« galvenā        draugiem.lv/LAMB  
Kā mūs atrast?    Show your Card!       
 
   
 

 
Projekts noslēdzies

Noslēdzies satiksmes drošības projekts „Autogaismas Kārtībā!”

Šodien noslēdzās Latvijas Automoto biedrības (LAMB) rīkotais satiksmes drošības projekts „Autogaismas Kārtībā!”, kurš Rīgā un citās Latvijas pilsētās norisinājās no 9. līdz 25. oktobrim. Projekta mērķis bija pievērst sabiedrības uzmanību FIA 10 satiksmes drošības Zelta likumiem http://www.lamb.lv/?id=126 un automašīnas tehniskajam stāvoklim, it īpaši autogaismu pareizam regulējumam. Projekta laikā autovadītājiem tika atgādināts, cik svarīgas gan kopējai satiksmes drošībai, gan katra autovadītāja un pasažiera veselībai un pat dzīvībai ir regulāras rūpes par automašīnas tehnisko stāvokli, lai uz ceļa neapdraudētu nedz sevi, nedz pasažierus, nedz citus satiksmes dalībniekus.

Akcijas laikā Rīgā pie tirdzniecības centriem „Alfa”, „Spice” un „Mols”, kā arī „Statoil” degvielas uzpildes stacijās Tukumā, Ogrē, Jelgavā, Liepājā un Daugavpilī bez maksas tika veikta autogaismu pārbaude. Kopumā LAMB mehāniķi pārbaudīja vairāk nekā 800 automašīnas,  55 % automašīnu gaismas tika noregulētas, bet 14 % bija jādodas tās labot uz autoservisu. Statistika liecina, ka nenoregulētas autogaismas ne tikai ir izplatīts satiksmes negadījumu iemesls diennakts tumšajā laikā, bet ir arī viena no galvenajām problēmām tehniskajās apskatēs. 

Satiksmes dalībnieki Latvijas galvaspilsētā un citās lielākajās pilsētās atzinīgi novērtēja akciju un iespēju bez maksas pārbaudīt autogaismu stāvokli. Lai gan šoruden LAMB rīkotā akcija noris jau četrpadsmito gadu pēc kārtas, automašīnu skaits, kas vidēji vienā dienā piedalās akcijā, saglabājas nemainīgs. Tas liecina par šī satiksmes drošības projekta nozīmi.

„LAMB pieredze liecina, ka nepieciešamība atgādināt par pareizi noregulētu autogaismu nozīmi, tātad labu redzamību uz ceļa, ir katru rudeni, jo pagarinoties diennakts tumšajam laikam, palielinās satiksmes negadījumu skaits, kuru iemesls ir slikta redzamība. Neaizmirsīsim arī atstarotājus, kuri var izglābt no nelaimes gājējus, kā mazaizsargātos satiksmes dalībniekus”, aicina LAMB prezidents Juris Zvirbulis.


Projektu atbalstīja CSDD, OCTA, LTAB un Statoil.

Autoklubs LAMB

 
 

Juris Zvirbulis

Jau daudzus gadus LAMB ir līdzās autobraucējiem, lai pildītu savu galveno uzdevumu – radīt drošības sajūtu ceļā. Autovadītājam svarīgi zināt, ka viņam vienmēr ir uz ko paļauties grūtā brīdī, neatkarīgi no laika apstākļiem un diennakts stundas.

Ar cieņu
Juris Zvirbulis
LAMB autokluba prezidents

 
Copyright © .:: LAMB ::. 2005-2019. All Rights Reserved

Latvijas Reitingi Top.LV
autoevakuators, evakuators, auto evakuators, SOS autoevakuators, SOS evakuators, diennakts SOS evakuators autoevakuācija, auto evakuēšana, auto pārvietošana, auto palīdzība uz ceļa, uz ielas, uz šosejas, auto tehniskā palīdzība uz ceļa, auto transportēšana Latvijā, evakuatora pakalpojumi, evakuatora palīdzība, automašīnu evakuācija, automašīnu transportēšana, automašīnu ievilkšana, automašīnu izvilkšana no grāvja, automašīnu labošana uz ceļa ( pēc situācijas ), automašīnu pārvietošana, bojātu automašīnu transportēšana, bojātu auto evakuācija, bojātu auto uzglabāšana, avarējušu, pēc avārijas automašīnu transportēšana, pārvietošana, vilkšana, diennakts auto SOS palīdzība, diennakts autoevakuācija, diennakts auto evakuācija, diennakts autoevakuators, diennakts tehniskā palīdzība uz ceļa, evakuatora pakalpojumi, evakuācija, iestigušu mašīnu izvilkšana, izvilkšana no grāvja, bedres, nogādāšana mājās, servisā, birojā, stāvlaukumā, SOS diennakts tehniskā palīdzība uz ceļa, SOS diennakts tehniskā palīdzība uz ceļa, ielas, šosejas, autostrādes ( ceļā ), izbraukumā, SOS palīdzība, tehniskā palīdzība ceļā, transporta līdzekļu transportēšana, transporta līdzekļu evakuācija, tehnika palīdzība uz ielas Centrs , Āgenskalns, Bolderāja, Beberbeķi, Bieķensala, Bieriņi, Bišumuiža, Bukulti, Buļļi, Botāniskā dārza rajons, Brasa, Brekši, Čiekurkalns, Dārziņi, Daugavgrīva, Dārzciems, Dreiliņi, Dzirciems, Grīvas masīvs, Grīziņkalns, Iļģuciems, Imanta, Jaunciems, Jaunmīlgrāvis, Jugla, Katlakalns, Klīversala, Ķīpsala, Kleisti, Kundziņsala, Lucavsala Ķengarags, Mangaļsala, Mežciems, Mežaparks, Pārdaugava, Pļavnieki, Purvciems, Pētersala , Rumbula, Sarkandaugava, Šampēteris, Suži, Šmerlis, Teika, Titurga, Torņakalns, Vecāķi, Vecrīga, Vakarbuļļi, Vecmīlgrāvis, Zasulauks, Ziemeļblāzma, Ziepniekkalns, Zolitūde, Spilve, Berģi, Autoevakuācija, Palīdzība uz ceļa, Evakuators Rīgā, Autopalīdzība Rīga, Evakuatori Rīgā, Diennakts auto palīdzība, Diennakts SOS, Diennakts tehniskā palīdzība uz ceļa, Diennakts auto evakuācija, Auto evakuators, Autoevakuators, Auto evakuācija, Automašīnu evakuācija, Auto evakuēšana, Automobiļu atvēršana, Auto piestartēšana, Dzinēja piestartēšana, Auto pārvietošana, Automašīnu pārvietošana, Auto palīdzība uz ceļa, Auto tehniskā palīdzība, Bojātu automašīnu transportēšana, Auto transportēšana, Auto transportēšana Latvijā, Autoevakuatora palīdzība, Automašīnu izvilkšana no grāvja, Automašīnu labošana uz ceļa, Auto remonts uz ceļa, Automobiļu transportēšana, Bojātu auto evakuācija, Avarējušu automašīnu evakuācija, Auto evakuācija, Evakuatora, autoevakuatora pakalpojumi, Evakuācija pēc avārijas, SOS palīdzība uz ceļa, Tehniskā palīdzība ceļā, Transporta līdzekļu transportēšana, evakuācija