« galvenā        draugiem.lv/LAMB  
Kā mūs atrast?    Show your Card!       
 
   
 

 
Riteņbraucējs?!

LAMB uzsāk satiksmes drošības projektu "Riteņbraucējs?!"

Latvijas Automoto biedrība (LAMB) sadarbībā ar Starptautisko automobiļu federāciju (FIA) uzsāk satiksmes drošības projektu „Riteņbraucējs?!”. Tā mērķis ir palīdzēt autovadītājiem nenonākt sadursmē ar riteņbraucējiem un citiem mazaizsargātajiem satiksmes dalībniekiem. Akcijas laikā Statoil degvielas uzpildes stacijās un citur autovadītājiem tiks izdalītas īpašas nelielas uzlīmes novietošanai labējā sānu spoguļu malās. Veicot labo pagriezienu, kas šķērso velojoslu, atverot durvis, uzsākot braukt un veicot citus, manevrus ir iespējams sadurties ar riteņbraucēju, savukārt uzlīme uz labējā sānu spoguļa atgādinās par iespējamo riteņbraucēja tuvošanos un saasinās uzmanību. Tas autovadītājam ļaus izvairīties ne tikai no sadursmes, bet arī tai sekojošām iespējamajām juridiskām un cita veida problēmām, kā arī pasargās mazaizsargātos satiksmes dalībniekus.  Akciju atbalsta Statoil, Ceļu satiksmes drošības direkcija un Latvijas Automobiļu federācija.

Automašīnu un riteņbraucēju mijiedarbība uz ceļa var būt arī video klipa idejas pamatā, jo Latvijas Automoto biedrība sadarbībā ar Starptautisko automobiļu federāciju (FIA) no 2015. gada 30. marta līdz 30. septembrim rīko video klipu konkursu, kuros vizuāli tiktu atspoguļoti FIA 10 satiksmes drošības Zelta likumi. Plašāka informācija – www.lamb.lv.

Eiropā divas trešdaļas no negadījumiem, kuros cietuši riteņbraucēji, notikuši ritenim saduroties ar vieglajām un smagajām automašīnām, kā arī sabiedrisko transportu. 40% riteņbraucēju negadījumi notiek krustojumos, 2/3 no negadījumiem, kuros ir iesaistīti riteņbraucēji, notiek saduroties ar vieglajām un smagajām automašīnām, taksometriem un sabiedrisko transportu. Kopumā katru gadu Eiropā ceļu satiksmes negadījumos bojā iet 7500 mazaizsargātie satiksmes dalībnieki. Latvijā aizvadītajā gadā riteņbraucēji, mopēdisti un motociklisti veido 15% no visiem uz ceļiem bojā gājušajiem. Visstraujāk, salīdzinot ar citiem mazaizsargātajiem satiksmes dalībniekiem, pieaudzis tieši ievainoto riteņbraucēju skaits – par 16,2%. Bojā gājušo riteņbraucēju skaits ir palielinājies no 26 (2013. gadā) līdz 32 (2014. gadā).

Pateicoties arvien labvēlīgākiem laika apstākļiem un pieaugot velojoslu skaitam, palielinās arī riteņbraucēju skaits gan Rīgā, gan citās Latvijas pilsētās. Velojoslas bieži nav fiziski norobežotas no brauktuves, un autovadītājs var nesajust, kad kaut nedaudz ir šķērsojis balto sadalošo līniju un iebraucis velojoslā, kā rezultātā var notikt sadursme. Pieaugošais riteņbraucēju un velojoslu skaits iespējamās sadursmes risku palielina, kas savukārt pieprasa lielāku uzmanību no visiem satiksmes dalībniekiem, arī pašiem riteņbraucējiem.

„Velojoslu tīkla attīstība Rīgā un citur Latvijā rada jaunu situāciju ceļu satiksmē, kurai jābūt gataviem gan autovadītājiem, gan riteņbraucējiem, jo atbilstošas infrastruktūras attīstība, kā arī savstarpēja uzmanība un cieņa uz ceļa ļaus izbēgt no sadursmes riska,” uzskata LAMB prezidents Juris Zvirbulis.
Līdzīgi projekti vienotas FIA akcijas ietvaros, tiek īstenoti arī citās ES valstīs. Akciju uzsāka Lielbritānijas autoklubs, un pateicoties plašajam atbalstam un autovadītāju ieinteresētībai, ar FIA starpniecību iniciatīvu pārņēma arī citi autoklubi.

LAMB preses dienests

 
 

Juris Zvirbulis

Jau daudzus gadus LAMB ir līdzās autobraucējiem, lai pildītu savu galveno uzdevumu – radīt drošības sajūtu ceļā. Autovadītājam svarīgi zināt, ka viņam vienmēr ir uz ko paļauties grūtā brīdī, neatkarīgi no laika apstākļiem un diennakts stundas.

Ar cieņu
Juris Zvirbulis
LAMB autokluba prezidents

 
Copyright © .:: LAMB ::. 2005-2019. All Rights Reserved

Latvijas Reitingi Top.LV
autoevakuators, evakuators, auto evakuators, SOS autoevakuators, SOS evakuators, diennakts SOS evakuators autoevakuācija, auto evakuēšana, auto pārvietošana, auto palīdzība uz ceļa, uz ielas, uz šosejas, auto tehniskā palīdzība uz ceļa, auto transportēšana Latvijā, evakuatora pakalpojumi, evakuatora palīdzība, automašīnu evakuācija, automašīnu transportēšana, automašīnu ievilkšana, automašīnu izvilkšana no grāvja, automašīnu labošana uz ceļa ( pēc situācijas ), automašīnu pārvietošana, bojātu automašīnu transportēšana, bojātu auto evakuācija, bojātu auto uzglabāšana, avarējušu, pēc avārijas automašīnu transportēšana, pārvietošana, vilkšana, diennakts auto SOS palīdzība, diennakts autoevakuācija, diennakts auto evakuācija, diennakts autoevakuators, diennakts tehniskā palīdzība uz ceļa, evakuatora pakalpojumi, evakuācija, iestigušu mašīnu izvilkšana, izvilkšana no grāvja, bedres, nogādāšana mājās, servisā, birojā, stāvlaukumā, SOS diennakts tehniskā palīdzība uz ceļa, SOS diennakts tehniskā palīdzība uz ceļa, ielas, šosejas, autostrādes ( ceļā ), izbraukumā, SOS palīdzība, tehniskā palīdzība ceļā, transporta līdzekļu transportēšana, transporta līdzekļu evakuācija, tehnika palīdzība uz ielas Centrs , Āgenskalns, Bolderāja, Beberbeķi, Bieķensala, Bieriņi, Bišumuiža, Bukulti, Buļļi, Botāniskā dārza rajons, Brasa, Brekši, Čiekurkalns, Dārziņi, Daugavgrīva, Dārzciems, Dreiliņi, Dzirciems, Grīvas masīvs, Grīziņkalns, Iļģuciems, Imanta, Jaunciems, Jaunmīlgrāvis, Jugla, Katlakalns, Klīversala, Ķīpsala, Kleisti, Kundziņsala, Lucavsala Ķengarags, Mangaļsala, Mežciems, Mežaparks, Pārdaugava, Pļavnieki, Purvciems, Pētersala , Rumbula, Sarkandaugava, Šampēteris, Suži, Šmerlis, Teika, Titurga, Torņakalns, Vecāķi, Vecrīga, Vakarbuļļi, Vecmīlgrāvis, Zasulauks, Ziemeļblāzma, Ziepniekkalns, Zolitūde, Spilve, Berģi, Autoevakuācija, Palīdzība uz ceļa, Evakuators Rīgā, Autopalīdzība Rīga, Evakuatori Rīgā, Diennakts auto palīdzība, Diennakts SOS, Diennakts tehniskā palīdzība uz ceļa, Diennakts auto evakuācija, Auto evakuators, Autoevakuators, Auto evakuācija, Automašīnu evakuācija, Auto evakuēšana, Automobiļu atvēršana, Auto piestartēšana, Dzinēja piestartēšana, Auto pārvietošana, Automašīnu pārvietošana, Auto palīdzība uz ceļa, Auto tehniskā palīdzība, Bojātu automašīnu transportēšana, Auto transportēšana, Auto transportēšana Latvijā, Autoevakuatora palīdzība, Automašīnu izvilkšana no grāvja, Automašīnu labošana uz ceļa, Auto remonts uz ceļa, Automobiļu transportēšana, Bojātu auto evakuācija, Avarējušu automašīnu evakuācija, Auto evakuācija, Evakuatora, autoevakuatora pakalpojumi, Evakuācija pēc avārijas, SOS palīdzība uz ceļa, Tehniskā palīdzība ceļā, Transporta līdzekļu transportēšana, evakuācija