežaparks, Pārdaugava, Pļavnieki, Purvciems, Pētersala , Rumbula, Sarkandaugava, Šampēteris, Suži, Šmerlis, Teika, Titurga, Torņakalns, Vecāķi, Vecrīga, Vakarbuļļi, Vecmīlgrāvis, Zasulauks, Ziemeļblāzma, Ziepniekkalns, Zolitūde, Spilve, Berģi, Autoevakuācija, Palīdzība uz ceļa, Evakuators Rīgā, Autopalīdzība Rīga, Evakuatori Rīgā, Diennakts auto palīdzība, Diennakts SOS, Diennakts tehniskā palīdzība uz ceļa, Diennakts auto evakuācija, Auto evakuators, Autoevakuators, Auto evakuācija, Automašīnu evakuācija, Auto evakuēšana, Automobiļu atvēršana, Auto piestartēšana, Dzinēja piestartēšana, Auto pārvietošana, Automašīnu pārvietošana, Auto palīdzība uz ceļa, Auto tehniskā palīdzība, Bojātu automašīnu transportēšana, Auto transportēšana, Auto transportēšana Latvijā, Autoevakuatora palīdzība, Automašīnu izvilkšana no grāvja, Automašīnu labošana uz ceļa, Auto remonts uz ceļa, Automobiļu transportēšana, Bojātu auto evakuācija, Avarējušu automašīnu evakuācija, Auto evakuācija, Evakuatora, autoevakuatora pakalpojumi, Evakuācija pēc avārijas, SOS palīdzība uz ceļa, Tehniskā palīdzība ceļā, Transporta līdzekļu transportēšana, evakuācija